Bohaterowie immieni

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Bohaterowie immieni

Post autor: cielo »

Speciale wracają chyba do łask i będzie można ich wystawiać na turniejach typu limited (chyba).

Jak więc zapatrujecie się na tych panów w świetle nowego empire?

Ja personalnie myślę nad kilkoma wariantami:

1) Karl Franz w wersji lite. Czyli opancerzony, na koniku z bardingiem, shield. Główna zaleta to 10ld w 18". Chłopaczyna też może się odgryźć ( 4 ataki z WS6 z runefaga albo Ghal Maraz , 4+ warda i MR3 ) Jedyna wada to że kosztuje nie bagatela +/- 371 pkt.

2) Ludwig Schwarzhelm. Zajmuje tylko jeden slot hero, 4 ataki WS6 killing blow i mieczyk dzięki któremu może przeżucać rzuty na woundowanie czyli także na KB :twisted: , BSB. Ciekawy Emperor banner (Units in 12" add +1 to CR, his unit +2) Wszystko za 220pkt.

3) Ten sympatyczny wąsacz z Reiklandu to predendent numer 1 do rzeźnika w imperium. 4 ataki WS7, runefag i Laurels of Victory, unit knightow w któym siedzi jest stubborn i immune to psycho :shock: Pan będzie slicznie mordował i nabijał staty do kombatu. Koszt: 315pkt Chociaż pewnie z lordem chaosu za podobną ilość punktów nie ma szans a o czelendżu z Grimgorem to sobie można pomażyć. Ale do takich zadań jest elektor z lusterkiem ;)

Reszty speciali jakoś nie widze na stole ale narazie to się dosyć pobieżnie zastanawiałem nad ich używaniem. Napiszcie co sądzicie.

Pozdro

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

z pozostalych niezly jest Volkmar, ale Huss to nieporozumienie - samemu mozna wyciagnac lepszego priesta...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Czyli, jak rozumiem, jest 5 specjali?
Karolek, Ludwiś, Kurt Hellborg, Volkmar i Luthor?
Zauważyłem pewną tendencję w postaci braku dużych magów :)

Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Post autor: cielo »

Jest duży mag:
Balthazar Gelt
hand weapon
6" thrown weapon, wounds on 4+, no armor save, magical flaming attack.
+2 to casting, ignore first miscast.
3+ ward against missile attacks
MR 1
Knows all 6 metal spells

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

nie no bohaterowie są Fajni!! :D Ale chyab ten BSB jest moim faworytem

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Tez chce speciala za 371 pts który może by generałem i ma odjechane zasady :evil:.Ale nie mnie dali królika za 750 i co ja mam sobie z nim zrobic.Nie ma co ,czekam na nowych speciali a póki co green sobie pochasa. :lol:

Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Post autor: cielo »

Bretonnian pisze:Tez chce speciala za 371 pts który może by generałem i ma odjechane zasady :evil:.Ale nie mnie dali królika za 750 i co ja mam sobie z nim zrobic.Nie ma co ,czekam na nowych speciali a póki co green sobie pochasa. :lol:
Jak ci go gdzieś dopuszczą poza tropikiem i GT to proszę bardzo.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Pożyjemy zobaczymy :wink:

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

cielo pisze:
Bretonnian pisze:Tez chce speciala za 371 pts który może by generałem i ma odjechane zasady :evil:.Ale nie mnie dali królika za 750 i co ja mam sobie z nim zrobic.Nie ma co ,czekam na nowych speciali a póki co green sobie pochasa. :lol:
Jak ci go gdzieś dopuszczą poza tropikiem i GT to proszę bardzo.
Tobie zostaje to samo...:P
LL albo LS stwierdziła, że speciale nie będa w limited (z tego co pamietam, ale moge sie mylić...)

Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Post autor: cielo »

trikk pisze:
cielo pisze:
Bretonnian pisze:Tez chce speciala za 371 pts który może by generałem i ma odjechane zasady :evil:.Ale nie mnie dali królika za 750 i co ja mam sobie z nim zrobic.Nie ma co ,czekam na nowych speciali a póki co green sobie pochasa. :lol:
Jak ci go gdzieś dopuszczą poza tropikiem i GT to proszę bardzo.
Tobie zostaje to samo...:P
LL albo LS stwierdziła, że speciale nie będa w limited (z tego co pamietam, ale moge sie mylić...)
Dopuszczenie speciali z nowych booków ( OnG i nowe empire ) wydaje się być wcale nie jakieś poronione ,biorąc pod uwagę fakt że są oni bardziej wyważeni.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Powiedz to lizakom,welfom,chaośnikom i masie innych armii :wink: .Wyważeni jasne, oprócz Francy,Schwarzhelma , Baltasara i jeszcze dwóch.W orcasach sie zgodzę, ci w imperium zapowiadają się rzeźnicko :wink: :evil:

