Outridersi a Pistoliersi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Reyki pisze:Nie.Konnica nie dostaje juz ataku za 2x hand weapon
w 6 ed. tez nie dostawala
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Pytanie a gdzie jest to napisane w rulebooku stronę można?

bo ja znalazłem wręcz coś przeciwnego :

Close Combat Weapons

If a model carries two(a "brace") or more pistols it counts as being armed with two hand weapons in close combat

Teraz czy jest gdzieś napisane ze konnica nie może mieć 2-óch broni i mieć z tego powodu bonusu do ataku? Przy kawaleri anie przy fastach nic takiego nie znalazłem.....
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Sorry ale mam polskiego rulebooka.

STR: 56
BROŃ RĘCZNA
Walka dwoma broniami ręcznymi (piechota)
Niektórzy wojownicy używają w walce dwóch broni ręcznych po jednej w każdej dłoni, co pozwala zadać przeciwnikom więcej ciosów. Mogą to być dwa miecze, miecz i topór, czy inna kombinacja dwóch broni ręcznych.

Jeżeli pieszy wojownik walczy dwiema broniami ręcznymi, to otrzymuje dodatkowy +1 Atak za używanie drugiej broni. Na przykład wojownik o wartości współczynnika Atak równej 1 atakuje 2 razy, jeżeli współczynnik Atak jest równy 2, to atakuje 3 razy i tak dalej.

Też żałuje Wilqu że tak nie ma. Zasada Fusillade też byłaby miła
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Ale to błąd tłumaczenia tołkowitych polskich wydawców w angielskim booku nie ma słowa o pieszym modelu Saint!!!

If a model carries two......nie ma słowa on foot or mounted wiec sory ale polaczki zje3ali nam tłumaczenie i tyle i śmiało możesz bić 2 ataki z góry wszak siła 3 ale 2 ataki!!!

cytuje całośc:

Pistol (hand-to-hand)
in close combat the heavy butt of a pistol can be used as a club, counting exactly like a hand weapon

if a model carries two (a "brace") or more pistols it counts as being armed with two hand weapons in close combat



teraz model to model zarówno pieszy jak i konny pojedynczy jeździec wiec jak najbardziej 2 ataki z góry chyba ze gdzieś w booku jest zasada zabraniająca konnemu 2 ataków za 2 bronie.

Jeśli tak jest proszę o poprawę


Saint ewidentny bład tłumaczenia co odbija sie na graczu ...jest tego wiecej:/ szczególnie przy magii:/
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Niestety nie, Sa!nt ma racje. Przeczytaj opis, co daje two hand weapon a nie co daje brace of pistols.
Zasada tarczownika i dwie bronie w walce wręcz to bonusy tylko dla piechoty, reprezentujące większą łatwość w posługiwaniu się bronią niż w walce z wierzchowca. Dlatego teraz też GW ma dla mounted hero +1S a nie +2

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Wilqu napisz cytat
Fighting with two hand weapons z strony 56.
Wtedy porównamy.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

tu sie zgadza .. tak jak mówicie pieszy model .... ja opierałem sie na opisie pistola .. wszystkie wątpliwości rozwiane co nie zmienia faktu iż pistolety są bardzo potrzebni
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Wilqu pisze:Ale to błąd tłumaczenia tołkowitych polskich wydawców
a teraz wypadaloby przeprosic [-X
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

heheh dobre sobie a za co za kirasjerów za ołowiomiotaczy ??? za inne wynaturzenia ....nie ma mowy :twisted:
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

mozesz sie nie zgadzac z tlumaczeniem nazw, ale Ty wyraznie napisales, ze w polskiej wersji jest blad - a to juz naduzycie...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

nieporozumienie w określaniu stron gdybyś przejrzał naszą wymianę zdań stwierdziłbyś to......
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Wilqu pisze:nieporozumienie w określaniu stron gdybyś przejrzał naszą wymianę zdań stwierdziłbyś to......
owszem, co nie zmienia faktu, ze zarzuciles polskiej wersji blad, co jest nieprawda... a blad popelniles Ty, czytajac rulebooka na wyrywki :twisted:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Pisałeś to tłumaczenie Szamanie??? jeśli tak i ulży Tobie to w zaśnięciu to przepraszam za pomyłkę i posądzanie polskich tłumaczy o błędy swoje i tak jednak myślę i nikt nie zabroni mi sie wypowiadać negatywnie o polskich bookach i rulebooku

