Transport Armii

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Transport Armii

Post autor: kowaljl »

Wiele osob ktore zaczyna gre z imperium ma problem z transportem swoich wojsk. Ja zrobilem sobie pudło transportowe z plaskiej skrzynki na sruby, gwozdzie itp. Ale w miare rozwoju armii pojawia sie wiele duzych modeli jak Wy je przenosicie?
Czy w piance raster 68mm, zmiesciliscie : Tanka, wozek, 4 demigryfy, pegazista x 2? Jest to mozliwe?? Mam kilku znajomych i myslimy nad torbami Safe and Sound Maxi i Maxi plus. Cana w sumie jednakowa, tylko w pierwszej mozna wymienic 2 zwykle pianki na dodatkowa raster, ale w plusie za darmo dostaje sie dodatkowy raster 25mm. Jesli jest mozliwe i macie zdjecia z tym rasterem 68mm byłbym wdzieczny sadze ze nie tylko ja.
Swoja droga mam armie na 6k nie woze jej calej nigdy, ale ciekawi mnie ile by sie zmiescilo w tych walizkach. Sama piechota to 160modeli, Kawaleria to 20.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jeszcze nie wożę swoich figurek ale mam wielką i ładną czarną walizę po zestawie naczyń. :) Pozostaje mi wyłożyć ją blachą i korzystać z magnesów ;) Poszukaj na allegro może takich rozwiązań, a później uderz do forumowego wycinacza trayów z blachy ;)

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Lepiej od razu stalowa skrzynie na narzedzia, moja kosztowala 170pln jakos, nie mam problemow juz z transportem a stara walize gw opylilem na all, wazne zeby dobrze zamontowac magnesy na podstawkach bo jak sie cos odczepi to niezle spustoszenie sieje; co do skrzyni, jechala na Bialystok i na dmp w bagazniku po niezby rownej jezdni i nic zadnych zniszczen 8)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

kowaljl pisze:Wiele osob ktore zaczyna gre z imperium ma problem z transportem swoich wojsk. Ja zrobilem sobie pudło transportowe z plaskiej skrzynki na sruby, gwozdzie itp. Ale w miare rozwoju armii pojawia sie wiele duzych modeli jak Wy je przenosicie?
Czy w piance raster 68mm, zmiesciliscie : Tanka, wozek, 4 demigryfy, pegazista x 2? Jest to mozliwe?? Mam kilku znajomych i myslimy nad torbami Safe and Sound Maxi i Maxi plus. Cana w sumie jednakowa, tylko w pierwszej mozna wymienic 2 zwykle pianki na dodatkowa raster, ale w plusie za darmo dostaje sie dodatkowy raster 25mm. Jesli jest mozliwe i macie zdjecia z tym rasterem 68mm byłbym wdzieczny sadze ze nie tylko ja.
Swoja droga mam armie na 6k nie woze jej calej nigdy, ale ciekawi mnie ile by sie zmiescilo w tych walizkach. Sama piechota to 160modeli, Kawaleria to 20.
Ja mam torbę Safe and Sound, wersję chyba największą (nie widziałem większych toreb z tej firmy) i bardzo ją sobie chwalę. W zestawie mam małe pudełko z rasterem 25 mm, duże pudełko z 4 rasterami 25mm na 160 modeli i pudło z rasterem 68 mm. W tym pudle mieszczę tanka, 8 demisiów, wózek i dwa działa. Wszystko zależy od ułożenia modeli, ale samo pudło wiele zmieści. U mnie czołg leży na boku, wózek stoi, demisie leżą po dwa w większej przegródce, a działa przy krawędzi również na boku i nic się nie łamie!
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja też używam największej torpby safe and sound- mieści mi się w nim:
czołg ,huricanium ,9 demsisów 2 działa,2helki 2 pegazy- tego nigdy nie wyjmuje. Zmieniam tylko pudełka(3szt) z kawą i/lub piechotą których nakupiłem więcej.
Jedyne co mi się łamie to halabardy :(. Nie umiem ich chować. Reszta jest super bezpieczna. Nie ma lepszego wyboru niż S&S... :D
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

PiotrB pisze:...
Jedyne co mi się łamie to halabardy :(. Nie umiem ich chować. Reszta jest super bezpieczna... :D
One chyba wszędzie się łamią, też mam ten problem,francowate GW nie mogło innej pozy wymyślić. :evil:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

No własnie sie nadtym zastanawialem. Halabardy wszystkie oprocz pierwszego szeregu maja halabardy trzymane przez jedna reke na barku. Czyli wystaja bardziej na plecy. I jak przymierzalem to wchodzily nienajgorzej.
Jeszcze pytanko ten Raster mały 25mm, tam cos da rade zmiescic?? Bo jest tez walizka Safe and Sound gdzie jest6 poziomow i Ty decydujesz dokladnie jakie maja to byc gabki. W tej co Wy mowicie jest 4 zwykle, potworowa i ten mały raster 25, i niewiem w sumie co mozna do niego wsadzic.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Ja tam trzymam sztandary do halabard, bsb (potrzebują 2 miejsc w pionie) i kilka kucyków.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

