Empire the 9th Age

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Re: Empire the 9th Age

Post autor: krystian1wielki »

Z rycerzami wygląda na to że mój błąd... teraz trzeba jakoś rozpiskę naprostować...
Co do GMa to na 8ed grałem na nim praktycznie odkąd wszedł Imperialny AB. Tylko że na te punkty jest dla mnie za drogi... Wolę zwykłego kapitana (zwłaszcza że mogę go wsadzić na pegaza i nie trzymać całej kadry w jednym klocku) a bez pegaza z Asv 1+ z przerzutem jakoś dziko mi się by grało :P
2x3 kurczaki z uwagi na środowisko Gdańskie obawiam się że mają za mało Wo w oddziale żeby dojechać do combatu dlatego 5 a nie 3 szt. (3/4 ludzi gra elfami na full strzelaniu a jak mi 1,5 kurczaka dojedzie w combat to się nigdzie nie przegryzie). To samo lekka piechota/fasty - z uwagi na to że wszystko inne ma wysokiego Asv są pierwsze do odstrzału i to baaardzo szybko i albo by nic nie zrobili chowając się za górką albo zginęli bezsensownie.
Z trzecim kapitanem kmina taka że ma właśnie od biedy robić za odginaczkę/ pseudo-fasta - mały zwrotny i szybki a do tego pancerny i mogący się bić z każdym małym badziewiem - tylko maszyn się boi ale jak on wyłapie gonga to trudno - drogi nie jest a są inne cele które wolałbym żeby nie oberwały.

Awatar użytkownika
Peroox
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Peroox »

Skoro przeciwnikiem są strzelające elfy to zawsze opcją może być zrobienie armii prawie jak z 7ed. Maksujesz ilość kuszników z strzelanie na 36" (rozkazy) do tego fireballe. Możesz pomyśleć nad rangersami i demigryfami z czołgiem jako siły uderzeniowe. Moździerze też bardzo lubią elfy :)
Raczej rozpa dla funy niż do wygywania, chociaż kto wie.

Celem jest wystawienie się tak, żeby elfy musiały podejść pod kuszników, rangersi w miejscu gdzie mają dodatkowy cover, a mogą ostrzeliwać elfy.
For Sigmar and the Empire!

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

"Rekieterzy rządzą!"

Obrazek
Obrazek
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Move of Fire - jakiś nowy special rule :D
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Cóż po odczycie wszystkich spoilerów nie znając nowych kosztów punktowych, oraz innych zmiennych wprowadzających nowe zależności wychodzi mi coś takiego:

Ksiądz generał z lusterkiem
BSB z tym nowym kozikiem dającym za każdą 6 dodatkowy Hit
Mag master na kucyku

2x20 kusz
1x kucyki
ze 30-35 GS
2x3 demiśki
może jakaś 5 rangersów
2 cannony i 2 wyrzutnie (o ile koszt punktowy pozwoli)

Jakie jest wasze zdanie?

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

A ja widzę:
\
Mag duży
Mag mały
Prist ołtarzu

kawa
piechota może 2 razy możę kusze w detkach

3x3 demisie

2 canony

1 steamtank

:)
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

I jak wrażenia? Na papierze armia kipi od synergii, na stole brakuje moim zdaniem zasięgów ;-) o rycerzach z zasadą parent unit już pisali. Te item dający lethal strike i magical attacks to to czego brakowało tej armii.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Generalnie jest dobrze bo moja rycerska rozpa dalej działa wchodzi i ma się dobrze. dodatkowo po złożeniu okazuje się ze dostaje mortar gratis. Straciłem niestety warbanner na knightach (duży cios) ale za to śmigają 8 cali 9 z rozkazem i 20 w marszu, milicja nie ma rozkazów czołg jest bardzo wolny i grand master nie ma lucky shielda :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Kawaleria dostała ostro w dupe, gryfy jeszcze bardziej niezastąpione. Zmiany w czołgu i rakietnicy - bez znaczenia, dalej lamerskie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

....
Serio? czy trolujesz? kawa dostał po dupie? gdzie? czołg był słaby? kiedy?
Jak to nie trol to proponuje się nauczyć grac a potem marudzić na armie xD
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Jedyną dobrą rzeczą jaka może przytrafić się w przypadku czołgu, rakietnicy i tego jakiegoś arkańskiego silniczka to wydalenie z booka :)

Dużo bardziej lubiałem dawne KO + Prelate niż obecne KO + Najt commander :wink:

Ale za to mamy jeszcze wincej synergii, moje ulubione słowo ostatnich czasów :) Swoją drogą ciekawe skąd do nas to słowo przywędrowało
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

PiotrekN pisze:Jedyną dobrą rzeczą jaka może przytrafić się w przypadku czołgu, rakietnicy i tego jakiegoś arkańskiego silniczka to wydalenie z booka :)
Uważaj, bo inkwizytor już ma na Ciebie oko!

