Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Fanatic »

A sygnaturka z life?
Ja grałem na 2x tank i mag life z fenserami i -1 to hita w halabardach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Sygnaturką też można.
Mag w halabardach bardzo słaby pomysł, skoro może iść za klockiem w łucznikach za 70pkt i być w 100% bezpieczny :)

PKDeath
Plankton
Posty: 3

Post autor: PKDeath »

Czyli trzymać archerów 12" w zasięgu od czołgu? Podoba mnie się to :) dzięki.
Archerów bierzecie zamiast innych strzelaczy ze względu na koszt punktowy i brak 'move or fire' czy coś jeszcze?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

W skirmishu mogą biegać między unitami. Poza tym strzelając do nich przeciwnik ma dodatkowo -1 do trafienia. Ja biorę dziesiątkę do trzymania maga, bardzo rzadko cokolwiek ustrzela.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Módl się do Sigmara o 1sza turę i jebaj po maszynach z armat. Szanse czołgu rosną o ile sam go sobie nie zabijesz.


P.S. Stan w sprawie demigryfów nic nie przekazałeś.
Sorki za offtopic możliwe że masz mnie w ignoruj?
Obrazek






_________________

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Czy tank ma rerolla od inżyniera? Dzięki i pozdrawiam!
He. BM.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie bo nie jest war machine tylko chariotem.

Awatar użytkownika
ciolek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ciolek »

odnośnie 8 ed.

1. czy jak rzucam bound spell z hurricanum mogę próbować go rzucić więcej niż jedną kością mocy?
2. czy jak biorę hurricanum jako wózek dla czarodzieja lorda wlicza się jako przedmiot Lorda czy jako oddzielny unit Rare?
2.1. czy mogę zejść czarodziejem z wózka? czy jak schodzą woundy wózka czarodziej schodzi razem z nim?
3. czy przy meteoric armour "niemodyfikowalny save" oznacza, że poza "ulepszeniem" (tarczą czy bardingiem) w trakcie walki nikt nie może mi zmodyfikować go "ujemnie" np. siłą 6?

będę bardzo wdzięczny za odp. [-o<

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Rzucasz z ilu chcesz kostek, liczy się do lordow, nie możesz zejść, jak spada wózek mag jest na piechotę, pancerz jest normalnie modyfikowany sila pp prostu nie może być już lepszy.

Awatar użytkownika
ciolek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ciolek »

@Stan muchas gracias!

Awatar użytkownika
ciolek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ciolek »

Czy w 8 ed steam tank w close combat wydaje jeden atak tylko od obslugi? :(

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tak.
Ale masz jeszcze za punkty pary breath weapon i impacty.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

ciolek pisze:odnośnie 8 ed.

1. czy jak rzucam bound spell z hurricanum mogę próbować go rzucić więcej niż jedną kością mocy?
2. czy jak biorę hurricanum jako wózek dla czarodzieja lorda wlicza się jako przedmiot Lorda czy jako oddzielny unit Rare?
2.1. czy mogę zejść czarodziejem z wózka? czy jak schodzą woundy wózka czarodziej schodzi razem z nim?
3. czy przy meteoric armour "niemodyfikowalny save" oznacza, że poza "ulepszeniem" (tarczą czy bardingiem) w trakcie walki nikt nie może mi zmodyfikować go "ujemnie" np. siłą 6?

będę bardzo wdzięczny za odp. [-o<

Co do 3 to pamiętaj, że mag w zbroi nie może czarować. ;)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Jak wygląda obecnie kwestia WYSIWYGu na piechocie, zwłaszcza dla oddziałów, które w podręczniku figurują jako jedna jednostka (light/heavy infantry)? Musze mieć osobne oddziały włóczników i halabardników czy wystarczy mieć jakiś procent (25%, 50%, 75%) oddziału z daną bronią?

GNB_18
Plankton
Posty: 1

Post autor: GNB_18 »

Czołem!

Mam dosyć dziwne pytanie. Zwracam się do osób posiadających aktualną wersję modelu War Altar of Sigmar. Jak duży jest ten model? Chciałbym go wstawić do gabloty, ale zanim go kupię muszę wiedzieć czy mi się zmieści :-)

Interesuje mnie konkretnie wysokość najwyższego punktu skrzydeł posągu. Franz na gryfie się zmieścił, może i temu się uda :-)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Wlasnie przerzucam sie na 9th age i mam trzy pytania:

1) Co oznacza zapis w asadzie fanatical przy flagusiach: "Casualties suffered in Close Combat are removed at Initiative zero"?

2) Czy jak mam kapitana w parent unit, moze on wydac rozkaz rowniez na support unit?

3) Nie widze ograniczen dot support unit... Moga byc 2 oddzialy supportingowe bez limitow ilosciowych, ktore rownoczesnie robia np stand&shoot w ta sama jednostke szarzujaca parent unit?
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2016, o 18:06 przez Magnus, łącznie zmieniany 1 raz.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

1) według normalnych zasad ściągasz natychmiast modele zabitych z oddziału - nie mogą oddać. Biczownicy schodzą z inicjatywą 0 - zaatakują zawsze z wg liczby modeli w oddziale z początku fazy walki.

2) nie, tylko marshal.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Dziekuje bardzo, jeszcze jedno pytanko przed jutrzejsza bitwa:

3) Nie widze ograniczen dot support unit... Moga byc 2 oddzialy supportingowe bez limitow ilosciowych, ktore rownoczesnie robia np stand&shoot w ta sama jednostke szarzujaca parent unit?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nie ma ograniczeń liczby support unitów na parent unit, może być nawet 6 unitów robiących S&S ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Super, dzięki! Już się jaram tym kodeksem i jutrzejszą bitwą, aż szkoda że tak późno na nią przechodzę :)
Tylko Special bohaterow brak... :(

ODPOWIEDZ