Początkujący

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Re: Początkujący

Post autor: Kordelas »

Ano niestety ,nawet dzisiaj tak miałem 8)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

cześć, mam takie nieładne pytanie...
Jak najtaniej złożyć armie EMP na 2600 pkt (załóżmy że rozpiska to jakiś oklepany standard)?
Interesują mnie wszelkiego rodzaju pomysły zamienników czy konwersji :)
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Ass...jakbyś w Wawie nie miał gdzie pytać :lol2:
Halabardy możesz z Bretońców lub z Perrych wziąć (to pierwsze nie jest złe nawet a i skalą odpowiada aktualnych imperialnym no i jest 16 w pudle za 80pln ok, a nie 10); blastery tu już trudniej, ale jest kilka pomysłów, części od organek itp, ważne żeby miało dużo luf; czołg znajdziesz szablon na stronie warhammer-empire.com (góra i dół), tylko kółka itp musisz sobie załatwić; nie lada problemem będą Demingi, rób z czego chcesz i jak uważasz; Kawa...tej jest pełno, albo zwykła imperialna albo perrych nawet nie zgorsza; cannony...pałętają się na allegro jakieś zamienniki z Harlequine czy jakoś tak, dość tanio; łuki...stare modele z Brety :?: nie wiem czy coś jeszcze potrzebujesz...charactersów, ale to jakieś konwersje można porobić z byle czego praktycznie; niestety, to dość najtańszy sposób złożenia...więc i wygląd nie zachwyci...
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jeśli jesteś dobry w konwertowaniu to możesz sobie zrobić Demigryfy z Gryfów IoB, bo je można spokojnie po 20zł za sztukę dostać. No ale to trzeba umieć, chcieć, mieć materiały i czas. Ja mam 1 zrobionego i mam gdzieś zdjęcia jego, tylko jeździec nie pod Imperium, bo to taki projekcik pod Wampiry jest, więc jakby co, mogę pokazać jak to się prezentuje :wink:

Drugi sposób na "Demigryfy" to zakupić Lwy z Lion Chariotów od Wysokich Elfów, które chodzą po 10-15zł za sztukę i usadzić na nich jakiegoś imperialczyka. Nie są to może Demigryfy, ale jeśli armia stylizowana jest pod jeden z regionów Imperium, gdzie jakieś Lwy są obecne, to mogło by pasować ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Widzę, że połowa armii musi być zrobiona z brety (łuki, pegazy, halabardy).
Czołg sobie skleję - co najwyżej oddam kiedyś jakiemuś dziecku :D

Problemem pozostają tylko demiśki.
helion pisze:jakbyś w Wawie nie miał gdzie pytać
jakbyś wpadł na ostatni turniej to może i miałbym kogo zapytać :P
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Asassello pisze:Widzę, że połowa armii musi być zrobiona z brety (łuki, pegazy, halabardy).
Czołg sobie skleję - co najwyżej oddam kiedyś jakiemuś dziecku :D

Problemem pozostają tylko demiśki.
helion pisze:jakbyś w Wawie nie miał gdzie pytać
jakbyś wpadł na ostatni turniej to może i miałbym kogo zapytać :P
a Telefonu to już nie posiadamy Ass co?? :lol2: :lol2: :lol2:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

do Ciebie? nigdy... :P
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Asassello pisze:do Ciebie? nigdy... :P
Twój problem...nie mój :lol2: :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

necropolis najci (In 3 3 ) walczą z demigryfami (In 3 - jeździeć, 4 - demi)

necropolisi mają bironę to będą mieli przerzuty z ASF czy nie ? ;>

mile widziane poparcie str. podręcznika

dzięki wielkie
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Powiedziałbym, że mają, str 82 i 83 RB.
MC korzysta z reguł cavalry poza wyjątkami (wyższe T i Wo są używane).
W opisie kawy zaś stoi, że wszystkie ataki idą w jeźdźca - jego WS, więc na moje, również jego I.
Wprost odpowiedzi na to pytanie nie ma.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

Byro pisze:Powiedziałbym, że mają, str 82 i 83 RB.
MC korzysta z reguł cavalry poza wyjątkami (wyższe T i Wo są używane).
W opisie kawy zaś stoi, że wszystkie ataki idą w jeźdźca - jego WS, więc na moje, również jego I.
Wprost odpowiedzi na to pytanie nie ma.
W opisie kawalerii stoi, że jeździec i wierzchowiec zawsze używają swoich własnych WS, S oraz I kiedy atakują, oraz że przeciwnik zawsze atakuje jeźdźca.
W opisie Monstrous Cavalary jest napisane, że stosuje się do niej wszystkie zasady ze zwykłej kawalerii z jednym wyjątkiem - używa się wyższej charakterystyki Wo.
Dodatkowo FAQ 1.6 wprowadził, używanie T mounta jeśli jest wyższe w przypadku Monstrous Cavalary.

