Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
felek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: felek »

Czy możecie mi wytlumaczyć zasady tanka w nowym booku ? Bo z tego co w AB zrozumiałem że maksymalnie może zużyć 3 SP na ruch ? Jest tam dopisane że może wygenerować od 0-5
SP ale maksymalnie na każda z czynności , canon , ruch albo wieżyczkę może użyć od 0-3 dobrze rozumuje ?

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

felek pisze:Czy możecie mi wytlumaczyć zasady tanka w nowym booku ? Bo z tego co w AB zrozumiałem że maksymalnie może zużyć 3 SP na ruch ? Jest tam dopisane że może wygenerować od 0-5
SP ale maksymalnie na każda z czynności , canon , ruch albo wieżyczkę może użyć od 0-3 dobrze rozumuje ?

Dobrze rozumujesz.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
felek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167

Post autor: felek »

To tank teraz od 3 do 18 cali jezdzi ? To lekko go splewili jak dla mnie a moje drugie pytanie czy jak papa ( altar ) ma lusterko i go wyzwe na challenge to musi sie ze mna zamienić statami i nie może NIE zamieniać sie ?

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Czołg raczej wzmocnili, teraz nawet na 1 woundzie może produkować 3 punkty pary bez jakiegoś ryzyka, że się popsuje. W najgorszym przypadku po prostu się nie ruszy i dostanie 2d6 hitów z s6 (można się bronić AS).
Poza tym z racji, że ma random movement to nie można deklarować reakcji na jego szarżę i może szarżować na cele których nie widzi.

Lusterko teraz zmusza do wymiany charakterystyk.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

czy kapitan na pegazie ma look outa w jednostce demigryfów?
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Nie ma bo nie może do niego dołączyć.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Czemu nie może dołączyć?

Gość na pegazie normalnie może dołączać do demigryfów i ma w nich look outa (gdy jest ich 5+). Jak stoi 3'' od unitu gryfów to ma tego gorszego look outa.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Porąbało mi się, przecież oni nie latają :P
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Pytanko. Gryf wzbudza terror koles zdaje liderke na 3 kosciach odrzucajac najmniejsza. Czy zdaje potem jeszcze raz test na feara?? Jak tak to znowu na 3 kosciach ??

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Eee co masz na myśli?

Jak szarżujesz to przeciwnik zdaje na 3 kościach, jak zda to robi co chce, jak nie zda to musi deklarować flee.

Potem w combacie wykonuje jeden test na strach/terror jak obleje to ma WS 1, jak zda to normalnie.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Czyli test na strach juz normalnie zdaje na 2 kosciach ?

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Test strachu też zdaje na trzech.

Zasada bloodroar daje zdawanie na 3 kościach testów strachu i terroru. Zresztą nawet jak nie ma się książki to jest to napisane w ArB. :roll:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Gryff naprawde ma szanse pograc troszke:)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Bizim pisze: Gość na pegazie normalnie może dołączać do demigryfów
A nie jest tak że latacz nie może dołączyć do żadnego oddziału?

I jeszcze jedno pytanko: czy witch hunter może jako heretyka wybrać monstera (np. hydrę) i mieć na niego reroll to hit i killing blow, czy musi wybrać bohatera?
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Nie mozesz sie dołaczyc do latajacych, jesli Ty latasz to po prostu sobie biegniesz z nimi a nie latasz.
Mam pytanie na ilu kosciach lizaki zdaja testy od ulepszonego GRYFA?:P na 4 ???????:)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

kowaljl pisze:
Mam pytanie na ilu kosciach lizaki zdaja testy od ulepszonego GRYFA?:P na 4 ???????:)
tak, odrzucają najwyższą i najniższą
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

1. Nie można dołączyć do oddziału lataczy, w drugą stronę to nie działa.
2. Możesz wybrać dowolny model, ale na monstery nie działa zwykły KB, a niestety nie mamy Heroica, więc musisz się nacieszyć przerzutami na trafienie.
3. Wydaje mi się, że będzie to działać, tak jak w większości takich przypadków, czyli obie zasady się wzajemnie zerują.
Obrazek

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Czy demigryfy to monsters cavalery ???

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Tak.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Miszczakos
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Miszczakos »

Czy mógłby ktoś kto ma knige dokładnie wytlumaczyć zasady działania nowego czołgu a mianowicie:
1. jak wygladaja teraz impakty d6 + d3 za kazdy wygenerowany SP czy za SP zużyty na steam engine ( czyli max 3 ktore moglem wykorzystac na ruch)?
2. jak wyglada jego walka w mojej turze ( jakies najeżdzanie czy jak to sie na tam nazywalo)?
3. jak sie teraz zachowuje w turze przeciwnika?

ODPOWIEDZ