Jak radzicie sobie z ...?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: Jak radzicie sobie z ...?

Post autor: Blaesus »

Kloc greatów przeciw magowi lordowi i BSB? U mnie zawsze młócą pozostałości po klocu irongutów.

Od wydania nowego imperium tylko raz miałem generała maga i tego żałuję. Zwykle jest arcylektor lub kapłan.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Czołem, jak sobie radzicie z Killerem VC? Wiem, że VHS pomaga, ale chodzi mi bardziej o inne metody.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

podłączam się pod pytanie bo ja osobiście kolegi boję się jak ognia

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Toż mówiłem modlić się do Sigmara o wysadzenie [-o<
albo
jak najbardziej się zgadzam ,że ciężko go ubić ,z ciekawszych sposobów :mrgreen: :
-walić z działa w nadzieji ,że nie zda LoS lub pozbawić go Los ,liwkidując oddział - trzeba mieć sporo farta i wiary w Sigmara
-8 WH i wszyscy oskarżaja go o herezję - opcja pozostawienia modlitw do Sigmara w rękach kogoś innego
-rzucić całą armię na niego ,pewnie Lord Wampir w końcu zginie pod natłokiem wierzących w Sigmara (ewentualnie możecie wspierać ich modlitwą)
-zmienić armię na VC i wystawić innego Wampira Killera (ale to podpada pod herezję :x )
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Siweusz pisze:Czołem, jak sobie radzicie z Killerem VC? Wiem, że VHS pomaga, ale chodzi mi bardziej o inne metody.
otóż omijamy szerokim łukiem - gorzej jak lata :) wtedy zabija co chce a my zabijamy reszte :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze: gorzej jak lata
Jak lata to jest na hellsteadzie, a to znaczy że jego LoS opiera się na oddziale black knightów. Zredukowanie bk do poniżej 5 r&f models jest dość proste. Gorzej jest gdy koleś siedzi w oddziale 40 ghouli. Są wtedy 3 opcje
-kanapkować - demi na bok, demi na tył, halabardy na przód, czołg na bok i chyba wystarczy aby go posypać
-walić z dział tak długo aż obleje LoS
-odginać
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Lord VC w ostatniej bitwie z ta armia , był zajebisty ale mial wade ze jesli nie zada ai jednej rany przez cala bitwe to ginie. No i zginoł, dwa razy wystawilem sie na szarze ktora spalił, wkoncu zaczołem sie cofac i sie udało. Smieszna bitwa ogolnie:)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Pisałem już w tym temacie wcześniej. 40 halabard z huraganem obok, warrior priestem w środku i najlepiej rzuconym w turze magii jakimś buffem albo dwoma na halabardy (kurde, re-roll hitów z księdza i do tego re-roll woundów, albo Ws10 I10 i halabardnicy robią niezłe czoko wampirowi).
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Ja jak ostatnio grałem z vc to go zabilem . zaszarzowal duza kawalerię ld 10z rerolem na 3kosciach ze stubbornem zabil co miał zabić a potem dostal czolg w bok i spadł.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Sluchajcie jak radzic sobie z krasnoludami? Jedyne co mi przychiodzi do glowy to rozwalic cannonami ich cannony, ale co potem? Ostatnio przerąbałem, bo mi dziala pierwsze zeszly, ruszylem do przodu kawa z priestem i czołg (format 1200 pkt) ale prawie nic nie dojechalo... i nie mam demigryfow :/

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Możesz np. wziąć heaven i rzucać kometą w ich machinki śmieszne. Chociaż przy tych punktach to generalnie mała szansa. Pamiętaj, że czołg ma znaczną przewagę nad ich altylerią z racji tego, że ma 10 ran, kiedy przeciętna machina 3. To spory bonus w pojedynku artyleryjskim. Gdy gram np. na lightcie to 1 jest jak znalazł, rzucona w 12' może zmniejszyć ostrzał o połowę. Nasze działa mają przewagę w zasięgu nad katapami i ich działami. Generalnie widzę kilka porządnych argumentów, ale przyznam, że z demisiami byłoby Ci łatwiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Tofic pisze:Nasze działa mają przewagę w zasięgu nad katapami i ich działami.
Na małych stołach zasięg nie ma najmniejszego znaczenia.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

A krasie mają zazwyczaj 4Wo na maszynkach co też nie jest pomocne :(
Magia light albo heaven pomaga pod warunkiem że sie przepchniesz przez ich antymagię paskudną... Najlepsza rada to przyłożyć się do rzutu na zaczynanie i zastrzelić ich działa zanim walną chyba :wink:

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

No tak, ja mialem magie metalu, bo to byl mini turniej byl jeszcze chaos, wiec nielatwe zadanie ustawic rozpe dobrze i na krasie i na chaos, 2 bieguny :/

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Df i chadeki to paringi z ktorymi uwielbiam grac banisze z wysoka sila oraz tank daja taka przewage ze jedni i drudzy ida.pod nasze kopyta chcac uniknac.strat.na.dystans
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

chowasz czołg za górką - nawet jak nie zaczniesz to będziesz miał jedną armatę. Prawda jest taka że kto zacznie wygrywa na +3 - dlatego ja gram na 7 wystawieniach :) przeważnie to tyle co krasie:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

ja mam z 10 i najgorszym paeingiem sa vc.najlepszy.wynik.jaki na.nich.zrobilem z powaznym prEciwnikiem to.16-4 w plecy :(.
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

I tak będzie że z ostrymi kombatami jak VC,bestie na doombulach,He czy nawet orkach mamy mocno pod górę ...dopóki gramy na samej kawie... ja z moją dziwną rozpą zacząłem zdecydowanie lepiej sobie radzić z VC. Zanim ghoule do mnie dojdą to vampir traci losa... a potem biorę go na papę z lusterkiem i git.! Muszę prztrzymać jedną turę dopóki żyje ghast.. jak jest baśka to szarżuje samym papą - dostawiam się bezczenie do vampira... i krzyczę chalenge. Przyjmie baśką to zdjaje brejka na -2 czyli na 7 oczywiście z przeżutem -w następnek turze na 6tkach a w mojej wjeżdżam od boku czymkolwiek. Vampir jest wyłączony a ja napierdzielam CRa i po gholach! Mam nadzieje że gracze VC tu nie zaglądają :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

zaglądają, zaglądają... :P

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

JA gram Altarem i na 2 baniszach ;) I dla mnie VC to bardzo ciężki paring ://
Uważam że altar jest doje...
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

ODPOWIEDZ