Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Bizim »

1. każdy SP zużyty na silnik
2. w turze szarży impacty (d6+ d3 za każdy sp przeznaczony na silnik), potem można jeszcze ziać z działa parowego (tj z steam guna), działa jak normalne zianie (z inicjatywą inżyniera) ale jest wielorazowe, do tego jeszcze atak inżyniera (już się nie chowa podczas walki do czołgu). Jeśli nie szarżowałeś to w fazie ruchu za każdy sp wydany na silnik zadajesz d3 s6 autohitów w wybrany oddział b2b, traktowane jak strzelanie, potem w fazie walki możesz ziać i bić z inżyniera. Te hity z fazy ruchu raczej nie wliczają się do późniejszego CRa bo nic nie ma na ten temat powiedziane.
3. możesz uderzyć z inżyniera
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Miszczakos
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Miszczakos »

czyli rozumiem że turze w której nie szarżowałem bez w sparcia nie mam jak złamać przeciwnika i musze go poprostu rozjechać do końca i na domaiar złego moge zadać maks 3 d3 s6 czyli gorzej niż poprzednio.

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

W turze której szarżowałeś impacty są liczone do Cobat Result, ale w kolejnych grindujesz w fazie ruchu i nie wlicza Ci się do CR. W walce podliczasz tylko rany z steam guna i ciosu inżyniera (w skrócie to wszystko co powiedział Bizi). Czołg moim zdaniem nadal lepszy niż w poprzednim booku, nie będzie już warzywem po 3 wbitych ranach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Tofic pisze:Czołg moim zdaniem nadal lepszy niż w poprzednim booku, nie będzie już warzywem po 3 wbitych ranach.
Dokładnie, ja nie lubiłem poprzedniego czołgu (jakoś chyba do niego pecha miałem). Co prawda jak mu podnieśli T w FAQ to przynajmniej maszynki nie robiły mu z bojlera jesień średniowiecza ale za to pitki i słoneczka zjadały go jeszcze łatwiej.

Teraz nie można uciekać przed jego szarżą, może latać po 18 nawet jak mu został 1 wound, skacze nad pitkami, trzeba go trafić po WS w walce wręcz (po WS inżyniera, czyli po podbiciu z magii do 10 lub oblaniu strachu przez wroga będzie trafiany na 5+ ^^) i do tego jest tańszy. Po prostu cud miód.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

czy bonusy +! do hita z hurricanium sie kumulują i za dwa w pobliżu jest +2 do hita?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Murmandamus pisze:czy bonusy +! do hita z hurricanium sie kumulują i za dwa w pobliżu jest +2 do hita?
O kurczę nie ma nigdzie powiedziane, że nie. :lol2:

Czyli wychodzi na to, że tak. :D Pewnie do pierwszego FAQa. ;)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Miszczakos
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Miszczakos »

Moim zdaniem nie można go w rzaden sposób porównać z poprzednim, nie mowie tu nawet w kontekscie T z FAQ tylko ogólnego zastosowania kiedys łatwiej bylo go zwarzywic bo przy 5 ranach malo co mógł zrobic obecny może działać i na 1 ale trzeba przede wszystkim rozpatrzyc jego przewidywalność a teraz jest kompletnie nieprzewidywalny jezeli chodzi o ruch. wszyscy ciesza sie że może teraz jechac na 18 cali czyli wiecjej niż poprzednio przy 5 SP ale nie oszukujmy sie jaka jest szansa że kulniemy 3 x 6 mala, srednio wyjchodzi 10 czyli mniej nie mowie tu o skrajnym niefarcie i 3 gałach. Już widze minę przeciwnika 1 tura ja zaczynam generuje 3 punkty żeby pojechać turlam3 galy mmmm to żem pojechał wpizdziec

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Miszczakos pisze:Moim zdaniem nie można go w rzaden sposób porównać z poprzednim, nie mowie tu nawet w kontekscie T z FAQ tylko ogólnego zastosowania kiedys łatwiej bylo go zwarzywic bo przy 5 ranach malo co mógł zrobic obecny może działać i na 1 ale trzeba przede wszystkim rozpatrzyc jego przewidywalność a teraz jest kompletnie nieprzewidywalny jezeli chodzi o ruch. wszyscy ciesza sie że może teraz jechac na 18 cali czyli wiecjej niż poprzednio przy 5 SP ale nie oszukujmy sie jaka jest szansa że kulniemy 3 x 6 mala, srednio wyjchodzi 10 czyli mniej nie mowie tu o skrajnym niefarcie i 3 gałach. Już widze minę przeciwnika 1 tura ja zaczynam generuje 3 punkty żeby pojechać turlam3 galy mmmm to żem pojechał wpizdziec

Czy czołg jest jedynym modelem z losowym ruchem? Aboma jakoś ma losowy ruch i naprawdę daje rade, więc nie wiem co tu wydziwiać... :roll: Tym bardziej, że nasz czołg jeszcze strzelać potrafi (chociażby ze snajpera w środku :lol2: ).
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

steam gun już nie ściąga sv ?

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Niestety nie. :/

Za to można go podpakować do S4 max.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

a nie 5 ?

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Czołg 250 pts, Abomka 250 pts
Czołg>Abomka ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

wychwa pisze:a nie 5 ?
Można wydać max 3 SP, za każdy jest +1 S, pierwszy daje 2S. Czyli max 4.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Miszczakos
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Miszczakos »

@Bizim w mojej ocenie nie jest to wydziwianie, czołg byl przewidywalny a teraz nie jest w praktyce przekonamy się czy dłuższa żywotność przeważy nad losowościa ruchu bo do tego to wszystko się sprowadza

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Murmandamus pisze:czy bonusy +! do hita z hurricanium sie kumulują i za dwa w pobliżu jest +2 do hita?
zasady specjalne sie nie kumuluja wg rb.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Shino pisze:
Murmandamus pisze:czy bonusy +! do hita z hurricanium sie kumulują i za dwa w pobliżu jest +2 do hita?
zasady specjalne sie nie kumuluja wg rb.
A potrafił byś podać chociaż stronę w RB gdzie jest to napisane?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Strzelałem, że w RB w dziale zasad specjalnych. Ale tam tego nie było, ten zapis na który powołuje się Shino jest w FAQ do rulebooka:
Page 66 – Special Rules, What Special Rules Does It Have
Change “[...]the effects of multiple special rules[...]” to
“[...]the effects of different special rules[...]”Add “However,
unless otherwise stated, a model gains no additional benefit
from having the same special rule multiple times.” to the end of
the first paragraph.
Mam nadzieje, że nikt sobie jeszcze nie kupił 2 wózków maga dla 2 heavenowych bonusów. ;)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No właśnie dlatego nie zgadzało mi się. w Rule Booku jest napisane właśnie, że Zasady Specjalne się kumulują, ale nie wiedziałem, że jest coś takiego w FAQu, stąd też moje pytanie. Dzięki ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Ward furmanki działa tylko na furmankę czy na księdza także?
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Zasady Specjalne nie przenoszą się z "Mounta" na jeźdźca i na odwrót, chyba, że jest to wprost napisane. To już 8 edycyjny AB :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