Imperialny fluff

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Dokładnie.

Może i Middenheim ma grube mury ale najwięcej wojsk pilnuje Altdorfu.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Niekoniecznie Altdorf był budowany przez ludzi a np.Middenheim jak wiemy z podręcznika Imperium z działu "Ziemie Imperium" był budowany z pomocą Krasnolódów których poprosił o pomoc jakis tam graf Middenheimu.(sorki,że nie znam imienia tego grafa ale jakoś mi wyszlo z pamięci)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

A po co ci to?

To system bitewny gdzie bawimy sie figsami.
A nie forum architektoniczne.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Ale tematem na tym forum jest Imperialny fluff

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

A naszym zadaniem w tym dziale jest rozwijanie jak najciekawszych tematów aby zachecić żółtodziobw(w tym i mnie xD)do zbierania własnie tej armii

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

A co ma armia do jakiegoś śmierdzącego fortu?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Posłuchaj,nie musimy gadać o forcie możesz rozpocząc ciekawszy temat a fort po prostu mnie ciekawił :)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Saint.Spokojnie to ja trochę wskoczyłem na dzieciaka.

Sorki.

Jeśli chodzi o fluff i dobieranie armii pod fluff to najnudniejsza ale też dość mocna jest załoga obronna Nuln.
Jakieś armaty,czołgi,strzelcy.....Czyli tzw, standardzik.
Ale w takiej armii nie powinno być innych herosów niż Inżynierowie(no może jeden mag 1 lvl i jeden kapłan).

Middenheim to armia raczej naporowa czyli sporo konnicy i herosi do walki(magowie i kapłani sigmara raczej odpadają).

Ciekawa jest armia z garnizonu Altdorfu(praktycznie wszystko tam jest).

Można skłądać armie pospolitego ruszenia: Capitan ze sztandarem,i masa kapłanów prowadzących do boju myśliwych,free company i biczowników.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

A można mieć armie z różnych miast????

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

W podręczniku pisze,że można

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Może ktoś scharakteryzować armię Averlandu i Ostlandu?

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Averland jako jedno z hrabstw prechodziło z rąk do rąk i było miejscem nieustannych sporów o księcia i tak dalej.A Ostland to cytuje z podręcznika "Żołnierze Zawodowi z ostlandu należą do najtwardszychi najbardziej niezłomnych żołnierzy imperium,w związku z tym,za swój symbol wybrali byka" mają według mnie najlepszą piechote w Imperium a wyszkolili się tak w walce z piratami z morza Szponów i w wojnah przeciwko chaosowi razem z Kislevitami.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Nijak to nie opisuje Averlandu.

Można mieszać.Ale najfajniej wyglądaja armie z malowaniej z jednej prowincji(Ja mam kolory stirlandu ale mam same elitarne jednostki).
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Po pierwsze chciałem przeprosić Teogoniste Niku za tego posta, ostatnio mamy na forum klubowym mamy problemy z nowicjuszami i tak jakoś wyszło. Raf trzeba było usunąć tego posta, ja nie jestem tu na forum dla ilości postów.

Averland - podobnie jak Ostermark jego ekonomia opiera się na rolnictwie, w odróżnieniu od innych prowincji Averland posiada wielkie obszary równin, jednak one nie są tak żyzne jak te w Ostermark. Averland broni Przełęczy Czarnego Ognia gdyż jest to jedyne dobre przejście w promieniu tysięcy mil, powoduje to ciągłe ataki orków i goblinów. Ciągła obrona sprawiła, że ludzie z Averlandu poważani są w całym Imperium za umiejętności budowania umocnień, murów.

Ostland - większą część tej prowincji zajmują lasy, oraz Góry Środkowe co znaczy, że większość terenu jest skalista i jałowa, która zarazem jest domem dla orków, goblinów i czegoś gorszego. Co spowodowało, że ludzie z Ostlandu są twardzi, oraz mają reputacje w całym Imperium nieustępliwych ale także gruboskórnych, nieokrzesanych, ordynarnych, prostackich. Ostland jest znane z ludzi gór, leśniczych, traperów którzy są znani jako najbardziej dzicy, w państwowej armii mają swój wkład w postaci dobrze wyszkolonych zwiadowców i traperów.

Reyki dlaczego Stirland? To taka mało popularna prowincja. Osobiście mi jej kolory się nie podobają. Ja mam (to co na razie jest pomalowane czyli 20% armii) w kolorach Nuln, wybrałem ich nie ze względu, że są ludzkimi krasnoludami tylko dlatego, że moim ulubionym kolorem jest czarny. Strasznie nie podobają mi się najpopularniejsze kolory Imperium czyli Talabheim.

Ja mam pytanie: Co wiecie o Emanuelli von Liebewitz? Była jakaś figurka, zasady? Moja wiedza o niej jest znikoma wiem, że jest elektorką Wissenlandu, mieszka w Nuln jest bardzo piękna i notorycznie łamie 6 przykazanie (Tak było napisane w Zabójcy Skavenów).
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Wiadomo tylko tyle co napisane jest w Zabójcy.

Saint-mi się własnie podoba kombinacja zielonego i żółtego.
Inne barwy Imperialnych prowincji jakoś do mnie nie przemawiały(no może Averland jeszcze).

Chciałem by armia była kolorowa ale nie jakas jasna jak np HE.Odrzuciłem na wstępie Reikland i wszystko co białe i czerwone.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Właśnie ja myślałem inaczej nie chciałem aby była kolorowa :P Zależało mi na stonowanych kolorach, wahałem się pomiędzy Wissenlandem a Nulnem w końcu wybrałem Nuln. Reikland i wszystko biało czerwone też do mnie nie przemawiają.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Właśnie chciałbym jak co to pomalować armie w kolor 1 prowincji.
Tylko nie wiem na która z tych dwóch się zdecydować. Mógłby ktoś napisać jakie jednostki/bohaterowie są klimatyczni dla tych prowincji?

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Moja ogólna opinia fluffu Imperialnego jest taka, że jest naprawdę rozbudowany, i ciekawy. W połączeniu z uzupełnieniem go z warhammera RPG 2ed. wychodzi naprawdę świetna rzecz.

Teogonista Niku zmniejsz troszkę avatar, moja prośba.

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Mi sie tam czerwono biały talabheim podoba, co do kolorowych mundurów wiele armii takich używało bo maskowanie w walnych bitwach nie ma znaczenia a kolorowe umundurowanie ułatwia odróżnianie walczących stron i określenie ich pozycji co ułatwiało dowodzenie.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ja maluje pichete na zółto-niebiesko, a piorpusze kawalerii to bialo-czerwone :D

ODPOWIEDZ