Imperialny fluff

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Imperialny fluff

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Pewniakami co do zakonów rycerskich dla Ostermarku to
- The Templars of the Everlasting Light z siedzibą w Essen
- The Hammers of Sigmar z siedzibą w Mordheim
- The Knights of the Twin-Tailed Orb z siedzibą gdzieś w Worlds Edge Mountains

Co do Czarnych Braci to pewnie gdzieś w tamtych rejonach się pałętają ale gdzie dokładnie to niestety nie wiem.

ps. witaj Martinie!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ave ja Gat'cie. ;) Witaj!
Szczególnie te dwa ostatnie zakony wydają się kuszące, bo dają wielkie pole do popisu wyobraźni (bo mało jest źródeł ikonograficznych o nich... o ile jakieś są). Zresztą imperialny fluff daje duże pole do popisu w kwestii Zakonów Rycerskich, może praktycznie je tworzyć samemu w ramach lokalnych ugrupowań. Trochę jak Bretońce (ale tamci ze swoją pstrokacizną mają lepiej). Nieco wysiłku, doboru barw, rozeznania w świecie konwersji, zacięcia i możemy własną gwardią się cieszyć. Unikalną! Co jak co, ale w kwestii Imperialnych armii dobrze jest mieć się czym pochwalić (to daje np. możliwość opylenia na allegro za godną cenę). Po co robić n-ty oddział Reiksgwardii, Rycerzy Pantery, Rycerzy "Gorejącego Słońca" (ile tłumaczy tyle wersji widziałem) lub nawet Wilków Ulryka?

Ps. Pierwszy zakon, jego barwę znajdziesz w "Uniform and Heraldy". Barwy i historię, a w samej książce kilka "unikalnych" regimentów, co już może zaowocować serią pomysłów (ja osobiście mam więcej niż me skromne, póki co, umiejętności malarskie pozwalają wykonać... dlatego znęcam się n-ty raz nad nieszczęsnym flecistą, którego pewnie niebawem pokażę krytyką w celu uzyskania porad... a aparat mój mi w tym nie pomoże).

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Ja osobiście w moim Ostermarku planuje Blazing Sunsów i Knights of Morr.
Grand Admiral Thrawn pisze:Pewniakami co do zakonów rycerskich dla Ostermarku to
- The Templars of the Everlasting Light z siedzibą w Essen
Polemizowałbym z tym. Fluffowo młody Hertwig nie zgodził się na oddanie przywódctwa w bitwie Grand Masterowi Everlastingów i ten sobie pojechał. Hertwig bitwę wygrał ale bez wsparcia Knehtów poniósł ogromne straty. W moim fluffie Wolfram ma wręcz hate'a na rycerzy z tego zakonu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

To, że oni go olali to jedno. To, że gdzieś mieszkać muszą to drugie. Podałem tylko ich siedziby i nic więcej. Polityczne wybory tamtejszej szlachty mnie nie obchodzą :wink:

Blazing Suns mają swoje siedziby w Carroburgu i Talabheimie.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

To ja jeszcze dodam iż o Światełkach mamy dość obszerną, na jedną stronę, wzmiankę w "Tome of Salvation" (Księga o religii do WFRP). Wskazuje ona iż obecnie ich główną siedzibą stał się Altdorf, Lexiconum (zazwyczaj sięgam do niego w ostateczności, jak już nie mam innych możliwości) twierdzi to samo. Jest też wzmianka o Ostermarku jako siedzibie "formalnej".
Z zakonami religijnymi i tak są mniejsze problemy wplątania w swą armię niż z zakonami świeckimi, najczęściej lokalnymi.
PS. w ToS jest cała lista religijnych zakonów, z wymienioną barwą i siedziba. Jakby ktoś chciał. ;)

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To może napiszcie coś o znanych Wam zakonach z Ostlandu?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Rycerze Myrmidii jak i Pantery jako Crusaderzy pasują w sumie wszędzie ale akurat przy nich kierowałem się nie tyle fluffem co wyglądem modeli
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ja osobiście z Ostlandem kojarzę tylko jeden Zakon Rycerski.

Bull Warriors (Byki, Wojownicy Byka, Byczy Wojownicy... Buhaje? :) )

Obrazek

W tle.

Koń von Raukova (figurka) nosi te same barwy, zresztą to barwy Ostlandu. Nie mam niestety dostępu (i raczej mieć nie będę) do White Dwarfa 310, z innych kodeksów starszej daty nie kojarzę.

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=86224 - tutaj ktoś sobie zrobił konwersję.

Obrazek



Prawdopodobnie to zakon świecki, służący jako gwardia przyboczna elektorów tejże krainy, którzy z reguły nie stronią od pola bitwy. Taka "regionalna" Reiksgwardia.