Więc, kiedy atakują necropolisi muszą zaalokować wszystkie hity w jeźdźców. Jeźdźcy muszą używać swojego WS'a, S, I, A oraz mogą używać T i Wo demigryfa.
Skoro jeździec deminga nie ma ASF'a a ma taką samą I jak necropolisi to dla mnie oczywiste jest, że mają przerzuty - i nie widzę tu niejasności.

----

Z innej beczki.
zacząłem sobie ostatnio przeglądać booka do Empire i chciałbym sobie złożyć jakaś rozpiskę na 1700 euro bez lordów.
Czy moglibyście Mi coś polecić? na czym się oprzeć? od czego zacząć? Jakich jednostek się wystrzegać, a co jest must-have?
Co jest obecnie takim działającym standardem dla EMP, a co bywa fajne i ciekawe, ale nie zawsze działa?

z góry wielkie dzięki za pomoc.
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nie mają :) liczy się najwyższy współczynnik I :)

Nie ma czegoś takiego jak standard Empire- rozpy są niby podobne ale różnią się masą detali...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze:nie mają :) liczy się najwyższy współczynnik I :)
Nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy. W RB przy kawalerii jest wyraźnie napisane, że bijesz w jeźdźca, więc aby sprawdzić czy masz przerzuty z ASF porównujesz swoją inicjatywę z inicjatywą jeźdźca. Najwyższy współczynnik liczy się tylko przy testach I (pitka, słoneczko, itp.).
faj3r pisze:Jakich jednostek się wystrzegać
helstorm rocket battery
faj3r pisze:co jest must-have?
demigryfy, działa
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

PiotrB pisze:nie mają :) liczy się najwyższy współczynnik I :)
polecam przeczytać strony 66, 82, 83 - ze zrozumieniem. Wydawało mi się, że streściłem to co jest tam napisane dość czytelnie.
Rulebook pisze:The rider and mount use their own Weapon Skill, Strength, Initiative and Attacks characteristics when they attack
Rulebook pisze:We assume that the enemy always strikes at the rider
Rulebook pisze:Models with this special rule (or who are attacking with a weapon that grants this special rule) always strike first in close combat regardless of Initiative.
In addition, if the model's Initiative is equal to or higher than his enemy's, he can re-roll failed misses when striking in close combat
Podręcznik trzeba czytać taki jaki jest a nie sobie interpretować. IMHO większość problemów wynika zw zwykłego dopowiadania sobie tego co to niby autor chciał powiedzieć, lub po prostu z braku znajomości angielskiego.
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

aha.. spoko , poprawie się - a ty po swoim wywodzie ,jak że miłym możesz zawsze liczyć na moją pomoc :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

PiotrB pisze:aha.. spoko , poprawie się - a ty po swoim wywodzie ,jak że miłym możesz zawsze liczyć na moją pomoc :mrgreen:
mój wywód jak go nazwałeś ;) był dość filozoficznym podsumowaniem tego co się spotyka przy stołach. Doświadczyłem ostatnio tylu dziwnych interpretacji zasad, że aż głowa boli (łącznie z tym, że w tej edycji nie ma odginania szarż ponieważ po szarzy robiąc overruna można się dowolnie zreformować i obrócić) - a wszystko jest przecież napisane 8)

no ofence mam nadzieję ;)
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

fajer, gwoli ścisłości, każde rozpoznawanie znaków (z których składają się ostatecznie całe wypowiedzi) wiąże się z interpretacją. Nie ma czegoś takiego, jak czytanie bez interpretacji.
"Dość filozoficzne podsumowanie" rozumiem, że mi gdzieś umknęło. W innym przypadku nie rozumiem o co kaman z tym wciskaniem filozofii do... No właśnie, czego?

Oczywiście też no offence. :)

ODPOWIEDZ