Imperialny fluff

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Moje rozważania :


http://uk.games-workshop.com/empire/characters/4/



Tak się zastanawiam czym no czym ten okaleczony mag jakim jest Balthasar Gelt mógł pokonać Gormana nie ma takiej możliwości metal tu nic nie zdziała ogień powinien wygrać a ja bym nie narzekał że nie mogę wystawiać Gormana....nawet jeśli poniszczył Gormanowi przedmioty 1 na turę to i tak spłonąłby dawno...przedłużenie czarów ognia prawie na cały stół daje tak wielką przewagę(+ bonusy na kościach magii), że jest to fluffowo niemożliwe by ciota z metalu została primarchem :evil:

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

moze mial kompromitujace zdjecia Gormana - np. z owca :lol2:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Wilqu pisze:Tak się zastanawiam czym no czym ten okaleczony mag jakim jest Balthasar Gelt mógł pokonać Gormana nie ma takiej możliwości metal tu nic nie zdziała ogień powinien wygrać a ja bym nie narzekał że nie mogę wystawiać Gormana....nawet jeśli poniszczył Gormanowi przedmioty 1 na turę to i tak spłonąłby dawno...przedłużenie czarów ognia prawie na cały stół daje tak wielką przewagę(+ bonusy na kościach magii), że jest to fluffowo niemożliwe by ciota z metalu została primarchem
Opis walki był w 6 edycyjnym Armybooku.
Duel magów polega na zdobyciu Staff of Volans. Pojedynek był zacięty rzucali na siebie magic missile'a, lecz każda ze stron się broniła przed nimi. Wtedy Balthasar rzucił czar na Thyrusa który powoli zaczynał zamieniać piromantę w złoto, zaczynając od nóg aby uniemożliwić się poruszanie Thyrusa. Balthasar pewny zwycięstwa szedł po berło gdy wtedy ostatnimi resztkami energii Thyrus rzucił najpotężniejsze zaklęcie jakie znał - ścianę ognia odcinając drogę Balthasara do berła. Sytuacja wydawała się patowa Thyrus nie mógł się poruszać Balthasar nie mógł dostać berła i zakończyć pojedynku, wtedy alchemik zamienił swoją rękę w złoto i sięgnął po Staff of Volans, płomienie nie wyrządziły mu żadnej krzywdy. I tak po 24 latach panowania Thyrusa Gormanna zmienił się Patriarcha na Alchemika Balthasara Gelta. Thyrus szykuje rewanż za osiem lat, tylko nie pojawił się żaden zapisek o rewanżu w nowym armybooku.

Ja osobiście też wolałbym aby wygrał Thyrus ale Balthasar też nie jest zły. Lepszy taki Patriarcha niż np z domeny.: śmierci, bestii, cienia lub życia.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

mi sie by podobało jak by był wielki mag z domeny cienia, ciekawie by wygladał cały na czaro ubrano na czarnym koniu z kosą i różami :D

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

spoko jedno ale a gdzie widnieje czar zamieniający pancerz czy ciało na lepszy??? proste nie ma baltazar zrobił wałek i tyle zwałował tyrusa...A miło było mieć czar nawet na 12+ dający +2 do klasy pancerz ana unit :D:D:D widzicie halabardników z savem na 3+ miodzio

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

@Wilqu nie traktuj fluffu w kategorii jest dany czar w rulebooku :P Fluff to fluff jest to opowiadanie dające tło, niekoniecznie musi się zgadzać z tym co masz w rulebooku. BTW: w 6 edycyjnym rulebooku też nie ma takiego czaru.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Szkoda wzmocnienie pancerza przydałoby się...rozumiem to o czym mówisz ale nie przekonywają mnie pomysły autorów zmian....wole Gormana... na marginesie jak tłumaczycie zniesienie klimatycznej armii Nuln czy tez oddalenie tego miasta na dalsze pozycje, dla relaksu kiedyś zagrałbym sobie takim ustrojstwem na jakimś turnieju
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Chodzi Ci o to że nie ma osobnego armylista do miasta Nuln? Ja też szczerze tego żałuję, ale na turniejach i tak to było zbanowane a z kolegami podczas gry 4fun możecie wziąć armylist z 6 edycji nawet modyfikując go jak chcesz.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Raz zagrałem scenariusz Guns of Nuln.

Śmieszna bitewka.Armaty w dużej ilości to cos pięknego.
4 armaty to słabizna.Wystaw 12-15 to dopiero jest zabawa.Jak bierzesz kartkę i zaczynasz rysować kierunki i zasięgi każdej.
Wygląda się wtedy jak inzynier z nuln tworzący coś przegiętego.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Nom niezła faza była i frajda raz grałem na 3000pkt sojusz empire 1500+dwarfy mieliśmy z 5 armat 1 tura i 5 missfire heheh, później szło jeszcze gorzej armaty wypalały ale kule zakopywały się bez odbicia, dostaliśmy maskę orki i lizaki dotarły ale fun był przedni
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

A orientujecie się może jakie barwy miał Solland zanim orki nie urządziły sobie w nim imprezki i nie włączyli go do Wissenlandu? Bo mam tylko nowy podręcznik, a tam nie ma nic o barwach - może w jakichś starszych wydaniach jest...

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Solland

Once a province on the southern frontier of the Empire, Solland was lost in the face of a massive Orc invasion, led by Gorbad Ironclaw, its Runefang seized by the invaders after the Battle of Sollands Crown and only retrieved at length. Solland's territory has been subsumed by Wissenland, where there is a profound sense of tragedy at the fall of their once-neighbours. Kurt Helborg however now carries the Solland Runefang

A z barw to tyle http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... Najg/s800/
Birthday%2BWFB008_edited.jpg&imgrefurl=http://picasaweb.google.com/lh/photo/II ... g&h=600&w=
800&sz=145&hl=pl&start=1&um=1&tbnid=8QCfyfs68Qdl5M:&tbnh=107&tbnw=143&prev=/
images%3Fq%3DSolland%2Bwarhammer%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG

połącz to w jednego linka to zobaczycz barwy<LOL>

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

cos nie chce dzialac, widac tylko miniaturke

dostrzegam jakas czerwien chyba niebieski i bialy

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

myślał ktoś nad zrobieniem armi marienburga??

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Separatystów? O nigdy w życiu. Jego dostojność Theodoric Gausser i tak kiedyś odzyska to co jego.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Theoric Gausser tak to hrabia Nordlanu o ile sie nie myle, mysle ze nordlandowi sie to nalezy

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

tyle że Burgomeister Marienburga krnąbrny i uparty nadzywczj...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

zna ktoś może jakieś linki do informacji o marienburgu??
interesuje mnie głównie kolorystyka i sztandary ale każde info się przyda :wink:

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

wie ktos jaką podstawke ma altar taką chariotowa 100x50 czy jakąś inna??

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

jak chariot.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

ODPOWIEDZ