Imperium Kopyta

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Imperium Kopyta

Post autor: Kopyt »

Witam.
Jako iż dopiero szybuję się do zakupu armii EMP prosił bym o porady odnośnie zakupów.
Grać będę na konnicy no i jako mój 1 zakup to pewnie klocek KO i jakieś 1-2 klocki demisiów ??
I tutaj pytanko czy lwy z HE rydwanu to się nadają do tego ??
Znacie jakieś konwersje ciekawe lub zastępstwo do KO (konnica trochę mi się nie podoba)
Czy lekka konnica EMP się sprawdza ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

http://www.perry-miniatures.com/product ... ts_id=2713

Co do lekkiej konnicy to trzeba nia bardzo dobrze zagrać ,żeby miała sens
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

grałem na lekkiej kawie na starym booku - teraz imo nie ma dla niej miejsca w rozpiskach - kiedyś było z nich mało pożytku a teraz mają jeszcze konkurencję w postaci kuraków jeśli chodzi o wybór speciali :(

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Pistoliersi są niedocenieni, piątka z championem i pistoletem repetującym kosztuje obecnie tyle co armata.
To 12 strzałów z S4 i AP o zasięgu 12 cali i walący po marszu, z free reformem vanguardem i łojezu. Są warci tych punktów.

Jedyny problem to, jak zwykle, czy można pozwolić sobie na odjęcie tej jednej armaty - moim zdaniem można, przeciw większości armii, ale nie przeciw wszystkim.

Reasumując - na turnieje, mogą być bardzo fajni, ale nie są uniwersalni i czasem okażą się gorszym wyborem, na bitwy ze znanym wrogiem, potrafią namieszać.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Taa, 12 strzałów. z czego w najlepszym przypadku 8 trafia na 5+, a 4 na 4+. Zwykle jest gorzej... ni chu chu nie warci świeczki.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A oprócz statystki masz jakieś testy polowe?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Ja ich używam na małe punkty, ostatnio na 1300. Muszę powiedzieć, że są świetni, tani, mobilni i mają potencjał, świetna odginaczka. Niestety na duże punkty już szału nie robią imo, jakoś nigdy na nich nie starcza.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Byro pisze:A oprócz statystki masz jakieś testy polowe?
Tak, wielokrotnie ich testowałem i zwykle zmuszeni są strzelać na daleki zasięg. Jeżeli wywalić im nieskuteczny ostrzał, to byliby świetną odginaczko - przeszkadzajką i niszczycielem machin, ale jeśli mają do tego służyć, to moim zdaniem są za drodzy. (Odwrotnie do zdania Solidera :) )

Outridersi zdecydwanie są bardziej skuteczni, nawet jeśli nie mogą strzelać po ruchu.

Ale jest coś z czym się zgodzę - na małe punkty już coś potrafią, na duże, wciągnie ich masa wroga albo liczniejszy ostrzał.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Outridersi mają swoje plusy: duża siła ognia; wróg boi się ich patrząc na staty + od biedy nadal mogą robić za typowego fasta ale mają moim zdaniem dwa spore minusy : papierowość (za drogie straty przy minimalnym ostrzale) co wymaga niańczenia ich przez całą grę - jak grałem nimi to 3/4 czasu mojej tury rozglądałem się czy na pewno są bezpieczni... no i jak pisałem wcześniej konkurencja...

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To pewnie kwestia tego, przeciw czemu zagrasz, na DE i Imperium mi się sprawdziło, acz z DE było tak, że przeciwnik ich zignorował, a trzeba pamiętać, że nawet tak słaby unit może zagonić uciekający oddział :)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

A jak tam z lwami ??
Robił już ktoś jakieś porównanie co do demi ? I jak by mniej więcej wyglądał taki unit ? bo cenowo dorwać lwa jest dość tanio a myślę ze ciekawy zamiennik by był
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Demisie są tak naprawdę nieznacznie większe od barded warhorse, nie wiem jak na ich tle wychodzą te lwy?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

no bo te lwy z HE rydwanu fajnie wyglądają i nadają taki klimacik pod fluff armii. I są trochę większe niż koniki wiec zaryzykuje i kupie ;)

jak na razie to mam tak
2 x 75,01 zł
Figurki Empire Knights
1 x 69,90 zł
Warhamers - figurki Empire Pistoliers
2 x 72,00 zł
Warhammer - figurka High Elf Chariot
1 x 60,39 zł
Warhammer - Empire artilery, wielkie działo ( i tu nie wiem czy na allegro nie dorwać 2 armat do renowacji za ta samą cene bo nawet somo robionego mortara nie wiem czy opłaca się brać do EMP )
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Kopyt pisze:...
1 x 60,39 zł
Warhammer - Empire artilery, wielkie działo ( i tu nie wiem czy na allegro nie dorwać 2 armat do renowacji za ta samą cene bo nawet somo robionego mortara nie wiem czy opłaca się brać do EMP )
Zdecydowanie Allegro, działa ostatnio chodzą po niskich cenach (swoje kupiłem za 25 zł), więc nie ma co gdybać, bo dwa to minimum. :)
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

nie wiem czy jest sens kupować cały chariot, chyba że po wycięciu lewków chcesz go sprzedać
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

no tak planuje zrobić odsprzedać resztę ^^ a co myslicie o zakupach ?? dokupić coś jeszcze czy na razie wystarczy
ps. Herosów to na razie będę konwertował
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

sama kawaleria? :)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Trochę krótka ta lista zakupów. Masz 16 rycerzy, pewnie dwóch stanie się obiektem konwersji, zostaje 14, a to mało. Na ile chcesz grać, bo na oko to 1000 i nie więcej.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

no właśnie tutaj chciałbym poradę co zakupić jeszcze.
Zamiast demisi chce lwią kawe docelowo z 4 sztuki. Ale co więcej to nie mam pojęcia
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Kopyt pisze:no właśnie tutaj chciałbym poradę co zakupić jeszcze.
Zamiast demisi chce lwią kawe docelowo z 4 sztuki. Ale co więcej to nie mam pojęcia
Zależy jak chcesz grać, czy na piechocie, czy na kawie, a może będziesz mieszał? Od tej odpowiedzi dużo zależy. Imperium to nie armia na jedno kopyto, więc musisz się bardziej określić,aby uzyskać odpowiedź na swoje pytanie. :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