Jakie kolegia magi?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hanson
Warzywo
Posty: 19

Jakie kolegia magi?

Post autor: hanson »

Na początku jako nowy użytkownik witam wszystkich uzytkowników forum.
Mam pytanie, jeśli używacie magi to jakiej? Ja zaczynam imperium i jak dotąd testowałem dwóch drugo levelowych magow: jeden celestial drugi bright. A jak to wygląda w waszych armiach? Są stale kolegia czy zalezy to od konkretnego dnia/przeciwnika?

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

hanson pisze:Na początku jako nowy użytkownik witam wszystkich uzytkowników forum.
Mam pytanie, jeśli używacie magi to jakiej? Ja zaczynam imperium i jak dotąd testowałem dwóch drugo levelowych magow: jeden celestial drugi bright. A jak to wygląda w waszych armiach? Są stale kolegia czy zalezy to od konkretnego dnia/przeciwnika?
Ja jak gram na magi to albo biorę ich 3 z 1st power stone & dispel scroll i 2nd
rod of power & ring of volans 3th power stone & doomfire Ring
i biorę Fire, light, 2no fire bądz heavens a jak gram na 2 magach (2no &3th) to fire i light

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Ja ostatnio bawie sie na 2 kafle archmagiem 4 lvl i zwyklym magiem 2 lvl. W sumie 8 PD + 1/2 BS (zaleznie od rozpiski).
Co do lorow to zazwyczaj uzywam jednak heavens, chociaz ostatnio zaczynam sie przekonywac do death. Shadow tez wydaje sie ciekawy, a szczegolnie popychaczka.

Awatar użytkownika
Żubr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Wejherowo - "Draconis"

Post autor: Żubr »

Chociaż nie gram Empire to użytecznymi lorami w 7ed to tylko :
Metal(kuźnia), Heaven(kometa), Shadow(pitka), Fire,Death (missile)
Dobra,dosyć tego głaskania się po pin*******. To dział armii wołoskiej a nie offu :neutral:

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

nom metal i death tez daje rady (ja tam nowego heaven'a nie używam zniechęca mnie brak najlepszego spela (przeżuty stare :lol: )

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Dobór szkoły magii zależy w ~75% od armii przeciwnika, a w pozostałych ~25% od Twojej, chyba, że jesteś mega-klimaciarzem i jak pomalujesz maga tak go wystawiasz...

Wg mnie najlepszą szkołą, pod warunkiem, że i Ty i (przede wszystkim) przeciwnik posiadacie kawalerię, jest Beast (Amber College, jak kto woli takie nazewnictwo). Kupa przydatnych czarów + wygrywająca bitwy przytrzymywaczka.
Na krasnale i inne imperium bardzo przydatny jest Metal (Gold). Nie ma tu co się rozpisywać - każdy czar się przydaje.
Heaven (Celestial) jest sensowny w większości sytuacji - można brać w ciemno jak się nie ma innych pomysłów.
Light to podstawowa szkoła na wszelkie zdechlaki i demony. W tych sytuacjach jest tak wypasiona, że nie ma co się zastanawiać.
Reszta też jest ok - w 7ed nie ma kiepskich szkół.

Maciek
PS. karl1299, Twoje listy są nieczytelne. Postaraj się bardziej, proszę.

Awatar użytkownika
hanson
Warzywo
Posty: 19

Post autor: hanson »

Co do wyboru pod kątem przeciwnika: Rozumiem, że w rozpisce (grając np. na turnieju) nie zaznaczam z jakiej magi korzystają poszczególni magowie i mogę co bitwe zmieniać kolegia?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

hanson pisze:Co do wyboru pod kątem przeciwnika: Rozumiem, że w rozpisce (grając np. na turnieju) nie zaznaczam z jakiej magi korzystają poszczególni magowie i mogę co bitwe zmieniać kolegia?
dokladnie tak.
jak chcesz byc klimaciarzem, to masz dwie opcje: albo grac za kazdym razem tym samym lorem, albo wozic ze soba 8 opcji kazdego maga ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Luki
Wałkarz
Posty: 53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki »

Szaman nie przesadzasz, promocja promocją ale... :lol: :wink:

Ps. Kiedy Cię znów spotkam w Px na browarku... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Luki pisze:Szaman nie przesadzasz, promocja promocją ale... :lol: :wink:
nie mądruj sie ;)
Luki pisze:Ps. Kiedy Cię znów spotkam w Px na browarku... pozdrawiam
zapraszasz? :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Luki
Wałkarz
Posty: 53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki »

już nic nie mówię :oops:

pewnie, że zapraszam

a wracając do tematu, to radze dokładnie poczytać każdą i wypróbować wszystkich, z czasem sam się przekonasz czy wolisz magię wspomagającą czy destrukcyjną....

pozdrawiam.

ODPOWIEDZ