Może GAT ma więcej informacji (pewnie ma WD 310 lub inną książeczkę). :P
Ostatnio zmieniony 15 lut 2012, o 11:16 przez Martin von Carstein, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

wystarczy zrobić jakiś solidny fluff i każdy może być; dość dobrze pasowaliby Reiksguardzi, z tego co kojarzę posiadają w wielu prowincjach swoje własne lokalne siedziby, nie tylko w Reiklandzie; na pewno White Wolfów nie wrzucaj, bo to zakon Ar-Ulrica i poza misjami wykonywanymi dla niego nigdzie zbytnio się nie rusza, wyjątek stanowi rozkaz grafa Borysa, który może ich zaprząc do działania w wojskach całego miasta/prowincji
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Reiksguardzi, z tego co kojarzę posiadają w wielu prowincjach swoje własne lokalne siedziby
A może kojarzysz kodeks, WD lub inne źródło, z którego ta informacja by pochodziła? Z chęcią się zapoznam i poszerzę swą Imperialną wiedzę o nowe fakty.
O Reiksgwardii jest trochę napisane, ale brak mi tam informacji o lokalnych siedzibach. Wszystko sprowadza się iż to jest formacja Gwardii Cesarskiej a'la pretorianie czy większość znanych mi tego typu jednostek gwardii (Agema, Gwardia Napoleońska etc). Mają swoją wielką twierdzę w pobliżu Altdorfu, pełnią służbę w pałacu Imperatora i towarzyszą mu (i Reiksmarszałkowi) w bitwach. Są na wyłączność Domu Cesarskiego, i tak jak Białe Wilki "poza misjami wykonywanymi dla niego (Imperatora) nigdzie zbytnio się nie rusza". Oczywiście wszystko jest kwestią fluffu i własnej wyobraźni, a także gustu i można dowolnie wszystko łączyć, ciąć, doklejać, komponować.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

jak będę w domciu pogrzebię i posprawdzam :wink: wszystko można połączyć w jakiś tam sposób, ale na turach flafu już nie oceniają, tylko spójność armii
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Byro pisze:To może napiszcie coś o znanych Wam zakonach z Ostlandu?
- The Sons of Mannan (mają niewielką siedzibę na północy prowincji)
- The Knights of the Bull z siedzibą w Wolfenburgu


Z tego co mi wiadomo Reiksguardzi są tylko w Reiklandzie z główną siedzibą w Altdorfie.


Jeśli o mnie chodzi to temat zakonów rycerskich jest potraktowany przez GW idiotycznie. Powinni wydać jakąś pozycję nt. tychże zakonów z pełnymi ich opisami, historią, siedzibami etc. Ja bym to na pewno kupił choćby nie wiadomo ile kosztowało (pod warunkiem, że by to przypominało Liber Chaoticę czy coś w ten deseń). Zakonów jest tyle, że spokojnie by to wypaliło a niestety większość z nich jest potraktowana w sposób olewczy.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

(mają niewielką siedzibę na północy prowincji)
W Salkalten, nad morzem. Głównie siedzą w Nordlandzie.

Prawda, bardzo ciężko rozeznać się obecnie w zakonnej sytuacji. GW interesują tylko Pantery, Blazing Sun i Reiksgwardia. Ok. 10 stron raczyli poświęcić zakonom (tylko religijnym i tylko wybranym) w Tome of Salvation (między innymi Synowie Mananna, potem Białe Wilki, Czarna Gwardia Morra, Blazing Sun, EL, Longshank, Gryfy i tyle z dłuższych opisów)) Czasami coś tam nawet innego na ich stronie pokażą, ale rzadko. Obecna sytuacja to raczej wolna zakonna amerykanka.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

A ja mam pytanie od. Osternarku:
Wybrałem prowincje ze względu na położenie, klimat, Mordheim i BARWY!
niestety, nie jestem wielkim fanem Morra, chociaż dokładniej będe mógł to powiedzieć po wydaniu ich priesta, altara, ew.kawy i zasad, oczywiście :wink:
Ale jeśli oparłbym armię na Sigmarytach, to byłoby to nie-flufficzne?
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Gdybyś tak spróbował zrobić w Middenheim (chociaż tam siedzą Pantery, świecki zakon) to może byłoby to dość dziwne. Ale w reszcie landów... naczelnym bogiem Imperium jest Sigmar, więc ja nie widzę problemów. Ten Morr mógłby ci posłużyć jako takie urozmaicenie, ale jak ci nie leży to też jest oki.


http://warhammer-empire.com/library/kni ... ar-orders/ - poręczna lista zakonów.

http://www.warseer.com/forums/showthrea ... tly-Orders

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Znalazł ktoś może jakieś udane konwersje w necie zakonu "sons of mannan"?

Bo ciągle się zastanawiam jak zrobić moje nordlandzkie rycerstwo, montowanie własnego lokalnego zakonu to ostateczność wolałbym coś zgodnego z oficjalnym fluffem.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Obrazek
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ja niestety żadnych fajnych konwersji Synów nie widziałem, ale w ToS można znaleźć rysunek:

Obrazek

A także informacji kilka o ekwipunku - walczą bronią typową dla marynarzy, pałasze i puklerze. Ale to na morzu.
Na lądzie poruszają się na wielkich, białych koniach. Zamiast Lanc wolą trójzęby. Jest jeszcze kilka informacji, najlepiej sięgnąć do książeczki (zakładam iż już to zrobiłeś, ale mimo wszystko). Może więc warto pooglądać jakieś posągi Posejdona tak uzbrojonego.



PS. Proponuję jeszcze wpisać w google hasło "Marienburg", "Marienburg Army", "Priest of Mannan"... chyba coś w tym guście synów Mannana widziałem w zeszłym roku. Może nawet jazdę.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Witam wszytkich ,co do zakonów to znalazłem fajną konwersję Czarnej gwardii Morra
http://bitewniaki.polter.pl/Black-Guard-of-Morr-p23515
Ostatnio zmieniony 10 mar 2012, o 10:20 przez Kordelas, łącznie zmieniany 1 raz.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie powiedziałbym żeby była taka genialna. Pomalowane na czarno imperialne rycerstwo na bretońskich koniach - po prostu autor zaszalał ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