Jak radzicie sobie z ...?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Re: Jak radzicie sobie z ...?

Post autor: Reyki »

Shakin' Dudi pisze:Kiedy ostatniongralles na jakimś większym turnieju?
Nie wiem co rozumiesz przez stwierdzenie większy. Jesli master to hmmmm chyba jakoś w 2008 roku albo w 2007 jak jeszcze było z kim jeździć z Łodzi.

A tak to mam EGU, Włocławską drużynówkę i kilka innych tego typu dużych lokali za sobą.

Od razu dodam że gram dla przyjemności a nie dla ściskania wrogów i gram od kilkunastu lat.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Rozumiem. Dlatego nie znasz chyba rozp wampirów i orkow. Ogólnie na teraz są to bardzo ciężkie paringi i naprawdę jest cieżko coś ugrać.

Kawaleria na te armie nie ma sensu, a piechotą łatwo spływa od czegokolwiek.

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Piechta imperialna bez koksu chyba z definicji spływa od czegokolwiek. Po to masz lighta i modlitwy/altara, tak mi się wydaje przynajmniej...

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Szman-stopa,horda savagy,jakieś gobosy do trzymania bsb z tyłu za savagami. Trolle, doomdivery i trochę śmiecia fastowego. Wiele się pomyliłem?

Wampiry faktycznie sa mi mało znane bo jak widze na stole jakąś armię VC to są to za każdym razem innye buildy.
Ale zasada rozmontowania umarlaków jest jedna- ogień na regenki, blokada magii i wyłapanie generała.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Overrider
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: Overrider »

Witam, może pytanie trochę noob'owe, ale jakimś hard generałem nie jestem;p
Jakiś przepis na Bretonie? Trebusze to nie problem, bo Cannon i ST załatwiają jeden, albo od razu dwa w pierwszej turze. Jak sobie radzicie z tym? ST nie może uciec przed lordem z HKB, który lata na 20". Dużo lanc, często więcej niż moich oddziałów do walki, wszędzie save'y na 2+ i wardy.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Runefang załatwia sprawę pancerza i warda :D . Do tego demigryfy całkiem ładnie sobie z kawalerią dają radę. Pegaz z przerzucanym 1+ pancerzem ogarnia bretońskie pegazy i może służyć do kierowania lanc tam, gdzie nam potrzeba. Do tego w core albo długaśne klocki piechoty do trzymania lanc przed atakiem demisiów/czołgu albo rycerze jako obstawa dla gościa z runefangiem. A tego lorda z HKB to najlepiej ogarnąć armatą :) . Jak ma charmed shield to mu zdejmij wcześniej pociskiem z light albo łukami. Co do magii to albo standardowy light albo całkiem sympatyczne w tym zestawieniu metal i/lub death. Warto rozważyć wzięcie wózka z kolegium światła, ten jego świetlny bolec jest bardzo fajny na kawalerię. Jeżeli potrafisz ich bronić to helblastery z inżynierami też się nieźle sprawdzają.

Maciek

Awatar użytkownika
Tombo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tombo »

@Overrider Przede wszystkim powinieneś mieć 2 armaty i 3 w czołgu. W pierwszej turze strzelasz w gienka, nie w trebuchy. Zanim gienek wejdzie w combat powinieneś go ściągnąć (to już kostkologia). W drugiej kolejności strzelaj w trebuchy żeby chronić czołg przed ostrzałem - to twoja groźna broń na jazdę bretońską.

Pilnuj żeby pegazy nie zaleciały Ci na tył armii. Co do magii, to heavens świetnie spisuje się na lataczy, mocno offensywny lore.

Co do oddziałów lanc ... staraj się odginać, ew. utrudniać szarże, tak by była szansa że wróg spali,wtedy to Ty zaszarżujesz (wiem, że to nie łatwe - tu kwestia często kosci). Poza tym Capitan daje nam test ld na 3 kościach, wiec jak ustoisz, to masz szanse na kontre czołgiem, demisiami, 5 jazdy.

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Jak poradzilibyście sobie z klockiem 21 White Lions'ów ustawionym 7 X 3 (czyli pełne 21 ataków przy ich 8 ed. Martial Prowess), którzy mają banner dający im Ward Save na +2 przeciwko magicznym atakom? Czy coś oprócz Hellblastera jest w stanie ich zabić?

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Szarżujący Stimtank

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

ST jest faktycznie najlepszym remedium.

JAk ST nie może to należy ich nieco osłabić (choćby wpakować parę kulek z dział, zabijając 3 na strzał). Jak będzie ich poniżej 20 to kawa z mocnym bohaterem też powinna dać radę.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Wystarczy się wbić od boku/tyłu (nie mają supportingów tam) i zblokować jakimś ST od przodu/czymkolwiek od boku/tyłu aby nie mogli zrobić reformy.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Jak demigryfy wjadą w taki klocek od tyłu to już raczej nie będzie potrzebne nic od przodu.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Taa, ale to raczej mało prawdopodobne, za to na bok zdecydowanie łatwej wejść. To nie woch, że od boku czy tyłu jest nadal milion ataków.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Panowie, dawno nie grałem (dość powiedzieć, że ostatnio na 7 edycyjnym AB). Dla rozrywki mamy zamiar z kumplami zagrać na 3k. Imperium + Krasie po 1500 vs. WoCH 3k.
Podpowiedzcie coś co by można wystawić żeby nie zostać totalnie zjechanym (krasie dość fanowo złożone - tan, kowal, inżynier, 30 zabójców, 30 longów, cannonka z ogniem, organki) Co do tego z imperium wsadzić? Jaka magia?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Ja bym brał rycków, priesta z lustrem, maga z metalem czołg i armaty...
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

zależy co ma do dyspozycji, trolle to dobrze walić deathem (słońcem) lub np. pitką, shadow całkiem przyzwoity jest do gry przeciwko Wochowi bo można mocno nabruździć przeciwnikowi, ale do tego rozpiska z Panzerwaffe w imperium, czyli czołg, Demi-demi-lady, jakiś cannon, i w corach Cava, BSB muss, do tego duży magus koniecznie, gieniem może być jakiś warrior pryszcz na chabecie; jeżeli chcesz punktować od początku to metal albo jeszcze lepiej heaven; kometa słabiej się spisuje ale sygnatura w połączeniu z re-rollami 1/6 i silnymi pociskami powinno ładnie się układać....zależy co kto woli
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

Panowie, w najbliższym czasie będę grał z OK, format 1,6 k, nie wystawiam ST ponieważ mogę zabrać albo jego albo demisie w liczbie 6. Koty planuję podzielić na 2 trójki, obok tego będę miał kloc IC z bohaterami. Pytanie czym skontrować:

- gutstara....?

- mournfangi....?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Demigryfy spokojnie przepychają mournfangi, nawet bez szarży. AS1+ to coś przez co ogrowa kawaleria nie może się przebić.
Co do gutstara to zależy co masz w rozpisce. Działa jak już zdejmą ironblastera mogą paroma strzałami zdjąć pół tego klocka, potem odginasz piątką KO i wjeżdżasz z boku kawą/demisiami. Na te punkty raczej nie będzie miał korony to kloc powinien uciec.

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

Panowie, jest jakiś sposób żeby skutecznie zablokować/obronić się przez ambushersami?

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Czołg.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

ODPOWIEDZ