Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Pytania i odpowiedzi

Post autor: #helion# »

nowy temat, w którym można pytać o zasady, buildy armii oraz wątpliwości i niuanse w nowym AB-ku do Imperium
zastąpić ma dwa tematy już zablokowane: "pytania początkującego" oraz "nowe modele i unity"
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Ok to ja zacznę.

Czy płaszczyk ulryka dający -1 do hita w b2b działa gdy genio siedzi na gryfie?
Mi się wydaje, że tak bo bohater na gryfie tworzą jeden character model.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

tak, jest wyraźnie zanotowane, że w styku z posiadaczem, modele mają -1 do hita, więc działa również na gryfa
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

I na tym zrobilem fajnego Gryfa:) Zonbaczymy jak rozpa sie uda na nim:)
Pytanie moje:Czym rozni sie kaplan od arcykaplana poza liderka i woundami?????

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

możliwością wzięcia itemów, odpowiednio za 50 i za 100pts
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

#helion# pisze:możliwością wzięcia itemów, odpowiednio za 50 i za 100pts
Poza tym modelem, bo nareszcie arcylektor ma swój adekwatny do swojej pozycji model. ;)


Co prawda aby go kupić trzeba też nabyć altara z Volkmarem... :P

I dzięki za rozwianie wątpliwości, kurczę trzeba będzie zrobić jakiś skok na kasę aby sobie jeszcze do tego nowego gryfa sprawić... Bo ten stary karolowy na rydwanówce dosyć dziwnie wygląda...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a co powiecie n glittering scales i white cloack na gryfie? Mamy -2 do trafienia. Dość słodkie mimo że brak płyty.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Ja bardziej myślałem o bloodroarze wykupionym na gryfie (3d6 na test terroru/strachu, odrzuca najniższą).

Co prawda to może powodować ucieczkę wrogich kloców i przez to nawet się do combatu nie doleci. :lol2:



Co do Glittering Scales to ten item działa gdy ktoś chce bić w gryfa? Bo zazwyczaj wszyscy tłuką po biednym kuraku, ale z drugiej strony przy takich itemach i przy tak kiepskiej obronie to generał będzie pewnie celem ataków.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

My idea:

Od dawna mam 10 plastikowych, nieruszonych flagusi. Ich celem ma być noszenie altara.
Model arcylektora mam:
Obrazek

Mimo to nie wiedziałem co wsadzić na taki noszony altar i zwykle inne figurki miały wyższy priorytet.

Teraz kupię oba wózki (altar i mikrofalówkę). Zrobię z tego oba wozy magiczne, a części z Altara posłużą mi do mojej wersji :)

Uważam, że w dobie magnesów, warto kupić oba wozy i przyczepiać sobie co trzeba z jednego do drugiego. Są w końcu niemal identyczne :)

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Obadajcie ten pomysł:

General of the Empire @ 394.0 Pts
General; Full Plate Armor; Imperial Griffon
Ogre Blade [40.0]
White Cloak of Ulric [50.0]
Enchanted Shield [5.0]
1 Imperial Griffon @ [195.0] Pts
Bloodroar

Drogi ale mamy liderke na 18 cali, Gryfa jest zajebiscie ciezko ubic w WW, ciezko trafic zarowno niego jak i generała. Najczesciej wroga piechota bedzie go bic na 5+. Plus mamy to zdawanie Feara na 3 kosciach. Generał ma 1+AS plus Worda na 5+. Mamy 3 ataki z S6 4 z S5 plus dodatkowo TS na koniec walki. Przetestowałem z 15 walk z róznymi odziałami. Ani razu nie dał ciała.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Ja bym wywalił ogre blade i dał za to lancę i crown of command (jako, że sam nie ma hold the line to głupio by go było stracić w jakimś czelendżu gdzie generał raz zabije czempiona i nagle przegrywamy o 2) lub ironcurse icon (wersja eko, raz na 6 hitów z maszynki zdamy tego warda na gryfe ^^).
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Murass
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Murass »

1. Jesli inzynier przekazuje BS oraz przerzuca artyleryjke na maszynie, to czy moze jeszcze puscic golebia?

2. Czy golebia mozna puscic na dowolny model w 24"? Na przyklad czy celem golebia moze byc model schowany za przeszkoda terenowa, albo taki ktory jest w srodku oddzialu?

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

1. nie
2. tak
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Też mi się wydaje taki gryf syty.
Aż mam ochotę na nim zagrać tylko że ja proponuję

General, Full Plate Armour, Imperial Griffon, Great Weapon
White Cloack of Ulrk
Crown of Command
Dragon Helm (ew Ratslayer gdy gdzie indziej potrzebujemy).
Bloodroar na gryfie


całość: 400 pkt

A mamy stubborn , 7a siła 6, thunderstomp , lepszy teror i oczywiscie dowodzenie 18 cali
a za ochronę sv 2+ i ward 5+ z -1 do hita.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

super, ale jak stoi po 400pkt, to ciezko bedzie zmiescic duzego magika light, szczegolnie ze scrollem
Obrazek

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Spokojnie miesci sie mag 4lv tylko bez scrola. Da sie przezyc szczegolnie ze ludzie czesto maja równiez małego maga a tam mozna scrola wsadzic bo juz niema nic innego.
EDIT Murmi zle policzyles. W Twojej wersji on tez ma AS1+, zapomniałes o tarczy zwyklej
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2012, o 16:17 przez kowaljl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Cóż w takim razie moja kmina. Fajnie, że ktoś w końcu zwrócił uwagę na kuraka. :twisted:

Generał, płyta, lanca
enchanted shield
crown of command
white cloak
gryf z bloodroarem

396

Wolę mieć tą inicjatywę 5 na generale, może być przydatna w razie jakiegoś czelka. Poza tym save 1+ też może okazać się całkiem przydatny.
Chociaż bicie w inicjatywie thunder stompa (tj z dwurakiem) też może zdać radę.


Tak czy owak każdy będzie mieć swoje preferencje, ale coś mi się wydaje, że będą one niezwykle podobne. :lol2:


kowaljl
To ty źle policzyłeś, bo gryf (6+), płyta (4+) i jakiś hełm (6+) dają razem pancerz 2+. Tamten generał ma dwuraka.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

pytanie:

czy banishment z ołtarza ma nadal boosty do siły za każdego maga light w 12 calach?
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

To jest normalny banishment z lore of light. Jeśli ten banishment z lora dostaje bonus to czemu ten z bound spella ma nie dostawać?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Wazne ze naprawde bedzie mozna cos ugrac na nim. Najgorsza rzecza dla niego nad beda jednostki strzelające. Działa i Katapy wiadomo ale AS by nic nie zdziałal na to. Za to kusznicy lucznicy juz mogą mu zrobic krzywde. Ale sadze ze ten 1 wound wiecej naprawde pomaga szczegolnie ze i tak to kosztuje mniej niz wczesniej nawet po dokupieniu pierdolniecia dla terroru. Porzucajcie sobie to. Naprawde latwo jest niezdac na 3 kosciach :) super sprawa.

ODPOWIEDZ