Ja na allegro kupilem sobie metalowa skrzynke narzedziowa YATO, polecam. Gorna wkladana półeczka ma 7.5cm od góry, idealnie wchodzi wszelkiej maści piechota. Dół ma chyba z16-17 cm mieści mi się spokojnie treeman i mega wysoka konwersja bohatera na orle. Wszystkie figurki na magnesach i petarda. Mieści mi się tam armia na 3000 pkt razem z darmowym lasem 6".

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Odkopuje.

Jakiego pudełka z Safe&Sound używacie do transportowania kawalerii i ile sztuk tam wchodzi?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja korzystam z metalowej walizki na narzędzia, na dolny poziom wchodzi 10 kurczaków+wózek+40 konnych, na trzech pozostałych przegródkach mieści się 100 sztuk piechoty i trzy działa i jest jeszcze sporo miejsca. Jedynie z tankiem problem, mam metalowego to muszę nosić w oddzielnym pudełku, mimo to polecam takie rozwiązanie. Możesz wstawić do walizki figurki od razu na trayach, bardzo wygodne.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Jestem zdecydowany, żeby wziąć coś z S&S albo coś podobnego. Do tej pory korzystałem ze skrzynki na narzędzie i metalowych trayów, ale byłem umiarkowanie zadowolony. Poza tym potrzebuje czegoś w czym można figsy bez problemu przewieźć na rowerze i w bagażu podręcznym w samolocie.

Awatar użytkownika
rover
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa / Gamonie

Post autor: rover »

Ja korzystam z pancernej walizki z tworzywa sztucznego, wyłożonej w środku pianką. Kosztowała całe 70pln w Leroy Merlin. Nawierciłem tylko w piance otwory na magnesy, które przykleiłem zwykłym klejem cyjanoakrylowym i mam tanią i bardzo praktyczną (o wiele lżejsza niż metalowa skrzynka na narzędzia) walizkę.

Safe&Sound używam do transportu modeli 40k. Do battla nie ma nic wygodniejszego niż blaszany tray z całym regimentem na magnesach, który po prostu wyjmuje się przed bitwą. Wyjęcie całej, gotowej do gry armii zajmuje mniej niż minutę.

Jeżeli natomiast koniecznie chcesz S&S to najlepsze do kawalerii będzie wysokie pudełko rasterowe (ja transportuje w nim np. Land Raidery i Terminatorów). Możesz sobie dowolnie poukładać modele natomiast najbardziej upierdliwa kwestia to wyjmowanie ich przed bitwą. Do tego pudła wejdzie tak na oko około 30 koni w pozycji pionowej bez ryzyka połamania lanc etc.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja korzystam ze skrzyni Yato yt 088-6; naprawdę bezpieczne są pacyny, czy na trayach czy luzem (magnesy w podstawkach) nic nie ma prawa się wydarzyć, z tego co zauważyłem to kuraków wchodzi 8 na długość i jakieś 2+1 bokiem na pewno na szerokość, cała moja rozpa kawaleryjska na Ojro zmieściła się na dole; u góry spokojnie można włożyć piechotę do wysokości lekko pochylonych halabard, czyli w naszym przypadku, metalowe GS-y, flagusie, swordy, wszelkiej maści strzelcy, konni ale tylko z pochylonymi lancami+outridersi/pistoliersi, przeszkadza troszkę rura pośrodku ale 40tka na trayu wchodzi wzdłóż x2...ciężkie bydlę ale jak ma się metalowe pacyny to niestety trzeba dbać o nie , z plastikiem nie jest tak źle
poza tym jeżeli armia ma być na Euro do powiedzmy 100 modeli to można na górnej pokrywie przenosić na spokojnie ludziki pomiędzy bitwami na turniejach, nie raz i nie dwa korzystałem w ten sposób z niej

Obrazek
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

fcBombadil
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fcBombadil »

A bylby ktos chetny pyknac ze dwa/ trzy zdjecia takiej zapakowanej armii?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nie polecam - jest bardzo ciężka i niewygodna.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Może to obciachowe ale najlepiej mi sprawdza się pudełko do butów x2 wyłożone folia bąbelkowa. Najlepsze duże na damskie kozaki pudełko.
Obrazek






_________________


Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Dobrze jak takie większe pojemniki mają separatory, co jakiś odcinek. Jak któryś magnes puści, luźna figurka nie przewali się 10 razy po całej twojej armii przy każdym ruchu.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Pomyślę o tym jeszcze. ale do tej pory ani razu się coś takiego nie zdarzyło. No i mam same plastiki prawie :)

ODPOWIEDZ