Z kim zawieracie sojusze?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Z kim zawieracie sojusze?

Post autor: Reyki »

Tak mnie ciekawi z kim zawieracie sojusze na turnieje parowe.

Ja do tej pory zawierałem stary sojusz z Kraśkami a teraz na Macki jadę w ofensywnym sojuszu z WE.

Czego tak naprawde szukacie u sojusznika i czym uzupełniacie braki w imperium?


Ja potrzebowałem taniego i mocnego skirmisha oraz jakiegoś mocnego uderzenia.
Więc w sojuszu WE wystawiło 3x driady i duzy oddział tancerzy,warhawki, waywatcherow, bsb z hailem i nobla tancerza z teleportem.

Ja mam 3x5 kawalerii,2 armaty,2 czołgi maga z 2 scrollami kapłana na koniku i lorda na gryfie.

W sojuszu z krasnalami ogólnie nastawienie było na defens z kontrą.
Turniej był na małe punkty więc wystawiłem 2x armata i 2 moździeż, helka,2x kawaleria,kapitan na pegazie kradnący zaklęcia i kapłan na koniku z lusterkiem.
Ja stawiałem część maszyn i szybką kontrę.
A krasie standardowo organki,2 bolce,kloppa warriorzy i longbeardzi.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

no to tak:
VC co by tu nie mówić armia nastawiona na ciężką kawalerie + armaty i czołg

Lizaki nie wiem dlaczego ale zawsze jakoś miło mi się z nimi gra :wink:
dużo pkt wystawienia, dużo strzelania. Skinki zmiękczają przeciwnika a kawaleria dobija to co jeszcze zostało:P Kroxy nie boją sie że coś je ściągnie bo mają zaplecze w postaci dział :D polecam ten sojusz :D


Dwarfy to wiadomo full defens :twisted:


Praktycznie nie mam jakiegoś wymogu armii byle nie były to ogry :wink: :lol2: :D

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Na ostatnich kilku turniejach lokalnych(na małe punkty) Ogry były w top 3(z czego 3 turnieje wygrały).

Fajne są do sojuszu.Ale nie z imperium a z TK.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

jak ja widzę ogry to mi się śmiać chce :lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

To zagraj z Bartkiem Skalskim.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

nie twierdze że nie da się nic ta armia ugrać, to też zależy od graczy z dwóch stron :P

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Reyki, a sojuszu z TK byś nie chciał? działa imperialne, magia itp, a z drugiej strony katapa, wykopywaczki, carriony no i inkantacje. defens cudny. podobnie ChaDecja, ale akurat tej wiem, że nie lubisz ;P. niemniej w defensie też świetny duet.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Cóż IMHO to całkiem klimatyczny byłby sojusz HE z Empire. Świetny defens by wyszedł.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

A ja gram zawsze nieklimatyczny sojusz Empire + Skaveny, spowodowane jest to tym, że mój brat gra tą armią. Gra się bardzo fajnie dopóki dzwonek nie zacznie mi płoszyć kawalerii albo niszczyć dział. Plus tego jest że tura magii i strzelania jest nasza.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja akurat gram imperium i TK a niedługo dojdą jeszcze WE lizaki i breta.

TK i imperium to fajny sojusz na 2x 1500pkt.I to taki ofesnywnie magiczny.
Defensywa raczej słabo wypada w wydaniu TK+Imp.

Chadecji nie lubie bo jest pisana na kolanie przez jakiegoś zalanego typka.
Chociaż sojusz Chadecja imperium też syci.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Jeżeli mam być szczery, to sojusz Imperium+Chaos jest dla PG, ale to już mamy niesamowity wypał wtedy.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Fensir chadecja to chaos dwarfy.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Imperium powiedzmy że ładnie wygląda w sojuszu z
Krasnoludami, Bretonią, High Elfami , Wood elfy(no powiedzmy)

Lizardzi, Ogry - no powiedzmy

cała reszta aklimatyczna

Chciałem jechać na Macki ale obejrzałem sobie listę uczestników i ujrzawszy sojusz orków z krasnoludami zwątpiłem, dalej Imperium i Skaveny także Krasnoludy ze Skavenami. Macki sobie darowałem .

