Imperialny fluff

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Re: Imperialny fluff

Post autor: krilan »

Tworzę armię w barwach Ostermarku i zastanawiam się nad kolorystyka dla konnicy.
W opisie reiksguardów w "uniforms & heraldy of the empire" widnieje notka że są rozsiani po całym imperium w obronie osad i koszar.
Czy mogę swoich reiksguardów pomalować z piórami w barwach Ostermark (żółty i purpurowy) zamiast tradycyjnych barw białego i czerwonego?
To by odpowiadało zaginionemu zakonowi "Osterknack" którego opis znalazłem na stronie warhammer-empire.com:

"The Osterknact
These knights are the premier knightly order of the Ostermark. They are something like the Reiksguard is to the Reik, only for the Ostermark. They are dressed in the same colors (Maroon and Yellow) as the Provincial troops. They were headquartered in the capital of that province during the time of the three emporers. But the capital at that time was Mordheim, which was later destroyed by a comet. It is unknown if The Osterknact survived the disaster because as they have not been refered to in any context in modern times. This may be a lost order. If they do still exist, they most likely reside in Beckafen."

Wiem że z miasta Essen w Osttermark pochodzi zakon "Knights of the Everlasting Light" ale nie mam pomysłu jak ich pomalować. Czy jeszcze jakieś konkretne zakony stacjonują w Ostermark? A rycerze zakonu morra?

Rycerzy na demigryfach myślę żeby pomalować w barwy zakonu gryfa (podobnie jak na pudełku).
W najnowszym white dwarfie są opisane zakony rycerzy na demigryfach, w opisie zakonu gryfa
napisali że jago rycerze chronią świątynie sigmara . Myślę że spokojnie do dowolnej armii imperium ten zakon pasuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Pomalować zawsze możesz jak chcesz, to są twe figurki i nikt ci tego nie zabroni. Grunt iż masz plan, a nie jesteś rozerwany jak ja między kilkoma paletami kolorów i pięknych figurek + klimatu.
Ja o zakonie Osterknact nigdy nie słyszałem. Może był w jakiejś nowelce, nie wiem.

Co do zakonów:
Pewniakami co do zakonów rycerskich dla Ostermarku to
- The Templars of the Everlasting Light z siedzibą w Essen
- The Hammers of Sigmar z siedzibą w Mordheim
- The Knights of the Twin-Tailed Orb z siedzibą gdzieś w Worlds Edge Mountains
I oczywiście rycerze Morra.

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Według warhammer-empire.com mowa o zakonie Osterknact jest w książce "Szpony Chaosu" oraz w "Warhammer quiz book"
A tu znalazłem więcej informacji o zakonach w imperium:
http://warhammer-empire.com/library/kni ... ar-orders/
http://warhammer-empire.com/library/kni ... ar-orders/
http://warhammer-empire.com/library/kni ... ry-orders/
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, o 14:57 przez krilan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Czyli zakon jest jednym z mnóstwa takich pierdół wymyślonych przez autorów piszących te nowelki, które najpewniej nie są ściśle kontrolowane przez GW (bo i po co, skoro ich fluff już dawno nie interesuje). :wink:

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

krilan pisze: "The Osterknact
These knights are the premier knightly order of the Ostermark. They are something like the Reiksguard is to the Reik, only for the Ostermark. They are dressed in the same colors (Maroon and Yellow) as the Provincial troops. They were headquartered in the capital of that province during the time of the three emporers. But the capital at that time was Mordheim, which was later destroyed by a comet. It is unknown if The Osterknact survived the disaster because as they have not been refered to in any context in modern times. This may be a lost order. If they do still exist, they most likely reside in Beckafen."

Mam takich. :) Fluff też PRAWIE identyczny. Tylko miejsce stacjonowania to okolice Mordheim i Essen, a nie Bechafen
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

krilan pisze:"Szpony Haosu"
:roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Okoń pisze:
krilan pisze:"Szpony Haosu"
:roll:
Oj tam, oj tam ... Chaotyczną ma ortografię :mrgreen:

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Zmienione ;)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

krilan pisze: "The Osterknact
These knights are the premier knightly order of the Ostermark. They are something like the Reiksguard is to the Reik, only for the Ostermark. They are dressed in the same colors (Maroon and Yellow) as the Provincial troops. They were headquartered in the capital of that province during the time of the three emporers. But the capital at that time was Mordheim, which was later destroyed by a comet. It is unknown if The Osterknact survived the disaster because as they have not been refered to in any context in modern times. This may be a lost order. If they do still exist, they most likely reside in Beckafen."

Ma ktoś więcej info?
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Kup sobie książkę i poczytaj. Zwłaszcza iż nie została wydana w Polsce. ;)

Awatar użytkownika
Geralt
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Geralt »

Witam,
Mam pytanie a mianowicie zbieram armie w kolorystyce Nordland/Szwecja i nie mam pomysłu co malować na sztandarach. Zwykły krzyż szwedzki mi nie pasuje. Jakieś propozycje?
dzikki' pisze:Miękkie siusiaki padają pod krytyką a srogie penisy prą do przodu ;]
mistrz :D

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

dowolne motywy morskie (kotwice, fale, statki, ryby, wiosła)
Obrazek

Awatar użytkownika
Barney
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Barney »

Szybki look do uniforms&heraldry i wiemy , że herbem nordlandu jest żółty orzeł na czarnym tle trzymający szponach tarcze z białym statkiem na czerwonym tle.

poza tym z tego co widzę najczęstszy jest właśnie motyw powyższego statku . poza tym w modzie jest wszystko co imperialne tzn czaszki krzyże miecze młoty i komety. poza tym są też jest kotwica oraz skrzyżowane klucze cokolwiek miałyby symbolizować. :)

nie ma tego w obrazkach ale napisali , że nordlandczycy oprócz powyżej opisanego herbu prownicji lubują się w rybach i koronie morskiego boga mananna


niestety cnotliwi chłopcy nie obrali sobie za sztandar żadnej syreny :(

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

W czym problem zrobić "Regiment Krwawych syren" albo "Pluton syrenki warszawskiej" :lol2: ?

A co do Szwecji to możesz kombinować z koroną
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Czy jest jakaś jedna ogólna flaga imperium?

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Nie spotkałem się ze wzorem, ale gdzieś nasz stary item Imperial Banner może był przedstawiony.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Nie ma :)

Aczkolwiek można by myśleć nad "Sztandarem Imperium" ,który niesie Ludwig
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Jakiś pomysł na freehanda na płaszcz maga z lighta?

Jakiś pomysł na podstawkę dla maga z lighta?

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

na podstawce kłębowisko węży

na płaszcz pomysłu fajnego nie mam, tylko symbol wiatru Hysh

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

tedzio pisze:Jakiś pomysł na freehanda na płaszcz maga z lighta?
Obrazek

"Triumf Światła" Proszę jak dasz rade to będzie kozacko wyglądać.

tedzio pisze:Jakiś pomysł na podstawkę dla maga z lighta?
Parę narzuconych na siebie złotych płyt z efektem przeźroczystości jako podłoga w ichnim kolegium.

ODPOWIEDZ