Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Magnus »

Jeszcze mam dwa pytania:

1) Czy zasada ze fear daje -1 LD, obejmuje także LD w przypadku brania generalskiego w promieniu 12"?

2) Przy misfire jest tabelka, w ktorej pokazany jest wynik 0 lub nizszy... W jaki sposob moze byc taki wynik?
Nie moge nigdzie znalezc stosownej adnotacji dotyczacej takiej mozliwosci... Przy wyniku 1-2 maszyna nie moze strzelac,
ale trzyma pkt?

Dzieki!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tak
Flame cannon ma -1 do rzutu na tabelkę

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Ok thx, a druga część pytania: misfire i wynik 1-2 powoduje ze machina żyje i trzyma pkt ale nie może strzelać, tak?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tak, wszystko masz w podręczniku

artrata
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: artrata »

Witam,
po kilku latach wracam do grania w WFB i próbuje poskładać do kupy swoją armię.
mam problem z czołgiem .Posiadam ostatni metalowy wzór i przez rozstaw tynich kół nie chce mi się zmieścic na podstawe 50x100, czy przyklejenie go do 60x100 będzie powodowało jakieś sprzeciwy na turniejach?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To źle sklejasz, ja mam trzy metalowe i wszystkie się mieszczą :wink:

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

artrata pisze:Witam,
po kilku latach wracam do grania w WFB i próbuje poskładać do kupy swoją armię.
mam problem z czołgiem .Posiadam ostatni metalowy wzór i przez rozstaw tynich kół nie chce mi się zmieścic na podstawe 50x100, czy przyklejenie go do 60x100 będzie powodowało jakieś sprzeciwy na turniejach?
Po prostu na podstawce 50x100 dodasz jakiś wystający element żeby się mieścił. Ja mam 2 i jeden mieści się idealnie drugi na styk ( zastosowałem manewr z wystającym kamykiem na podstawce ( zrobionym z kory) spełnia to swoją funkcję idealnie.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Czesc,

takie mam pytanie, czy obecnie inzynier daje procz BS dla Volley Gun'a rowniez przerzut artyleryjki?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Engineer
A model with this special rule allows a War Machine within 3” to use the Engineer's Ballistic Skill instead of its own and
to reroll any rolls on the Misfire Table. (If there are several War Machines within 3” of the Engineer, declare which one
will receive the Engineer's benefits this Player Turn before firing it). If the War Machine has an Artillery Weapon type
listed below, there is an additional benefit. The War Machine may reroll:
● for Catapults: The Scatter Dice.
● for Flame Throwers: The D6 roll for the distance the Template moves, unless it is a '6'.
This rule cannot be used by a model that is Engaged in Combat.
Czyli nie.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Ok wlasnie z tego opisu wynikalo ze nie ale miałem nadzieję ze może cos przeoczylem ;) dzieki

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Czy rozkaz cel pal! oddziałuje na Skull Splitter'a?
W opisie rozkazu jest zapis: podstawowa broń strzelecka - jednak w RB nie ma określenia podstawowej broni strzeleckiej, więc jeżeli mag weźmie Skull Splitter'a to będzie to jego podstawowa broń strzelecka?

artrata
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: artrata »

Nie, bo w opisie rozkazu jest "mundane shooting weapon",
a Skull Splitter jes magic itemem.

dodane w RB1.1 str 70

"All weapons or armour that are not Magical Items are considered mundane."

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Hej,

Czy imperial rocketeers dziala dokładnie jak mortar z ta różnica ze moze opcjonalnie zamiast zwyklego strzalu oddac ten ze kazdy unit pod template dostaje d3+1 hitow z S5?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nie, imperial rockeeters nie ma opcji "zwykłego strzału". Strzela tak jak napisano w AB.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Hmmm ok w wersji pl widze pelny opis podczas gdy w ang tego nie ma, chyba ze to w jakis sposob kwestia tego ze sprawdzam z kom. Ok dzieki

Awatar użytkownika
Empty
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Empty »

Jak teraz wygląda sprawa inżynierów? Dokładnie chodzi mi o 2 rzeczy:

1. Czy inżynier może strzelać ze swojej broni i dawać BS'a maszynce jednocześnie? Bo nie widzę nigdzie w zasadzie engineer, że jest jedno albo drugie.
2. Czy inżynier stojący obok maszynki ma jakieś lookouty czy coś w tym stylu? Czy po prostu można go naszpikować strzałami ot tak?

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

1)
Może strzelać i dawać BS lub inne bonusy maszynie
2)
Nie ma żadnego look'outa, więc dla bezpieczeństwa najczęściej siedzi w oddziale :)
Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Witam
Po ile obecnie chodzą teutogen guards ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

30zł od łebka chyba że odlewy to wtedy nic nie warte.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Dzięki wielkie :)

ODPOWIEDZ