Helbaster Volley Gun vs Helfire Rocket Battery

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Helbaster Volley Gun vs Helfire Rocket Battery

Post autor: Yamcha »

Kupiłem dość okazyjnie 3 ramki z artylerią i zastanawiam się jak to złożyć. Modelarsko nie ma problemu, machina jest modułowa i jej transformacja to zwyczajna zamiana luf na petardy.
Ale popatrzyłem na zasady 8 edycji i nie bardzo mogę to nawet porównać. Obie machiny są po 120 punktów, Helblaster wydaje się bardzo silny, ale rakietnica to dla mnie tajemnica.
Można by traktować ją jak katapultę z 1k3 strzałami, więc spoko, ale siła 3 i wielka niecelność, w moich oczach czyni ją słabszą od mortara, która ma chociaż duży placek, siłe 6 na środku i d3 woundy, przy czym jest dużo tańszy i nie zajmuje rare.

Co o tym sądzicie? Czy w 9th age, maszyna stała się grywalniejsza?

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Ściągnij sobie najnowszą wersję zasad z 9tki:
https://www.the-ninth-age.com/community ... /#versions
Jak zobaczysz zmienili dość mocno rakietnicę, jest teraz jak najbardziej grywalna, powiem więcej, są praktycznie tak samo grane, blaster(obecnie nazwany Volley Gun) jako dodatek do czołgu i działa, rakietnica(obecnie Imperial Rocketeer) jako alternatywa dla działa(2 rakietnice wtedy, oczywiście razem z czołgiem).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

ODPOWIEDZ