Liczba rycerstwa w odziale.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

bo musi byc min 5 szeregowców a ty masz tam 4

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Aha no tak. To jak według ciebie wsadzić do konnych priesta, żeby to miało sens?
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

do 6 z FCG, ale to moje osobiste zdanie, dosyć często wystawiam w takiej konfiguracji i zawsze się spłaca

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

W takim razie popróbuję. A wystawiasz ich w jednym szeregu? Czy może 5+2, albo 6+1?
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

IMO bez chamapiona, bohater dłużej ma look out sir a champion i tak jest niewiele warty.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

banner of griffon na rycerstwie to dla mnie porażka. przecież o to w kawalerii chodzi, by przebiła się na wylot, pogoniła i wycięła w pień uciekające niedobitki. jak chcesz to osiągnąć z banner of griffon?

a banner dający feara jest fajny jeśli stosuje się 10 knightów. wtedy prawdopodobnie przy szarży wygrają walkę + sieją feara + prawdopodobnie będa mieli przewagę liczebną = snake eyes

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

2 x 5 KO - do szarż/misji samobójczych i do odginania.
7 KOIC z War bannerem i WPoS. Tak jak pisaliście wcześniej. Musi być ich więcej, aby nie starcili swojej wartości bojowej. A przerzut tych 7A S6 robi swoje...

Zwykle gołe 5ki idą na wabia, aby porozrabiać, ściągnąć ogień, lub wbić się w klocek zabić maga i w nogi ;-). Przeciwnicy raczej wahają się czy szarżować taką 5kę i dać się odgiąć, czy też dać się takiej 5ce zaszarżować...
Kilka razy miałem przyjemność skorzystać z dodatkowej tury strzelania, bo przeciwnik "miał chwilowe rozdwojenie jaźni' i nie wiedział co właściwie ma robić...

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

ja takimi piatkami poluje na wrażą fast cavalery. mają save na 1+ więc mogą przyjąć ich na klatę (wilki mają 18 cali szarży na przykład i to raczej one wpadają we mnie), wybijają wszystko koncertowo i potem można ich wykorzystać do flankowania

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ja ich tez wykozystuje do wyciagania fanoli rozwlania strzelców, chariotów, czesem robie tak ze 6 z bannerem co daje przezut zbierania sie wystawiam ich przed np jakas mocnym oddziałem np cholzeni Korna z za nimi w b. dobrej pozycji jest czołgg i przejezda przez wszytsko

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

na fanoli??!! szkoda jazdy! poza tym to trochę mało klimatyczne. wyobrażasz sobie Wielkiego Mistrza, który przed bitwą objaśnia zakonnikom swoją koncepcję bitwy
"- panowie wiem że jesteście pochodzenia szlacheckiego, od 10 szkolicie się w walce mieczem, wydaliście fortune na ekwipunek i złożyliście śluby czystości, ale ja naprawdę musze kogoś poświęcić by wyeliminować fanatyków! jesli tego nie zrobię zrobią mi sieczkę z ogromnych mas halabardników złożonych z mieszczan i przestraszą poborowych strzelców! ktoś to musi zrobić"

na fanatyków używam milicji, albo detachmentów. Są mali, tani detachmenty nie sieją paniki, rozłożeni w linii są całkiem szerocy (szerokośc oddziału ok 6 cali + 8 cali z każdej strony = w promieniu 22 cali wyciągamy fanatyków). No i w końcu klimat. 10tce milicji łatwiej wkręcić żeby się poświęcili w imie większego dobra, imperatora, sigmara czy innemu psychologicznemu ogłupiaczowi ;)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ja nie gram na piechocie walczącej, pozatym pusci mi stope i juz nie ma takiego oddziału z 5 chłopa, wez wyciągnij fanoli takim np standardem imperialnym to przeciez chyba nie ma lepszego oddziału, no dobra jest goły fast ale ja gram na takim co ma muzyka i championa z rep pistolem

ODPOWIEDZ