Imperialny fluff

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Re: Imperialny fluff

Post autor: Muthare »

W 5tej edycji book twierdził że nikt nie potrafi ich zrobić ponownie, i że 1 poszedł na części zamienne.

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

Pewnie tak to wyglądało:
http://www.youtube.com/watch?v=1ajkgIfEm2Q
:D

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Stix pisze:Pewnie tak to wyglądało:
http://www.youtube.com/watch?v=1ajkgIfEm2Q
:D
Dobre, dobre. =D> =D>
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Z tego co pamiętam to chyba w booku scavenów jest wzmianka, na temat jednego czołgu. Który miał jakoś zlecieć czy zostać porwany do scaveńskiego pod-imperium.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Ma ktoś jakieś informacje ,czy wojska Altdorfu biorą udział w jakichś starciach zbrojnych ,poza obroną stolicy i utrzymywaniem w niej porządku. Wydaje mi sie ,że kiedy Karl Franz rusza na wojnę to oprócz wojsk Reiklandu ,bierze ze sobą jakieś regimenty Altdorfu :wink:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Kiedyś chyba w dziedzictwie sigmara czytałem, że gdy jakaś część imperium zostaje zaatakowana to armie z altdorfu idą tam w charakterze pomocy.
Nawet była tam opisana historia jak podczas chyba wielkiej wojny z chaosem zebrało się tak wielu ochotników, że nie było ludzi do pracy w stolicy.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Dzięki ,o takie info mi chodziło :wink:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Podczas III bitwy o Blackfire Pass (nie znam nazwy po polsku). Książe-elektor Marius Leitdorf poprosił Imperatora o pomoc, gdyż w stronę Averlandu zbliżali się Orkowie w liczbie nie widzianej od czasów Sigmara. Imperator odpowiedział na wezwanie połączonymi armiami Altdorfu, Reiklandu i wziął ze sobą bodajże 3 Czołgi Parowe. To podczas tej bitwy zginął władca Averlandu.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

"Blackfire Pass" to pewnie "Przełęcz Czarnego Ognia" na polski :wink:

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Słyszałem też "Płonąca Przełęcz" "Ognista Przełęcz" itd. także wolałem zamieścić bezdyskusyjną nazwę angielską :D . Tak samo miałem z Hellblaster Volley Gun - "Piekłomiot", "Piekielnik", "Piekłopluj". Tyle tłumaczeń, ilu Imperialistów.

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Czy Imperator Karl Franz ma syna? Albo jakiegoś dziedzica?

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Oficjalnie nie :D

A co do dziedziczenia to przypominam ,ze w Imperium jest system elekcyjny
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

lexicanum pisze: Karl Franz is married and has two children; his older son Luitpold, probably named after Karl Franz's own father, and a younger daughter, whose name is unknown. He also has a sister, who is also married
Co do dziedziczenia to pamiętajmy, że Karl Franz jest elektorem Reiklandu, a od jakiegoś czasu imperatorzy są właśnie wybierani z władców tej prowincji (i za razem przodków naszego Karola).
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Kordelas pisze:
A co do dziedziczenia to przypominam ,ze w Imperium jest system elekcyjny
Właściwie nie myślałem o dziedziczeniu tytułu imperatora, tylko księcia Reiklandu. :wink:
Bizim pisze:
lexicanum pisze: Karl Franz is married and has two children; his older son Luitpold, probably named after Karl Franz's own father, and a younger daughter, whose name is unknown. He also has a sister, who is also married
Co do dziedziczenia to pamiętajmy, że Karl Franz jest elektorem Reiklandu, a od jakiegoś czasu imperatorzy są właśnie wybierani z władców tej prowincji (i za razem przodków naszego Karola).
Dzięki, Bizim

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Pytanie. Czy imperium robiło jakieś większe wypady gdzieś dalej ?? Coś ala krucjaty? Kminie nad klimatem armii i jak na razie to mam 1 wizje ale nie wiem czy da się ja jakoś wytłumaczyć w fluff ;) Nigdy na tereny arabii się nie wybierali albo jakieś zaginione ekspedycje ?
Armie planuje w barwach Czerwono-Czarnych, flagelanci, konnica z korbaczami 2 ręcznymi, lwia jazda i takie klimaty
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Jak najbardziej brali udział w krucjatach do Arabii. Dokładnie to wyruszyli z Bretonczykami.Pisze o tym w AB starym. Oprócz tego często są urzadzane najazdy na Sylwanie oraz zbrojne ekspedycje za morze. Barwy czerwono czarne to miasto Nuln oczywiście. :)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Bizim pisze:
lexicanum pisze: Karl Franz is married and has two children; his older son Luitpold, probably named after Karl Franz's own father, and a younger daughter, whose name is unknown. He also has a sister, who is also married
Co do dziedziczenia to pamiętajmy, że Karl Franz jest elektorem Reiklandu, a od jakiegoś czasu imperatorzy są właśnie wybierani z władców tej prowincji (i za razem przodków naszego Karola).
Drobne sprostowanie - tron Imperium może być dziedziczony, jeśli nie będzie sprzeciwu innych elektorów (dlatego jest kilku kolejnych cesarzy z Reiklandu). Jeśli elektorzy nie wyrażą na to zgody, wybierają następnego władcę spośród książąt prowincji.
Tak przynajmniej stało w jakimś podręczniku do rolepleja :)
Pytanie. Czy imperium robiło jakieś większe wypady gdzieś dalej ?? Coś ala krucjaty?
Choćby kilka z zakonów rycerskich powstało podczas takich wypraw, najsłynniejszym są pewnie Rycerze Pantery.
Vae victis!

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Legion pisze:
Drobne sprostowanie - tron Imperium może być dziedziczony, jeśli nie będzie sprzeciwu innych elektorów (dlatego jest kilku kolejnych cesarzy z Reiklandu). Jeśli elektorzy nie wyrażą na to zgody, wybierają następnego władcę spośród książąt prowincji.
Tak przynajmniej stało w jakimś podręczniku do rolepleja :)
:shock: No proszę, o tym nie wiedziałem. Wielkie dzięki. :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Demigryfy tu widziałem :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=WU7SGn0MeP0

Zajebista muzyka i filmik też...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Czytałem w którymś podręczniku że imperialne chłopstwo wyrżnęło całą delegacje elfów,wiecie może o co chodzi podobno utrzymujemy pokojowe stosunki?
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

ODPOWIEDZ