Kusznicy? Warto?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Kusznicy? Warto?

Post autor: Murmandamus »

W ciągu wielu lat nie spotkałęm się jeszcze jako przeciwnik Empire by ktoś
wystawiał Kuszników. W końcu w kodeksie są Hundgunersi do dyspozycji za taką samą cenę z takimi samymi statami a jedynie Kusznicy mają większy zasięg bo 30 cali. DO tego kusze są bez armour piercingu.
Wystawia ktoś mimo kuszoli? Czy ceni sobie może bardziej niż gunnersów? Jest taki orginał?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

grałem na turnieju w kims kto wystawil detke 5 kuszników ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Murass
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Murass »

Ja czasami wystawiam jako detachment, ale ja robie ogolnie dziwne rozpiski ;)

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

haha ja Murmi wystawiam ich regularnie :D i działają znacznie lepiej niż hundgunersi ktorzy bez d6 do pierwszego strzału są znacznie słabsi. Gdyby nie to ze mam tylko 10 kuszników do dyspozycji wystawiałbym ich wiecej, a tak mam tylko tych 10 :)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Od kiedy hundgunnerzy nie mają +d6 do zasięgu w pierwszym strzale to stosuje kuszoli.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Jak poprzednicy, poza tym są do czegoś innego ze względu na zasięg właśnie. Wyobraź sobie, że walczysz z kimś kto strzela na 24 cale. Twoi kusznicy prują do niego sami będąc bezpieczni, lub tamten musi się ruszyć, co najczęściej powoduje, że nie strzela :)

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Od ukazania się nowego kodeksu wystawiam dwie dziesiątki kuszników i jedną handgunnerów (w powergamerskiej armi turniejowej)... Kusznicy dzięki większemu zasięgowi lepiej nadają się do likwidowania fastów i toczenia pojedynków ze strzelcami wroga (w obu przypadkach armour piercing jest bezużyteczny a zasięg bardzo istotny).
Piotr

Awatar użytkownika
Zbik666
Chuck Norris
Posty: 433
Lokalizacja: Danzig SNOT

Post autor: Zbik666 »

ja od pewne go czasu wystawiam 10 kusznikow + 2 detki Hundgunersow sprawdza mi sie to super. A kusznikow wole dlatego ze maja wiekszy zasieg

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Czyli większość z nas podobnie podchodzi do tematu.

Olać przebijanie pancerza.Zasięg jest ważniejszy!!
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

u mnie podobnie - jeden oddzial strzelcow i dwa kusznikow... choc ja tak wybralem ze wzgledu na klimat armii :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Ostatnio wystawiłem Gryfa - czyli podstawę w 6 ed - i zostałem nazwany klimaciarzem :D Bo reszta armii Imperialnych oczywiście War Altar :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

nic dziwnego od wejścia nowej edycji... ;) ale właśnie mi klimat Altara bardzo podchodzi... podobał mi sie jeszcze za starych edycji kiedy był jak special charakter... ale ja ogólnie bym chyba robił armię fanatyków religijnych z Altarem, kapłanami, duża ilością flagellantsów... taki klimat mi bardzo pasuje do imperium Sigmara :)

ODPOWIEDZ