Empire VII ed.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Re: Empire VII ed.

Post autor: Wilqu »

squiq pisze:ale byś ze posejvował na 6+, uhuhuuuu
Wbrew pozorom są ciekawe sytuacje ....krzywe 4 x6 na sv i mina atakującego------> :shock:
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

nie wiem, czy piszesz po to, żeby pisać, czy tak z jakimś ogólnym sensen, ale skoro cię nie boli spadanie od st3, to spoko, bo mnie na przykład denerwuje ostrzał na przykład he łuczników, gdzie słabe strzały robią kuku ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Nie wiem o co komon Mati ale mi też przeszkadza brak save na strzelcach i nie chodzi o jakieś widzimisię ale czysty wysywig figsy..poza tym jak napisałem taki save wbrew pozorom to potega.. krzywe 666 nie raz dupę uratowało człowiekowi...
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

nie no chodzi mi o to, żeby mieć jakąś szanse (bo głupie elfi łucznicy mają możliwość założenia LA) :)
a że ładnie wyglądają figsy, do tego powinny mieć odpowiednie zapisy w AB :D peace and love :) and mighty empire ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

jeżeli miało by to wpłynąć na koszt to 6sv mówimy papa. Bo na może, może to ja w WFB nie gram.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Chodzi Ci o koszt bazowy? Pozostaje wszystko jak jest teraz ale LA i tarcza są jako opcje wykupu. Kto by chciał to by sobie wykupywał, a kto nie to nie. Toż nikt by nikogo do niczego nie zmuszał.

Wilqu --> nie wiedziałem, że lubisz Star Wars :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Ależ oczywiście że nikt nikogo nie zmusza. Nadal twierdzę że sv6 za dodatkowy chociaż 1 pkt to lipa i tyle. Gdybać to sobie można - sv nie ma puki co nie będzie :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Byłoby 5+ bo tarcza i LA. Dla krasnoludzkich kuszników czy strzelców daję i jedno i drugie i może nie zawsze, ale się przydaje (strzeżonego Pan Bóg strzeże :) )
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Grand Admiral Thrawn pisze:Byłoby 5+ bo tarcza i LA. Dla krasnoludzkich kuszników czy strzelców daję i jedno i drugie i może nie zawsze, ale się przydaje (strzeżonego Pan Bóg strzeże :) )
wez pod uwage, ze ta opcja daje Ci sejwa 5+, a to juz jest nie do pogardzenia. sejw na 6+ jest IMHO bez wiekszego znaczenia. w tym koszcie wolalbym juz zamiast nedznego sejwa dolozyc kolejnego strzelca.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

A w walce 4+ - to nawet za te 10 pkt by były opłacalne-fasty i latacze raczej nie podlecą

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Szaman pisze:
Grand Admiral Thrawn pisze:wez pod uwage, ze ta opcja daje Ci sejwa 5+, a to juz jest nie do pogardzenia. sejw na 6+ jest IMHO bez wiekszego znaczenia. w tym koszcie wolalbym juz zamiast nedznego sejwa dolozyc kolejnego strzelca.

Biorę to pod uwagę jak najbardziej. Nie twierdzę, że zawsze bym brał tarczę i LA dla strzelców (bo czasami najzwyczajniej przecież brakuje pkt) ale gdyby była możliwość to czemu nie? Ja po prostu lubię mieć dużo opcji do wyboru i nie uważam, że miałoby to zły wpływ na grę czy też zbyt trudne zasady co by dzieci z Anglii i USA nie wiedziały co i jak (chociaż kto wie).
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

z warseera
Hi folks,
I think this important news should not stay hidden in the Black Dragon thread:

There will be a major Warhammer Fantasy summer campaign next year. Itwill include some new rules ("lets call this V7.1.") and includes a lotof mainly cavalry miniatures (mostly plastic).

These are rumoured to be:
DE plastic Dark Riders and chariot.
Chaos (demon?) wave (Centigors?, Seekers?)
Empire wave (knights?, war altar?)
Goblin wave (wolf riders?)
Vampire Count wave (black knights?)
Dwarves (Forge World airship!, no cavalry)

Most rumours are by steppingonyou and confirmed by 75hastings69.

Be aware that these rumours come quite early, more than half a yearahead of the date, so don't expect too many details and revelations forthe next few months.



"(...)plastic dark riders yes. 2Q 2010.
summer campain.(...)"

"(...) chariot, new dark riders and a mountain of other calvary are coming out in time for the summer campaign.
with chaos wave, empire wave and goblin wave. even the VC (my army are getting a few much needed upgrades in plastics
lets call this V7.1. (...)"

"Interesing post, and i do have quite some reason to believe you (withall the havoc the mystery picture created). New empire, goblin(specifically, not orcs then) chaos and VC's...
Well, lets say i did hear something somwhere (though guys, take thiswith all the salt you can find - even though it does make some sense)that the next waves for the already existing armies will be mainly'mount based'. That is to say, i assume, knights for empire, blackknights for the VC's, (wolf riders for the gobbos?) Though the empireknights might not be the most obvious answer, it's safer to assume thatwe'll be getting a war altar (but once they're in the mood for armouredhorses, the'd might aswell make some knights)"

PREZENT DLA KRASNOLUDOW OD FORGE WORLD

"no dwarven cav....ever. never.
dwarves riding cave spider will happen first.
there is a certain mad slayer engineer that owns a airship that launches gyrocopters, has swivel guns and drops bombs
i wonder who in the WORLD could FORGE something like that though
and that aint vauge"

" i may or may not of seen the WIP on the DE dragon.
but its too soon to even be talking about it really. what, with all thewonderful def rollers coming out. just calm down. pre order a spacehulk. try those new magic rules i mentioned.
i will say that the new DE horses are dynamic. and the chariot looks like someone slapped wheels on a box of hooks and blades"


-----
O NOWYM SMOKU DO DE

"I heard from my local manager that a new dragon model would be released...
Harry: Yup. (Not sure when)"


"Any chance you comment on the general style of the dragon?

Harry: Page 4 Current Dark Elf book will give you a fair idea."
nie mogę się doczekać :mrgreen:
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »


Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Nic specjalnego trochę przerobiony generał z boxa plastikowego. Inne główka płaszcz i ręka z kapeluszem. Nie podoba mi się ani twarz ani w ogóle. Dwaj poprzedni byli boscy to jest poniżej średniej nawet gorszy niż ten do sklejania.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Saint, ten plasikowy z boxa to mu może buty skrobać ;) ( racz spojrzeć na tego plastika ;P )

zupełnie inny model, dość specyficzny ale ciekawy :D
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Foalooke to zależy kto co lubi, mi ten model nie podszedł. Wygląda wg mnie jak ten z boxa. Mi się bardziej podobali Ci z klimatu warcrafta.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Ja jestem ciekawy dlaczego ostatnio ci nowi kapitanowie Imperium są zawsze szersi w biodrach niż w barach?
Obrazek

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

syndrom wojaka zawodowego, rodem z PRL ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Pewno by móc szybko i sprawnie rodzić nowych imperialnych oficerów....a może to kobiety tak miały mieć? Może panom z GW się porypało.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

I hope in 8th ed they increase the importance of outnumbering to benifit infantry more.
I.e outnumber works like this.
+1 for outnumbering like current but if you outnumber your opponents unit 2-1 you get a +2 instead and +3 if its 3-1. +3 is the max.

Zaczerpnięte z Warseer....imo świetny pomysł na ugrywalnie piechoty Empire..i nie tylko.
Obrazek






_________________

ODPOWIEDZ