Liczba rycerstwa w odziale.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Liczba rycerstwa w odziale.

Post autor: Murmandamus »

Ilu rycerzy warto brać na odział?

10 wydaje się się być standardem. Chociarz wydaje mi się że
6 po prostu za tańszy koszt zrobi to samo lub 5+bohater.
+1 za szeregi w kawalerii tak wielkiego znaczenia nie ma. Zwłaszcza jak weźmiemy war banner. Większa liczba to już większy koszt lecz pozwala wsiąknąć nieco strat ale czy naprawdę potrzeba?

Rycerze w liczbie 10 z pełnym commandem 270 pnt
Rycerze w liczbie 6 z pełnum commandem 178pnkt

podobnie Inner Circle

10 rycerzy z pełnym commandem 300 pnkt
6 rycerzy z pełnym commandem 196 pnkt

róznica prawie 100 pnkt w pierwszym przypadku i w drugim minimalnie ponad 100.

Jaki z tego wniosek? Mniejsze ilości rycerzy podobnie skuteczne za mniejszą cenę. Może jedynie gdy mamy Grand Mastera możnaby zwiększyć liczbę rycerstwa do 10 w odziale.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Bardzo fajny temat.

Ja osobiście używam ustawienia 5+heros.
Czasem jak chce postraszyć wroga to daje 10 +2 herosów(np Inner circle z warbannerem+GM+Bsb ze stubbornem).

Całkiem fajnie się sprawdzają 5 zwykłych rycerzy z muzykiem.
Odginają szarże,nie kosztują za dużo a i jakiegoś latacza lub fasta pogonią.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Lucki Man
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy

Post autor: Lucki Man »

ja sie jakos przyzwyczailem do 10 znaczy do 9 plus bohater nie wiem czemu ale lepiej mi sie to sprawdza niz 5 plus bohater dlatego ze z 10 dojedzie do walki akurt z 6-7 rycerzy a z takiej 6 z bohaterem to moze dojechac mniej:D

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Ja najczęściej używam 6-stek z warbannerem , i praktycznie zawsze 9 z priestem i rod of commandem , teoretycznie standard ale sprawdza się najlepiej ponieważ można pochłonąć troche obrażen przed dojechaniem gdziekolwiek , jakąś szarże też można przyjąć(zawsze jest ta ranka , a jeśli nie ma to rod of command) , pozatym sama liczba robi jako że jeśli mamy 10 rycerzy to nie tylko ranka ale też często przewaga a dodatkowo z priestem hate...

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

tak, ja tekze jestem za wystawianiem 10 z fcg i priestem bo gdy szarzujemy to z bomby mamy 4 (przewaga, sztandar, warbanner,szereg) jeszcze zabici którzy powini byc bo mamy hate wiec 7 ataków z 5 lub 6 S + 5 koni, taka ilosc ataków moze niezle osłabic przeciwnika, który najczesciej nie zdaje brejka

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

ja optuje za dwoma szostkami, bo to mniej punktow i wiecej miejsca na inne jednostki :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

kaszeb
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: kaszeb »

Ja ostatnio jestem pod wrażeniem dwóch szóstek lub piątki z priestem. Za takie punkty można jeszcze duuużoo zdziałać :D

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

ja daje albo 9 z full cg +war banner + pristem albo 6 z pristem + war banner
zależy ile mam punkcików

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

7 KOIC bez championa z WB i priestem, dużo ataków z hatem robi swoje. 5 z bohaterem uważam za nie najlepszy pomysł ze względu na to że bardzo szybko traci się look out sir
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Jak dzisiaj grałem to dałem 10(2 porzyczonych)bardzo dobrze sie takim klockiem mi grało.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

10 z FCG nie ma sensu. IMO co słuszne są szóstki z warbannerami, jeżeli chcemy sie przez coś przebijać w ogóle :) Szóstki bez FCG z samym muzykiem, bardzo fajnie straszą lżejsze jednostki.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

szóskti z war bannerami - chyba jedna szóstka,bo obie to tak za bardzo war bannera mieć nie będą.

Ja optuję za 2x5 z muzykiem na 2000+
W małych bitwach używam 6 FCG war bannner + priest i bardzo fajnie się to sprawdza. Klocków rycerstwa nie stosuję nigdy, zbyt dużo pkt. w klocku który nie jest zbyt efektywny i dość szybko ginie.

Knighci to idealny straszak i używając piątek jestem z nich bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Do niedawna grałem na 10 z FCG+ do tego jakiś banner najczęściej d3 do szarzy bądź war banner......Obecnie idą z tego 2 piątki bez sztandaru z muzykiem i championem....sztandar przy ich stracie trochę kosztuje a ten +1 za sztandar i tak czasem niepotrzebne jak mają służyć do odgięcia, pogonienia jakiegoś skirmischa , słabych jednostek, czy maszyn.

reasumując 5-6 CG bez bannera
bądź 9+ Templar master czy priest+ bannery

Jak widać to u wszystkich imperialistów standard

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Ja grałem raz nimi i grałem na 10 w tym First Knight i War banner i mieli Inner Circle.

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

Ja czasem stosuję rozwiązanie kompromisowe. Wystaiwam 7-8 + Priest, z czego pierwszy szereg ma 5 modeli
Jak ktoś słusznie zauwazył nie opłaca się brać dodatkowych knightów by mieć +1 szereg, ale zawsze wolę mieć 2-3 w drugim szeregu, by zastąpili ewentualne straty i klocek nie tracił wartości bojowej bo pierwszym przypadkowym woundzie. Ogólnie sprawdza się to na małe punkty (zazwyczaj gram na 1500), gdzie oszczędnośc 50-75p robi różnicę.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Ostatnio myslalem o kombinacji 15 rycow z priestem, FCG warbannerem i BSB z griffon bannerem - Mają duzo statica, sami tez duzo jedzą, wszystkie modlitwy w takim klocu sie przydaja, tylko kosztuja z 600+ punktow i nie moga gonic - myslal juz ktos kiedys o czyms takim?

EDIT
Albo jeszcze lepiej - ze sztandarem dajacym feara w szarzy :D

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

6 z sztandarem i muzykiem, dobre na wszystko, oraz 5 z muzykiem

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Chyba najlepiej sie sprawdza 5 z FCG i do tego priest. Tylko tak się zastanawiam czy konie też wtedy podlegają zasadzie hate.

Ostatnio spróbowałem zagrać na klocku 12 Knightów. Też było fajnie. Ale to na duuuże punkty...
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

5FCG zły pomysł bo ani champion ani hero nie ma lookauta, tak konie maja hate tak samo jak orkowe dziki maja frenzy, wyjatek to sfrenzowani rycerze chosu

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

A czemu nie mają?

ODPOWIEDZ