Jak radzicie sobie z ...?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Re: Jak radzicie sobie z ...?

Post autor: Bartosz »

co to jest WH?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Witch hunter
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

#helion# pisze:na niego nie ma mocnych w naszej armii; można próbować cokolwiek z lusterkiem, ale to może kiepsko wypaść; idealnym remedium to Demiśki walące prosto w niego z flaming atakami i re-rollami na trafienie, ale jak to wykonać to już wyższa szkoła jazdy; zawsze można odginać i pruć cannonami, licząc na to że nie zda look outa, regeny a Ty zadasz 3 rany przynajmniej....
to z takich pomysłów pod tytułem "last chance"...przy uniwersalnej rozpie ciężko jest cokolwiek z nim zrobić, tylko rozpy złożone specjalnie pod VC na strzydze mogą cokowliek kombinować
Można powiedzieć, że tego już próbowałem. :evil: W pierwszej bitwie Demisie wpadły na bok Ghuli ze Strzygą, ale skubany przeszedł i zabił dwa i było po zawodach. Fakt, że nie miałem płonących. W drugiej przytulił trzy działa, ale to też nic nie dało.

Muszę spróbować WH, ale jakoś tego nie widzę.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie wiem, czy te Płonące Ataki na Demigryfach są takim dobrym pomysłem. Strzygi mają Regenerację wbudowaną i wzmacnianą przez Mortis, ale nie spotkałem się jeszcze ze złożeniem tej postaci bez Dragonbane Gem, więc Eternal Flame zamienia mu jedynie ochronę z 4+ na 2+ :mrgreen:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Halabardy na koksie wbijają strzydze w serce osikowe halabardy tak głęboko że aż wychodzą dupą :twisted:
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Tylko że te buffy muszą wejść jak nie wejdą to jest słabo :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Eltharion pisze:Ja tam mam w rozpie WH (to tylko 54 pk)
Nie wiem jakim cudem WH kosztuje u ciebie 54 pkt.
Eltharion pisze:Tylko że te buffy muszą wejść jak nie wejdą to jest słabo :roll:
Bez żadnych czarów wspierających, mając w pobliżu hurricanum i coś co im da hate wbijają strzydze 1,33 rany. Jak wejdzie przerzut ranień od priesta to nawet 2,22. Po 2/3 turach cc powinny go rozwalić.

Innym sposobem jest kanapkowanie ghouli ze strzygą. Halabardy, tank i demigryfy na luzie rozkręcą taki oddział.
I jeszcze można karmić go całą grę łucznikami za 35 pkt lub innymi śmieciami.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

55
Oj tam oj tam jakoś mi się ubzdurało ze pistolety kosztują 4 pk :P
Powracając do naszego wampirzego kolegi
Łatwo się pisze ale armia wampirów to nie sam klocek ghuli ze strzyga /wampirem (kto co tam lubi) a przeciwnik to nie bezmyślny automat do rzucania kościami (chyba ze jest początkujący ale wtedy powinieneś go rozwalić nawet rozpa w której zamiast KFC są pistoliersi a zamiast dział mortary :roll: )
Nie zapominajmy tez o tym ze strzyga /wampir maja taka fajna zasadę że za tyle ran ile wbili pod koniec combatu na 6 odnawiają sobie ranę
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Eltharion pisze:strzyga /wampir maja taka fajna zasadę że za tyle ran ile wbili pod koniec combatu na 6 odnawiają sobie ranę
Wcale nie. Jeśli wampir w cc zabije co najmniej jeden model to rzuca d6 i na '6' odzyskuje jedną ranę.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Możliwe :roll:
I tak jest fajna :P
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Czyli tak jak myslalem najlepiej go skanapkowac i sypnac w combacie.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Jak radzicie sobie z Ironguts'ami Ogrów? Dla mnie są strasznym problemem. Kolega bierze ich zazwyczaj 2 oddziały po 8 modeli i strasznie ciężko jest mi ich zabić. Niby z armaty giną po dwóch, ale nie pamiętam sytuacji, w której facet oblał test paniki (siła wyższa albo oszukane kości, nie wiem ;)) Najczęściej rzucam przeciwko nim 40 halabardników z warrior priestem, ale to też rzadko skutkuje.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Nadgryźć z magii/canonów, a potem wpakować w nie pełne demigryfy/czołg (najlepiej jeszcze od boku) i pozamiatane.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

To dobrze robisz, nie wiem tylko jak 40tka halabardników z warrior priestem może przegrać z irongutami. Używaj modlitw priesta jak już są w hth z irongutami!
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Karli pisze:To dobrze robisz, nie wiem tylko jak 40tka halabardników z warrior priestem może przegrać z irongutami. Używaj modlitw priesta jak już są w hth z irongutami!
Pech, pech, pech. Zobaczyłbyś moje rzuty na szarże na 8 cali :( Ale dzięki za pomoc. Przynajmniej wiem, że nie podejmuje do końca złych decyzji.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Przede wszystkim nie daj się zaszarżować.
Mi sprawdza się wrzucanie na hordę halabardników birony i jak wspomniano powyżej modlitwy (zwłaszcza ta co daje warda).

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Jak masz wątpliwości czy ostatnia potyczka była jedynie pechem czy może nie powinieneś się pchać do takiego combatu to weź w domu garść kostek i porzucaj sobie przykładowe walki "na sucho" :)

Ja do halabardników biorę też huragan - świetnie pomaga :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ja raczej zadałbym pytanie - jak z Irongutami przegrać? :)

U mnie greatswordzi nawet rżną ich okrutnie (na samych modlitwach), a jak jeszcze coś z light wpadnie... ojoj...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

bardzo prosto - zostaje generał ogrów z bsb którzy mają 5 t i warda oraz stuuborn i guzik i możesz zrobić bo większość imperialistów za generała mają maga który do kombatu się nie nadaje :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Tak faktycznie może się stać, ale prędzej czy później taki BSB i mag też padną od halabard :) Jak będzie czym to jeszcze można im pomóc demisiami czy czołgiem.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