Imperialny fluff

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Czy jakaś prowincja ma za swoje barwy biały i purpurowy?

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

O ile mnie pamięć nie myli, to taki schemat ma garnizon (straż?) Bogenhafen.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Dobra jescze dwa pytania:
1. W jakiej prowincjii leży Bogenhafen?
2. Chce mieć drugą "armie" imperium tylko nie z Middenheimu i żeby była Sigmarycka. Chce żeby była w bliskich "stosunkach" czy cos z Middenheimem.

Z góry dzięki.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

1. W Reiklandzie
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

1. na mapce w RB masz, strona 8 -> Reikland, na NE skraju lasu Reikwald
2. Hochland? chyba sie nie siepali z tego co pamietam ...
Obrazek

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

dzięki

Bartus
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław/Gozdnica

Post autor: Bartus »

Witam.

Moją armię Imperium mam zamiar pomalować w Biało-Zielony schemat kolorystyczny. I wyczytałem, że takie barwy miał Patrol Rzeczny Strilandu(? Nie wiem czy tak się pisze nazwę tej prowincji). Więc mam pytanie, czy ktoś ma opis, historie działąń tego patrolu. Jakie rodzaje jednostek wchodziły w jego skład, i czy mieli artylerię( chociaż wnioskuję, że mieli)??

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Cóż, odpowiedź na Twoje pytanie znajdzie się częściowo w tym artykule: http://www.warhammer-empire.com/library ... irland.php
W ogóle to polecam bibliotekę i war room tego forum, sporo fajnych rzeczy można tam znaleźć.
Jeśli chodzi o sam Stirlandzki Patrol Rzeczny to jest to formacja pomocnicza wojsk tego hrabstwa, służąca jeśli dobrze pamiętam do ochrony szlaków wodnych (rzecznych) w tym regionie. Nie występuje tam raczej proch strzelniczy w rękach żołnierzy, bezużyteczny ze względu na ryzyko zamoknięcia, panowie preferują łuki, z których ponoć nieźle strzelają. Po rzekach pływa sporo ich łodzi, tam już wszelkie działa i inne takie są jak najbardziej na miejscu ;-) W opisie samego Stirlandu podaje się, iż jest to raczej biedna prowincja, nie spodziewałbym się zatem wielu rycerzy i muszkieterów, a sporo kuszników i piechoty.
Miłej lektury ;-)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Są to akurat barwy Patrolu rzeki Stir, a więc w jego skład wchodzą żołnierze Reiklandu, Stirlandu, Ostermarku i Talabeclandu. Rzeka Stir łączy się z rzeką Reik w Altdorfie. Ale jakkolwiek oglądać różne mapy Imperium, to można się czasem zgubić. W sumie Najbardziej podobne z tych terenów barwy ma Stirland - żółto-zielone.

Tak na prawdę nikt nie każe Ci trzymać się fluffu, malujesz jak chcesz. Ale jak trzymać się już, to tak na prawdę nie szkodzi Ci wystawiać sprzęt pochodzenia ze wszystkich wymienionych powyżej prowincji. Także zakony z tych prowincji mogą wspierać patrol.

Bartus
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław/Gozdnica

Post autor: Bartus »

Witam.

Mam pytanko, a mianowicie jacy bogowie są czczeni na terenie Imperium?? Ja znam Sigmara, Ulryka i Taala, lecz szukam wzmianek o mnie popularnych bóstwach :wink:

Pozdrawiam
Bartus

Awatar użytkownika
Yegr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115

Post autor: Yegr »

Jest jeszcze masa innych bogów: Manann- bóg mórz, którego czczą żeglarze (a spróbowaliby nie!). Morr- pan śmierci, którego kapłani zajmują się pochówkiem. Kult Boga Śmierci jest popularny wśród żołnierzy- chociaż ten bóg nie jest otwarcie czczony.
Myrmida- bogini, która większość wyznawców ma W Tilei i Estali, ale w Imperium są rycerze, którzy oddają jej cześć.
Shallaya- bogini lecznictwa- jej kapłanki prowadzą świątynie/szpitale.

