Empire VII ed.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Re: Empire VII ed.

Post autor: Hurtmaker »

dla mnie raczej pomysł całkowicie chybiony...nie wiem, czy akurat wzmocniłoby to imperialną piechotę...pomyśl o duzych lancach bretońskich złożonych z 9 rycerzy (US. 18), o klocu BK, ghouli (Fear outnumber pewny jak bank), klockach skaveńskich slave'ów (gdzie tani jak barszcz klocek piechoty byłby nie do przepchnięcia), przykłady mozna mnożyć...

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Pomysł jest dobry, przynajmniej nie będzie dochodziło do takich absurdów, jak oddział 5 rycerzy przepychający klocek 50 żołnierzy.
Co z tego, że inne armie też na tym skorzystają? Chwała za to, przynajmniej pojawi się piechota (duże oddziały) na stołach, mortar i helstorm staną się bardzo przydatne.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

IMO ten pomysł to dublowanie premii za szeregi, bez jaj, niedługo w ogóle nie będzie plusów za zabijanie przeciwników, tylko za jakieś wydumane duperele.
jak oddział 5 rycerzy przepychający klocek 50 żołnierzy.
Hej, to akurat fajna "filmowa", heroiczna zagrywka! Poza tym zdarza się ekstremalnie rzadko, więc wątpię, aby była problemem.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Zgadza się, ja zdecydowanie wolę oddziały, które potrafią przyłożyć i zbierać CR za zabitych, niż te bazujące praktycznie tylko na static CR. Niestety tych ostro rzezających, szczególnie jeśli chodzi o piechotę wcale za dużo w WFB nie ma.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Dla mnie aktualnie zasady są już absurdalne... Jak dla mnie bonus za szeregi powinien być dodawany tylko do LD jak u szczurów... Jak wojownicy wyrżną 3ech imperialistów, to przegrywają dlaczego? "Bo Ich jest więcej i mają 3 szeregi!" :P

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Blaesus pisze:Dla mnie aktualnie zasady są już absurdalne... Jak dla mnie bonus za szeregi powinien być dodawany tylko do LD jak u szczurów... Jak wojownicy wyrżną 3ech imperialistów, to przegrywają dlaczego? "Bo Ich jest więcej i mają 3 szeregi!" :P
Aj tam, to idzie wyjaśnić. Napór dwudziestu-kilku, przeszkolonych do walki w zwartej formacji żołnierzy musi być trudny do powstrzymania, nawet jeśli zdołasz 2-3 ubić.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Dobra z innej beczki znane są już właściwości szczura nowego co na obecnym etapie proponujecie na nich wystawić?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

zawsze chyba będą najlepsze duże placki i terroryści :)
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja już kminię rozpiski z nieodłącznym hellstormem obok tanka, niestety mortar mi się ni w ząb nie mieści, snajperzy mają potencjał aby ściągać elektryków, więc też jakoś 3-4 staram się umieszczać, na razie nic mi więcej nie przychodzi do głowy

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

a rakieta zamiast helki ? no i kuszole może?
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Wiecie że storm banner nie jest już one use ...ma -2 do bs na stole ...wiec helena kuszole i jakiekolwiek strzelanie z bs odpada.....chyba 2 tanki i ołtarz + 3x gs:p jednak..
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A ja jednak bym się skłaniał ku helstormowi. Nie testuje BS, wali z siłą 5 i -2 save na szczury styka (przynajmniej na duże regimenty). Również dałbym mortar mimo wszystko. No, ale nie widziałem jeszcze reguł obecnych szczurów więc ciężko mi się tak wypowiadać jednoznacznie.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

grał ktoś na 2 klockach GS do tego generał i BSB, 2 magusów i zamiast czołgów, dwa działa i dwa helstormy?? makabrycznie to wygląda, ale czy ma jakiś potencjał??

