Nasi przeciwnicy

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skrzypek
Plewa
Posty: 6
Lokalizacja: Wołów

Nasi przeciwnicy

Post autor: Skrzypek »

Jest już taki temat w dziale TK więc czemu ma nie być w tym chodzi o to jak nam się walczy z danymi armiami z jakimi dobrze jakimi źle i średnio chodzi głównie o turnieje gdzie gra się często standardem

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

Najgorzej z Khermi!

ale za to najlatwiej z vampirkami, ze skavenami z lizakami, nawet latwoj z orkami chaosem i z WE, z resztą jest ciężko

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

z khemri tez sie da grac :) ja moim empire to sie boje WE, jakoś mam uczulenie na driady :)

problemy stwarzają chaos dwarfy, dwarfy (jak nie pójdzie strzelanie), inne Empire.....

ale uwazam ze nowe Empire (jak i stare) jest najbardziej uniwersalną armią ze wszystkich

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

co do uniwersalnosci się zgodzę... w 6 ed jak i teraz Imperium to armia w której mozesz dopasować w 100% rozpiske do swojego stylu gry... w prawdzie z różna skutecznością ale zawsze :)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

WE zdecydowanie sprawiaja największy problem.

ChD,Dwarfy i Imperium ciężko jak się nie ma 1 tury(zawsze można grać na remis.

Ogry zjada się bez większych ciśnień.

Z Khemri wystarczy tylko zablokowac magię i jakos idzie.
Gorzej z VC bo to szybkie i dużo i w ogóle jakos tak dziwnie...
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Wystaczy zablokować magię i idzie.

A powiedz mi jak się blokuje magię?

Bo jestem ciekaw.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

a od czego są kości dispela i scrolle???(głupie pytanie głupia odpowiedź :roll: )

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

super...khemri na liczce nie powstrzymasz :) wiec uwazam ze jest ciężko, a wykopki cięzko pozastawiac.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Slana da sie powstrzymac to liczki sie nie da?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Heh, a ile razy udało się tobie (lub jakiemukolwiek graczowi Empire) powstrzymać mojego Slanna? Póki co żadnemu...

Jak czasem gram Imperium najgorzej mi idzie z ChD (bolce, Szejkery), wampirkami (fear wszędzie, eteryki, bo nie gram na magii) i WE (ward na moje strzały z działa).

Awatar użytkownika
Aragorn007
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Aragorn007 »

A jak Wam idzie gra z Bretonnią ?? Czego się boicie, co nie sprawia Wam problemu?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Z toba Tomek jeszcze nie grałem(nie pamiętam przynajmniej bym z tobą grał przez ostatnie 18 miesięcy).

Z bretką to różnie bywa.W Łodzi nie ma dobrego gracza bretki z którym można by potrenować(mamy jednego kóry gra ale nie jest to gracz najwyższej klasy,nawet średniej).
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Treb, gram na papie i czołgu jak nie padnie w 1 turze to trochę lipa, potem pegazy bo latacze z savem na słabe strzelanie i wardem na mocne to nie to :|
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

tomekjar pisze:Heh, a ile razy udało się tobie (lub jakiemukolwiek graczowi Empire) powstrzymać mojego Slanna? Póki co żadnemu...
Slann na stole to jak deser z wisienką... Ostatnia moja gra z Lizakami na Slannie (na DMP, przeciw Sumo z Ośmiornicy) zakończyła się różnicą 3500 pkt...

Jak będzie okazja, chętnie spróbuję i z Twoim Slannem.... :D


Dla mnie najciężej gra się z Krasiami - zwykłymi i w czapkach. TK też są nieprzyjemni...

Najłatwiejsze armie to Chaos, VC, WE, nietrudna jest też Bretka i HE/DE.

Ogry? Opuszczam zasłonę miłosierdzia... :D

Piotr

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Kołek - ja z kingiem i 3 liczkami przekopuję się przez 7 DD i 4 skrole w 3/4 turze.

A potem zakładam maskę.

Nie wiem jak Wy gracie, ale ja jak widzę imperium mając TK, to sikam ze szczęścia.
(2 katapy mogą mieć coś do rzeczy tutaj)

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

to wszystko zależy od rozpiski imperialnej, tomb kingowej i od gracza(z jednej i drugiej strony), gier nie wygrywa się trafiając na którąś z armii 8)


P.S. Jak imperialista zacznie z 4 działami i czołgiem to te twoje katapulty stracą 1-2 tury strzelania, które wystarczą na dojazd kawalerii na twoją stronę, a działa mają się tylko spłacić a potem niech skorpy je zjedzą :wink:

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Właśnie, dużo zależy od rozpisek. Jakoś nigdy się nie bałem Khemri czy VC, ale nie mówię że zawsze wygrywam, po prosty w bitwie wychodzi kto kogo goni.

Najbardziej mam stracha, jeśli tak to można określić, jak trafiam na WE i Imperium 4 GC i 2 ST + War Altar :)

ODPOWIEDZ