KO + kusze to moje lekarstwo i odpowiedź na wszystkie AB jakie się ukazały i jakie ukażą w tym tygodniu. :mrgreen:

Zastanawiam się tylko czy ksiądz z GW czy też dać mu Death Warrant + potkę inicjatywy coby knajt kommander ze scyzorykiem dostał battle focusa?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

PiotrekN pisze:Jedyną dobrą rzeczą jaka może przytrafić się w przypadku czołgu, rakietnicy i tego jakiegoś arkańskiego silniczka to wydalenie z booka :)

Dużo bardziej lubiałem dawne KO + Prelate niż obecne KO + Najt commander :wink:

Ale za to mamy jeszcze wincej synergii, moje ulubione słowo ostatnich czasów :) Swoją drogą ciekawe skąd do nas to słowo przywędrowało
Rakietnica jest moim zdanie tańsza wersją działa. Zastanawiam się nad 2 działami rakietnicą i mortarem zamiast czołgu. Co nie zmienia faktu że czołg to dalej model który jest w cholerę twardy, nie do złamania i tworzy bańkę śmierci chociaż mniejsza niż kiedyś. Po za tym teraz się nie psuje lepiej strzela i dalej jest modelem który wypłaca dużo hitów z duża siła (pokaz mi który model ma więcej możliwości ranienia po trafianiu)

Co do drugiego to mam tylko jeden komentarz - Obrazek
Priest to i tak mięka faja która daje tylko hate i się modli więc polecam go gołego :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Nie weźmiesz GW i Death Warrant bo GW to nie hand weapon, a po drugie po co Ci battle focus skoro wszyscy już uderzyli?

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Eltharion pisze: Priest to i tak mięka faja która daje tylko hate i się modli więc polecam go gołego :wink:
Wybacz, jestem już trochę zmęczony, dopiero po chwili się zorientowałem że piszemy o pacynkach :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

jebłem a to tuz przed koleda a tak w ogole to

Obrazek

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

A co myślicie o tych wszystkich itemkach, o których nie było jeszcze mowy w przeciekach? Sporo tego i prawie każdy wydaje mi się jakoś tam użyteczny, zwłaszcza Banner of Unity i Household Standard wydają mi się ciekawe. Jak myślicie, warto płacić 50pkt żeby genio rozdawał dyscyplinę i rozkazy na 18''?

A co sądzicie o upgrade "Imperial Prince" dla marszałka? Odczytuję to jako danie możliwości chodzenia z Sonnstahlem i jeszcze jako takiego opancerzenia tejże postaci. +1att, jak się macha Sonnstahlem, też ma znaczenie. Czyżbyśmy w końcu mieli jakiegoś klepacza w EoS?

Exemplar’s Flame wydaje mi się fajne ale zdecydowanie nie za 60pkt
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czyżbyśmy w końcu mieli jakiegoś klepacza w EoS?
Tak i był chyba od początku 9 edycji nazywa się grandmaster z sonnstalem :lol2: Tak btw to jeden z najlepszych klepaczy w tej grze.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Eltharion pisze:Tak i był chyba od początku 9 edycji nazywa się grandmaster z sonnstalem Tak btw to jeden z najlepszych klepaczy w tej grze.
O sorry, mój błąd, nie było tego #-o
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja myślę, że jest sporo opcji. Gwardia z tarczami, hate, distracting z wózka, battle focus z priesta, fear z priesta i lethal strike z exemplar's flame. Speary bijące przed szarżującą bretką i ogólnie wszystkim z inicjatywą 4 i mniejszą. Dwa razy bonus do siły oddziału w armii.

Wiadomo, są rzeczy raczej wątpliwe jak barding dający przerzut zasięgu szarży tylko w 6 calach, combo za w sumie 1200pkt rycerze parent unit korzystający realnie z jednego rozkazu. No i twórcy nie odnieśli się do bolączek jak zasięg boostów z wózków, ale i tak nie jest źle.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