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Nie jest to może turniejowe mega koks ale da rade ugrać remisy bądź jakieś minorV...NA turniej zawsze biorę 20 GS + imperial banner z bsb u to jest twarde jak na imperialne standardy ..wiec to co piszesz może pokazać pazurki...A co do hellstroma to ostatnio przekonałem się do tej maszynki gdy 1 strzałem zdjęła 10 egzekutorów :twisted: Zagraj tym pomysłem Helion i zdaj raport mi sie podoba...
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

na tym polega urok helstorma, przy celowaniu trzeba mniej deklarować niż przy dziale, jakieś 4-5 cali przed celem a nie 7-8 jak przy cannonach, a jak już trafi to masakra, nawet klocki z nekromantami szybko zwiewają za lasy i inne przeszkody byle poza zasięg widzenia:twisted:

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ostatnio miałem Helstorma na turnieju, w ogóle bardzo lubię tą maszynkę.
Grałem 3 bitwy, 2 z krasnoludami i jedną z VC więc w zasadzie idealnie z perspektywy tej maszynki.

W pierwszej bitwie trochę nieszczęśliwie ją wystawiłem i dopiero w którejś tam turze miałem sensowne cele, ale jak już trafił, to załatwił 9 longbeardów ot tak. Dzięki temu szarzą IC od frontu udało się longbeardów złamać (mimo, że mieli BSB i testowali breaka tylko na 1 kości).

W drugiej bitwie, znów krasnoludy, co prawda helstorm się wysadził, ale póki był, to połowa armii krasnoludzkiej była schowana za górką i niespecjalnie się odważała ruszać.

W trzeciej bitwie były VC, tu niestety kości sprawiały, że zawsze znosiło o kilka cali za daleko, aczkolwiek jeden direct hit się trafił w klocek i mimo cienkich rzutów na 4+ i ranienie zdjął chyba z 6 modeli.

Z wcześniejszych osiągnieć helstorma wspominam w jednej bitwie nabicie połowy punktów za klocek hammererów i klocek longbeardów. Innym razem jednym strzałem potrafiła zniszczyć ok 20 szkieletów (tak, że sam sztandar został....i oczywiście się dowskrzesił później) tudzież 12 Grave Guards.

Niestety, jak się łatwo domyśleć jest zupełnie beznadziejny na armie takie jak WE, Lizardmen.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

tu bym się nie zgodził, bo jest to nasza jedyna maszynka obok mortara na skirmish, niestety, duży placek powoduje że obejmie więcej modeli, a co by nie mówić WE i Lizaki się nie dowskrzeszą :twisted:

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

miałem go w paru bitwach i miał tyle samo strzałów genialnych co totalnie z tyłka

z rekordów to zmiecenie 8 longów i i całej obsługi z balisty <trafiłem dokladnie pomiędzy nie :D albo ok 17 clanratów z dwóch oddziałów ( oba spanikowały :D)

Generalnie sprawdza się przy rozpie defensywnej - strach strzelać gdy w promieniu 10 cali od celu jest ktoś z naszych :D

I w ramach owtopu - ostatnio strzelałem z moździerza do jakiś WE i po zniesieniu o 10 cali zahaczyłem o własny czołg... 2 woundy wbite :/
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Zgadzam się - albo sieje spustoszenie, albo w ogóle nic nie robi...

Rekordy:
- Z 21osobowego klocka spearelfów został 1 :)
- Klocek Black guardów: było kilkunastu... było bo została tylko heroska.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

dlatego w rozpisce 2, ale zastanawiałem się nad usytuowaniem, chyba na skrzydłach, a działa relatywnie blisko klocków, tak aby kryć jak najwięcej, a jak zniesie, to nie w regony gwardzistów, o kawę się nie boję, kiedyś w nich "trafiłem" centralnie, żaden nie zginął, z rekordów to wytłuczenie 13 Ghouli z 14, tak że został jeden i nekros niestety, a oprócz tego 15 z 28 Hammerersów, i to trafiłem też w koniec regonu, przed ostatni szereg wyszło epicentrum :twisted: mina Krasiowi zrzedła i zaczął pruć czym popadnie w biedną Katiuszę, tu już nic nie pomogło dwie katapy i coś tam jeszcze poszło w to, przeżył cudem jeden załogant :D

ODPOWIEDZ