Moździerz?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Moździerz?

Post autor: Murmandamus »

Używa ktoś moździerzyka? Przy obecnej dominacji Dział wydaje się słaby. Ale ten duży wzornik wydaje się też dosyć skuteczny. Celujemy jak katapulta przywali więcej luda i słabiej z dozwolonymi savami no ale szkieletom, lżejszej piechoty a zwłaszcza Helfom nie robi to różnicy. I tak giną równie skutecznie.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Moździerz jest bardzo skuteczny gdy się ustawimy na mecz, na grę turniejowa bywa bardzo zawodny. Poza tym ta siła 3... Gdyby to była 4 to IMHO byłaby to wspaniała maszyna zniszczenia :D

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

na 2k wystawiam bo nie ma jak zniszczenie 10 gobosów za 1 strzałem, nom brakuje te 4 siły na krasie i orki

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jak wystawiłem moździez na strategiconie 2 lata temu i na DMP w 2005 to ludzie przychodzili fotki robic bo nie mogli uwierzyć.

Fajna maszynka ale szkoda że mało ran zadaje.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Wystawiam zawsze, gdy mam miejsce. Są armie przeciwników, którzy panicznie się go boją... Nic tak nie zachęca bandy WE do wyjścia z lasu... Nikt nie zarzuci mi przy tym overgussingu... Na nowe HE, to podstawowa maszynka do koszenia oddziałów...

Awatar użytkownika
Vlad
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Vlad »

Czasami wystawiam. Na armie piechotne jest ok. Nie zapominajmy, że pod dziurką mamy s6 nSv D3 Woundy ;). Kiedyś ubiłem tym chaośnickiego maga. :)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

pelcu pisze:Nikt nie zarzuci mi przy tym overgussingu... Na nowe HE, to podstawowa maszynka do koszenia oddziałów...
Ej, to chyba grasz na eternal guard, kto się ma bać moździerza driady czy drzewce? A może szeroko rozstawieni wardancerzy? :roll:
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Chodzi mi o wykurzenie magów z lasu., Wystarczy że zredukuje Warddancerów do rozmiaru 4+ i jestem przeszczęśliwy, a driadami staram się walczyć czymś innym. Nie mam zamiaru jednym strzałem ściągać całego unitu. Moździerz pomaga mi w rozproszeniu tej bandy po polu bitwy, bo właśnie przeciwnik boi się, że ten placek jednak trafi...

Pamiętam o dziurce... ;-)

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Reyki pisze:Jak wystawiłem moździez na strategiconie 2 lata temu i na DMP w 2005 to ludzie przychodzili fotki robic bo nie mogli uwierzyć.
Buahaha :lol2: No to mnie rozłożyło...
Ostatnio zmieniony 18 gru 2007, o 22:59 przez szkodnik, łącznie zmieniany 1 raz.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Nadal nie rozumiem jak chcesz strzelać do magów całkowicie schowanych w lesie
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Moździerz terroryzuje skinki.

Ostatnio grałem na 2250 przeciw jaszczurkom i wiedziałem że będzie tam conajmniej 60 skinków.
Przeciwnik zdziwił się jak zobaczył 4 moździeze i 2 hellstormy.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Skoro już wymieniamy doświadczenia, to przytoczę swoje z jednego z turniejów. Trafiałem tym moździerzem w każdej niemal turze (dobry dzień miałem). Nie schodziło nic. Fakt, że przeciwko krasiom i orkom, ale wnioski takie, że mimo wszystko zbyt uniwersalna maszyna to nie jest:/

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

kurka_z_podworka pisze:Nadal nie rozumiem jak chcesz strzelać do magów całkowicie schowanych w lesie
Nie muszę strzelać właśnie do nich. Lasy zwykle u nas na stołach mają max 12"x6-7". jeśli ktoś się 'kitra" całą bandą w takim lesie i tylko drzewca i Driady wypuszczana do boju, to trzeba się do niego jakoś dobrać. Zwykle przychodzi moment, gdy WE odpalają Hail of Doom Arrow, on musi widzieć, ja go widzę. To jest ten moment , gdy mogę sobie w tą bandę strzelić.
Warddancerzy muszą być 1' od siebie, to lekko patrząc daje mi jakieś 5-8 hitów z placka. To wystarczy,aby oddział stracił sporo ze swojej siły. Zresztą WE zwykle grupują się w okolicy lasu i strzelając do Treemana, Wild Riderów, Driad, jest b.duża szansa, że zniesie na któryś z tych oddziałów. Nie nastawiam się na to, że Mortar wygra mi bitwę. Po prostu pomaga rozproszyć siły przeciwnika.
Moździerz terroryzuje skinki.
Właśnie o to chodzi. Skirmish aby być skutecznym, mieć zasięg szarży itd. musi stać w miarę w kupie.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

IMHO moździerz może postraszyć, ale na pewno nie jest czymś genialnym. Jego skuteczność zależy głównie od tego jaką armia gra przeciwnik :D

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Ostatnio miałem ciekawą sytuacje na stole. Grałem przeciw kraśce. Przeciwnik ruszył do ataku dwoma klockami (po 20 slayerów i ironbreakerów) więc postanowiłem walnąć w to skupisko krasnoludzkiej piechotki. Zniosło niemiłosiernie na stojący nieopodal lasek w którym znajdował się bolec...efekt był taki że bolec się ostał ale obsługa została zmieciona:) Sam byłem mocno zdziwiony(nie mówiąc o przeciwniku), ale cóż taki to już urok naszego mortara.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Moździez na kraśki jest słaby ale helstorm powoduje ze kraśki się pocą ze stresu.
(ostatnio na 1500 bawiłem się z kraśkami właśnie helstormem).
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

co polecacie cche zagrac dosyc funową rozpiską na 1500, wystawię hellblaster, master enginnersa, 2 magów, spror kawy 10 kusz i handgunów, i własnie mysle zeby niw włożyc sobie mortara zamiast działa lub zamaist fasta co radzicie wystawic mortar zamaist działa, fasta czy moze w ogóle nie wystawiac??

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jeśli chcesz zagrac dla funu to 2 mortary,działo i helstorm.

Ubaw po pachy w fazie shootingu.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Zainspirowany rozmową, wziąłem ów "funowy" mortar na dzisiejszy turniej (drugi raz w życiu). Olewałem go przed każdą bitwą, nie licząc na wiele. Pomijam zdziesiątkowane oddziały wroga, zdejmowane fasty i paniki na gnoblarach. Najważniejsze, że na sam koniec pod hole'm znalazł się bsb wampirów... dziękujemy panowi :) Super sprawa. Trzeba tym więcej pograć.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Ja na następny turniej do biblioteki biorę mortara :wink: pierwszy raz na turniej niech pokaże ze ma jaja :lol2:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

ODPOWIEDZ