Ale co tam jestem fluffową pierdołą przecierz.
Ostatnio zmieniony 7 gru 2007, o 17:12 przez Murmandamus, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

problem był taki że jeśli dali bysmy ograniczenia do zawierania sojuszy to polowa ludzi by nie przyjechała.

Jakie jest rozwiazanie?
Zrobic jeszcze bardziej przegięty sojusz.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Murmi Imperium świetnie wygląda w sojuszu z Kislevem, Halfingami ;) Ogrami i Dwarfami, ostatecznie Bretonia i HE. Reszta wydaje mi się średnio klimatyczna.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

O to mi chodzi Sait. O to mi chodzi cały czas. Bo jak wytłumaczysz Imperium idące radośnie ramię w ramię z wojownikami mrocznych potęg. Sigmar umówił się na piwo z Khornem czy co?

Albo radośnie na wielką rozpierduchę u boku Orków i goblinów.

Czy też na klimatyczne wizyty ze zmarłym dawno dziadkiem wampirem po swieżą krew do pobliskiego miasta.

Czy też na łapanie niewolników u wybrzerzy razem z flotą mrocznych elfów.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Murmandamus pisze:O to mi chodzi Sait. O to mi chodzi cały czas. Bo jak wytłumaczysz Imperium idące radośnie ramię w ramię z wojownikami mrocznych potęg. Sigmar umówił się na piwo z Khornem czy co?

Albo radośnie na wielką rozpierduchę u boku Orków i goblinów.

Czy też na klimatyczne wizyty ze zmarłym dawno dziadkiem wampirem po swieżą krew do pobliskiego miasta.

Czy też na łapanie niewolników u wybrzerzy razem z flotą mrocznych elfów.
1) Zdrajcy, ktorzy przeszli na ciemną stronę mocy
2) moze to nie sojusz, po prostu napieprzają naraz w tę samą armię przeciwnika?:>
3) Akurat z Wampirami to mogą być, bo z tego co pamiętam, to ludzie z Sylvanii przyzwyczaili się do wampirów
4) Mogą być sami niewolnikami ;)

Część naginana, ale lepsze to niz nic ;)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Ja najczescie z Chaosem bo jak koledzy "pozabieraja" mi Dwarfy albo lizaki to tylko mi to zostaje ale z chaosem fajna gra jest ostatnio grałem w sojuszu Imperium z Chaosem na 1000 pts(pozdro dla Majster-Biedy) przeciw lizakami które były z Hajami to wyciagenelismy remis, stedzio vs ST w 4 turze dopiero go rozwaliłem a furie i skrimery na skinki. Kawa wszystko rozjezdzała z Warrior Priestem i Exalted Chamiponem na czele, czary zadne wrogie nie wchodziły moje jak juz wchodziły to duzo nieszczyły np 5 z fire sciągała 4 ciezkiej kawalerii lizakowskiej itd.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Mi z WE nie podchodzi sojusz, ale z VC albo Ogrami (bez smiechu) na prawdę da się powalczyć co mówią wyniki.

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

GreatTaurus pisze:Reyki, a sojuszu z TK byś nie chciał? działa imperialne, magia itp, a z drugiej strony katapa, wykopywaczki, carriony no i inkantacje. defens cudny. podobnie ChaDecja, ale akurat tej wiem, że nie lubisz ;P. niemniej w defensie też świetny duet.
jaki cham!
jak sie pytalem czy ze mna sojuszu by nie zrobil to mowil ze nie chce!
a do Reykiego to lata!
zobaczymy jak cie spotkam i bedziesz grac TK, bedziesz calowac mojego tanka :D:D

ODPOWIEDZ