Imperialny fluff

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Imperialny fluff

Post autor: cielo »

Zbiór linków do informacji o imperium, myślę że zaciekawi ludzi którzy nie mieli styczności z WHRP i o sprawach fabularnych niewiedzą za dużo.
Jak ktoś miałby jeszcze coś ciekawego to piszcie.

Pozdro

Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Post autor: cielo »

Dużo informacji o każdej prowincji , fajne mapy:
Btw. Myślę że temat jest warty przyklejenia

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

cielo pisze: Btw. Myślę że temat jest warty przyklejenia
Dzisiaj mod spełnia gwiazdkowe życzenia :)

Awatar użytkownika
Vivien
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Vivien »

Albo przyda się tym, którzy piszą prace dyplomowe na ten temat :) Dzięki, zawsze mniej szukania:)

Awatar użytkownika
cielo
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Middenheim

Post autor: cielo »

Vivien pisze:Albo przyda się tym, którzy piszą prace dyplomowe na ten temat :) Dzięki, zawsze mniej szukania:)
Na jaki temat piszesz?

Awatar użytkownika
Vivien
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Vivien »

Ogólnie na temat subkultury, jaką są gry bitewne :)

Awatar użytkownika
Muzyk
Mudżahedin
Posty: 221

Post autor: Muzyk »

na jakim kierunku się takie pracę pisze, socjologii> Jak już napiszesz to daj znać z chęcią sobie poczytam...

Awatar użytkownika
Vivien
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Vivien »

Na filmoznawstwie :D :D :D :D ... A tak ogólniej kulturoznawstwie:) Moze kiedyś ją gdzieś opublikuje ...:) Oczywiscie, jak obronie :)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jeśli chodzi o fluff Imperium to zauważcie pewna debilna rzecz.

Volkmar został pokrojony(chyba przez Archaona) a następnie Be' Lakor go przybił do sztandaru by ten męczył sie i poznał nowe znaczenie słowa BÓL.
Po tym jak Teclis pozbył się demonów i ogólnie bitwa się zakończyła Volkmar (a raczej to co z niego zostało) został gdzies zabrany przez Teclisa.

W tym czasie jak Valten dostał klocka od zranionego Archaona(którego później walnął z bani Grimgor i go przerobił na sushi),akcja się urywa.Valten gdzies znika ciężko ranny(podobno go Lutor ukrył w Klasztorze).

Teraz Volkmar zostaje wskrzeszony.Chociaż został zabity teraz jest dostępny w nowym AB.
A Valten który był tylko ranny gdzieś zniknął.

Możliwe że Karol Franciszek bał sie Valtena i kazał go "usunąć" z życia publicznego (wiecie jak byli wybierani Imperatorzy?Ten kto spuszczał największy łomot w bitwach ten dostawał w nagrode Tron).

Ehh jakie to życie dziwaczne.
Jeszcze dojdzie do tego że Lutor poszatkuje Karola za próbę "usunięcia" championa Sigmara,bo ten wykazał sie większymi jajami od Imperatora.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

A Valten który był tylko ranny gdzieś zniknął.
Jeżeli przeczytasz całość, dowiesz się, że zabił go skaveński zabójca.
Teraz Volkmar zostaje wskrzeszony.Chociaż został zabity teraz jest dostępny w nowym AB.
A czemu nie? Zresztą, nie wiem jak jest to opisane w nowym AB ale może to być Volkmar sprzed wskrzeszenia. W AB O&G są przecież 'historyczni' bohaterowie.

Maciek

Awatar użytkownika
Waldek-Mat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Waldek-Mat »

W nowym AB jest Volkmar z okresu po wskrzeszeniu przez Belakora i uwolnieniu przez Teclisa.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

mlepkows pisze:
A Valten który był tylko ranny gdzieś zniknął.
Jeżeli przeczytasz całość, dowiesz się, że zabił go skaveński zabójca.
o ile pamietam to to bylo tak do konca niedopowiedziane z zostawiona otwarta furtka dla "wskrzeszenia" sigmara (tzn. tam gdzie mial byc zostal znaleziony tylko zakrwawiony sztylet o ile pamietam) :wink:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

I podobno znow jest wielkim Teogonistą a Esmer III poszedł gdzieś w otchłań. I dobrze. J*** Esmera.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Hmm, a nie jest tak, że to Volkmar sam się uwolnił spod panowania Belakora?

I nie jest tak, że Luthor znalazł Valtena z "zielonym" sztyletem w klatce, poszedł oddać Ghal Maraz Karlowi, a kiedy wrócili, Valtena już nie było?

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Mam taki pytanie małe. Moją armie maluje w barwach miasta Talabheim w Talabeclandzie którego elektorem aktualnie jest Helmut Feuerbach i jak podaje nowy AB ten pan zaginął i tu sie historia kończy, wiec chciałem sie zapytać czy ktoś wie w jakich okolicznościach Helmut zaginą bo AB milczy w tej sprawie a moim zdaniem powinno być w nim parę słów o każdym z elektorów.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Pewnie go coś zatłukło podczas Storm of Chaos.

Wielu herosów Imperium zginęło w tamtych mrocznych czasach.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Bartoszek
Warzywo
Posty: 10
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: Bartoszek »

Informacje są naprawde szczątkowe, szukałem troche w Dzedzictwie Sigamara - Helmut Feuerbach zaginął " nie powrócił jeszcze z wojny, istanieje obawa że zginał, większe rody szykują sobowtórów i złoto na łapówki.

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Czy to prawda,że Talabheim jest najwarowniejszą twierdzą w Imperium czy może Middenheim?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Tp nie jest prawdą.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

no chyba to nie jest prawdą gdyż najwarowniejszym miastem musi byc stolica czyli Aldorf

ODPOWIEDZ