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Myrmida po ostatniej wojnie wielkiej wojnie z chaosem jest coraz bardziej popularna wśród wojskowych po tym jak sie okazało że dzikość wyznawców Ulryka nie jest za bardzo skuteczna przeciw sługą chasou. Shallaya to bogini miłosierdzia. Jest jeszcze Ranald to bóg szczęść, oszustów i złodziei (jest uznawany w imperium ale nie lubią go wyznawcy Ulryka ze względu chyba na pewną starą legendę w jakiej to niby bogowie walczyli z chaosem a Ranald schował sie w tym czasie, ponoć wtedy Ulryka przysiągł że sie już więcej do niego nie odezwie). Jest jeszcze bogini Sprawiedliwości i mądrości Verena. Oczywiście są jeszcze kulty zakazane i to nie tylko wyznające bogów chaosu ale do tego mało zacnego grona zaliczają sie kult Khaina, kult żółtego kła którego wyznawcy czczą rogatego szczura i kult Ahalta łaknącego który działa na szkodę wyznawców Taala przez których byli prześladowani.

Bartus
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław/Gozdnica

Post autor: Bartus »

Kolejne pytanko :o

1) Jakimi symbolami posługiwali się bogowie Imperium?? Chodzi o Gryfy na flagach itp, tid
2) Czy ktoś zna historię szkoły artylerii i odlewni w Nuln??

Z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 6 gru 2008, o 23:54 przez Bartus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Na 2) to nie wiem za dużo, ale pewnie w "Kuźnie Nuln" sporo się tego znajdzie (część kampanii do WFRP 2 ed)

Co do 1) to zależy jacy bogowie, za dużo ich trochę, żeby wymienić :)
Ale gryf jest ogólnie uznawany za symbol Imperium a przez to i Sigmara - upodobali go sobie za jego siłę, waleczność i niezłomność w walce. Zresztą często się zdarza, że Gryf trzyma młot, co masz także na figurkach (końcówki sztandarów lub helblaster)
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Bartus
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław/Gozdnica

Post autor: Bartus »

Witam

Chodzi mi o symbole Taala, osobiście myślałem nad jakimś drzewkiem i rogiem obfitości :wink: , oraz o symbole Shallayi (nie wiem, czy tak się to odmienia :) )

I jeszcze kilka pytań:

:arrow: Kto jest zarządcą prowincji Stirland??
:arrow: Czy istnieje spis schematów kolorystycznych miast, prowincji?? Czy ktoś dysponuje do takowego linkiem bądź, w swoim miłosierdziu go tutaj wypisze :wink:

Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Chodzi mi o symbole Taala
Poroże.
symbole Shallayi
Gołębica z złotym kluczem w dziobie.
Kto jest zarządcą prowincji Stirland??
Władca: Książę-Elektor Alberich Haupt-Anderssen, Wielki Książę Strilandu, Książę Wurtbadu, Nadzorca Sylvanii.
Czy istnieje spis schematów kolorystycznych miast, prowincji??
Tylko schemat kolorystyczny głównych miast znam bo nigdy się tym nie interesowałem:
Aldorf: Niebiesko-czerwony
Nuln: (zależnie od edycji) Przeważający czarny z dodatkami khaki (6 ed) z dodatkami czerwonymi (7 ed)
Middenheim: Niebiesko-biały
Talabheim: Czerwono-biały
Carroburg: Czerwono-czarny
Bogenhafen: Purpurowo-biały

Prowincje są w booku nie chce mi się ich opisywać ;)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Oj, z prowincjami i kolorami to rzeczywiście długo pisać, ale to też mówi, że brak Ci podręcznika, a to trzeba nadrobić, bo tam są wypisane.
Polecam ogólnie forum międzynarodowe:
http://www.warhammer-empire.com/
Ostatnio powróciło do działalności.

Ale żeby też coś odpowiedzieć i uzupełnić, to:

Shallya - gołębica (również wersja z kluczem, jak Sa!nt pisał), serce broczące krwią.

Taal - poroże jelenia, kamienny toporek uderzający w górę sprowadzający błyskawice i lawiny.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Polecam zaglądnąć do linków z 1 i 2 posta :wink:

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Dwa pytania mili imperaliści:

1. jakim kolorem (odcień niebieskiego) malujecie rycerzy zakonu pantery... czy enchanted blue to odpowiedni kolor?

2. Jak odbieracie coś takiego jak unit imperial dwarfes w imperium czyli klocuszek krasnali z tarzcami i mieczami występujący w armii jako swordsmeni (ich statystyki) a malowani w barwy danej prowincji?

P.S. Jako że to jeden z ostatnich postów w tym roku życzę wszystkim graczom kochanego Imperium samych zwycięstw i wielkich czynów na stołach starego świata...
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie lepiej po prostu wstawić taki klocuszek krasnalów jako DoW, kosztem rara. W końcu i tak tylko jeden tank w BP możecie wystawić.

ODPOWIEDZ