Pragnę przeprosić również ojca dyktatora za papa mobile vel war altar i schodzenie z nieggo do chalanga co powoduje pozbawienie nas warda
Wielkie przeprosiny dla biednych żołnierzy imperialnych za brak obuwia i materiały na cerowanie łat
Ogromne przeprosiny za ilość czaszek jakie muszą nosić
Mega wielkie przeprosiny za 10-ciu huntsmeów
Przepraszam steam tanka ze tyle czasu czekał na stanie sie 100% maszyną
Ogromne kondolencje dla graczy w40 dzieki wielkim przemyśleniom GW znajomi grający na demonetkach w oddziałach chaosu mogą sobie je teraz w usta wsadzić i schrupać
..............................

Bo jak ja nie przeproszę to kto?

P.S. i zdejmij okulary jak ze mną rozmawiasz :wink:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Wilqu pisze:Pragnę przeprosić również ojca dyktatora za papa mobile vel war altar i schodzenie z nieggo do chalanga co powoduje pozbawienie nas warda
Wydaje mi się że nie traci warda nawet gdy jest w chalengu ale nie gram na altarze więc się moge mylić.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

również nie gram ale doszły mnie słuchy że jeśli model jest poza ołtarzem a schodzi do chalanga z niego to traci warda może to prawda może to fałsz ale idea warda byłaby wtedy strasznie bezsensowna (wogóle jak można do pojedynku schodzić z rydwanu!! z konia schodzę ....nie!!!)
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

The Power of Sigmar: The divine protection of Sigmar makes both the War Altar and the Arch Lector Unbreakable. It also confers magic resistance (2) and a 4+ ward save on both the War Altar and the Arch Lector

Wg mnie jest napisane że i Arch Lector i War Altar mają warda więc nie traci go w chalengu.

PS: Do chalenga nie schodzi z rydwanu (sam myślałem że tak jest) zwierzęta zaprzęgnięte w rydwan mogą atakować postać w chalengu ale nie reszta obsługi. Impact hity trafiają w jednostkę w której jest postać. Rulebook str 77.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2008, o 22:09 przez Sa!nt, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Wilqu pisze:Pisałeś to tłumaczenie Szamanie???
nie.
Wilqu pisze:przepraszam za pomyłkę i posądzanie polskich tłumaczy o błędy
bolalo? :wink:
Wilqu pisze:swoje i tak jednak myślę i nikt nie zabroni mi sie wypowiadać negatywnie o polskich bookach i rulebooku
a ktos Ci zabrania? :shock:
Sa!nt pisze:
Wilqu pisze:Pragnę przeprosić również ojca dyktatora za papa mobile vel war altar i schodzenie z nieggo do chalanga co powoduje pozbawienie nas warda
Wydaje mi się że nie traci warda nawet gdy jest w chalengu ale nie gram na altarze więc się moge mylić.
rowniez mnie sie tak wydaje...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

rozumiem to natomiast niektórzy twierdzą ze ołtarz daje warda a schodząc do chalangu z niego priest nie jest już obdarzony błogosławieństwem ponieważ nie jest na ołtarzu powinno się to znaleźć w FAQ-u dla wyjaśnienia sporów.....zresztą dobrze ze nie gram na ołtarzu :wink:
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Wilqu pisze:rozumiem to natomiast niektórzy twierdzą ze ołtarz daje warda a schodząc do chalangu z niego priest nie jest już obdarzony błogosławieństwem ponieważ nie jest na ołtarzu powinno się to znaleźć w FAQ-u dla wyjaśnienia sporów.....zresztą dobrze ze nie gram na ołtarzu Wink
Sa!nt pisze:PS: Do chalenga nie schodzi z rydwanu (sam myślałem że tak jest) zwierzęta zaprzęgnięte w rydwan mogą atakować postać w chalengu ale nie reszta obsługi. Impact hity trafiają w jednostkę w której jest postać. Rulebook str 77.
Zedytowałem posta i nie zauważyłeś ;)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

faktycznie nie piszą nic o schodzeniu na ziemie czy opuszczaniu rydwanu ...kolejna sprawa z archiwum x zamknięta :P
Obrazek






_________________

ODPOWIEDZ