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Szafa Poznanska udawadnial, ze specjale O&G sa przegieci. IMHO wiekszosc z nich (O&G i Empire) jest mocna. i droga w punktach.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

A co z resztą bohaterów? Na przykład:
Boris Todbringer
Marius Leitdorf
Thyrus Gormann
czy Valten?

Wiem dlaczego dwóch ostatnich nie umieszczono w armybooku ale elektorów mozna by było umieścić. Przecież są zaraz po Imperatorze.

PS: Valtenie wróć!

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Sa!nt pisze:Boris Todbringer
jest w Middenheim, a Ulrykowcy zostali w AB przemilczeni...
Sa!nt pisze:Marius Leitdorf
nie zyje

i tak jest duzo specow w AB. i tak nie beda czestym widokiem na stolach.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Post autor: cielo »

Sa!nt pisze: PS: Valtenie wróć!
To by było piękne ^^. Karl Franz by się nieźle wkurzył ;D ale kto wie ciała Valtena nie odnaleziono

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1547
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Nehan pisze:Czyli, jak rozumiem, jest 5 specjali?
Karolek, Ludwiś, Kurt Hellborg, Volkmar i Luthor?
Zauważyłem pewną tendencję w postaci braku dużych magów :)
Jest Balthasar jeszcze

CO do Speców to chyba najbardziej przypalony jest Helborg(ktory w pojedynke moze ciachac oddziały) no i Karl ktory moze nie jest nieśmiertelny ale na pewno w szarzy zamorduje większość zwierzaków razem z jeźdźcami jeżeli jest na smoku(700p no ale jest dobry) ogolnie nie są jacyś fantastyczni ale cieńcy nie są również, ot warci swych pkt. (poza Hussem co schudł w tylu miejscach ze no comment)

Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Post autor: cielo »

Baltasar jest konkret przegięty i jeszcze ten nowy duch kuźni (tzn po erracie) :o) Jestem prawie pewien już że nie dopuszczą speciali.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1547
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

W porównaniu z poprzednim Balthasarem to jest dupa nie przegięty. Teraz jak nie moze zmieniać rzutu na kosciach ani sie leczyc to jest słaba bejbe z niego

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Zgadzam się z poprzednikiem jest tańszy o 50 pkt, ale przez to nie ma leczenia i Staff of Volans daje "tylko" +2 do rzutu i ignoruje 1 mistcasta, co to jest z poprzednim gdy rzucając na 4 kostach czar było się prawie pewnym IF. Ale w poprzedniej edycji był nie używany bo lore metalu był bardzo słaby, wolałem od niego Thyrusa Gormanna bawiła mnie Conflagration of Doom, przy dobrych rzutach potrafiło robić rzeźnie klockom, teraz lore fira jest słabszy a zwłaszcza conflagration nie jest taka mocna :/ Więc cieszyć się Baltasarem który był wypasiony z dobrym lorem przez dwa miesiące. Teraz został pożądny mag z dobrym lorem.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Według mnie nowi bohaterowie nie sa przegięci.

Można bardziej wykręcić normalnych kolesi.

Lutor Huss jest tylko o 21 punktów droższy od Priesta z takimi samymi statystykami a ma jeszcze feara i coś jeszcze.Fajny gostek.

Karol Franciszek-wszyscy mówią że przegięty bo na smoku kosztuje tylko 700pkt-wiecie,bycie Imperatorem zobowiązuje.

Reszta taka średnia.

Gelta raczej nikt nie będzie używał.
Ludwig i Kurt sa fajni i można na jakies funnowe bitwy wstawić ale na turnieje raczej nie.


To co pisze LL czy tez LS to jest za przeproszeniem NIC NIE warte.Najlepiej by było gdyby napisali podręcznik do nowej gry zwanej "PolHammer".

GW po to dała takie zasady by ich się trzymać.
A nie jakiś koleś banuje nowych bohaterów bo sam ma plewy.
Skoro zakazują grac ze specialami to niech zabronią używać modeli GW bo inne firmy roba ładniejsze (patrz Bretka z Gamezone'a).

ODPOWIEDZ