Slot rare

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
kharol
Plewa
Posty: 7

Slot rare

Post autor: kharol »

Zastanawiam sie, co wystawiacie w slocie rare. Dotychczas wrzucalem tam helke, ale po wyjsciu nowego imperium raczej przestane - przy trafianiu na bs3 skutecznosc mocno spada, chyba juz wole zwyklych handgunnersow. Flagellanci przy warrior priescie sa w corze, ST slabo wypada w crash testach - czyzby jedyne rozsadne jednostki byly jako DoW?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

ST slabo wypada ? To jest masakra co to teraz bedzie - taki turniej na 1200 punktow , a Imperium wyskakuje z czolgiem - jak go teraz zdjac ? Mi osobiscie podoba sie bardzo wyrzutnia rakiet - na armie hordowe jest masakryczna ;)

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

a Imperium wyskakuje z czolgiem - jak go teraz zdjac ?
Klopa, cannon, ew. dobicie bolcami.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Taki kozak jestes , bo grasz kraisami i oprocz innego imperium jest to armia , ktora najlatwiej rozwala czolg... Jak jest dobry gracz to nie wystawi czolgu na strzealnie ze wszystkiego , a ze swoich cannonow z 2 maszyny Ci zdejmie... Mozliwosc brania czolgu na mniej niz 2k uwzam za chore !!!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

TomCio pisze:Klopa, cannon, ew. dobicie bolcami.
Super. Opowiedz teraz, jak to zrobisz:
- lizakami
- bestiami
- wood elfami
hm?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

No tym to niewiem, ale też tym niegram i niemam zamiaru grać :wink: .
A tak to zostają bolce w niektórych rasach.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

kharol
Plewa
Posty: 7

Post autor: kharol »

Fakt, na 1000-1500pkt ST jest przegiety, ale powyzej juz nie jest taki mocny - 300 pkt za cos, co w wielu przypadkach trzeba bedzie chowac i dbac, by nic nie trafilo.

Tomash:
Te armie sa w mniejszosci, ale i tak cos moga wymyslic - zawsze pozostaje biegacz ;)

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

U mnie wybór jest prosty na rary: ST, powyżej 2000 dodatkowo helka. Powód? Dopóki se nie fundne rakietnicy, nie mam innych modeli do rara :lol:

Awatar użytkownika
Waldek-Mat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Waldek-Mat »

Do tej pory w rare wystawiałem Hellblastera teraz chyba zarzucę jego wystawianie. U mnie w klubie armii skirmishowych jest mało - w sumie tylko we i beasty. Więc trzeba to przemyśleć, zobaczę jak się sprawdzać będą flagellanci, jeśli dobrze to może warto będzie rozważyć wystawienie drugiego oddziału w slotach rare.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

U mnie wchodzi gigant zamiast ST. Na <2000pkt to gigus, na >2000ptk gigus i helka. ST chyba odchodzi do lamusa.

No i na 1000pkt kazda armia ma cos co ST moze zdjac. WE maja drzewca, bestie np. khorngorow z dwurakami, orki giganty i bolce, lizaki biegacza i kroxigory z dwurakami, TK klope i giganta, hmmm czy ktos jeszcze narzeka ze nie mialby czym zdjac ST ?

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Osobiście uważam że życie z aktualnym ST jest przerypane. Generalnie unieruchomić go skutecznie może byle co. Nawet przy pełnej ilości ran szansa że czołg będzie stał w miejscu jest pokaźna. Wcześniej deklarując 5 Steam pointów rzucałem kości lekką ręką - teraz 6 zawsze może wypaść.
Jak za 300 pkt, to trochę zbyt dużo. Niestety Imperium nie dostało potężnego kopa w stylu dwarfików. Flagusie - owszem - skuteczniejsi, ale to pewnie wina tego iż zalegały na sklepowych półkach. Wielki ból - white wolfy idą do lamusa, pistoliersi całą edycję postoją w szafce, mortar - tak jak poprzednio. Rary w nowych impach są niestety przykre. War altar szału aż takiego nie robi. No ale jest i dobra strona - tańsza piechota. Zauważyliście że huntsmeni są w oddziałach min. 10 :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

squiq pisze:pistoliersi całą edycję postoją w szafce
cala 6sta stali w szafce ;P
squiq pisze:Zauważyliście że huntsmeni są w oddziałach min. 10 :)
owszem, zauwazylismy :evil:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Szaman pisze:
squiq pisze:pistoliersi całą edycję postoją w szafce
cala 6sta stali w szafce ;P
Zależy u kogo. U mnie byli prawie w każdej bitwie. Ja nie grałem na 4 magach, więc ściągnięcie tunelowców, skorpionów czy innego takiego tałatajstwa było niemożliwością bez moich kozaków...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ja tam pistoliersow dalej bede uzywal, naprzemiennie z great swordsami lub IC. Teraz maja muzyka, czego im bardzo brakowalo.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Pistolierzy to była potęga.I nadal nią będą.
Zacznę chyba wystawiać oddziały po 10 chłopa.

Co do rare."Piekielny Srom" może i jest losowy ale jak trzepnie to az miło.
Pożyjemy-zobaczymy.

Awatar użytkownika
Waldek-Mat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Waldek-Mat »

Pistoliersów również w 6 ed. prawie zawsze wystawiałem, czasem nawet 2 oddziały, obecnie najpierw spróbuję jak się spiszą Outridersi, a potem się zobaczy.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Pistolierzy są bardzo fajni zwłaszcza gdy dostali nowe modele. W 6 edycji używałem ich często teraz będe robił to częściej bo mam więcej ich modeli.

Co do tematu głównego:
Grałem Steam Tankiem już dwa razy i za każdym razem nie spełnił moich oczekiwań niby 1/6 to mało gdy ma swoje 10 woundów ale dlaczego wtedy zazwyczaj rzucam 6? I wtedy zaczynają się schody czy rezygnować z kilku punktów pary, a może zaryzykować. I wtedy woundy schodzą jeden po drugim. Aż stanie się warzywem.

Hellblaster też jest teraz mocno osłabiony niby 3xArty z S5 ale później trafiać na BS3? Dokupić inżyniera za 65 dla samego BS4? Dlaczego my (gracze Imperium) mamy trafiać gdy salki, ratlingi, leadbelchery, organki nie muszą. Czekam na sprostowanie tych zasad. Albo eraty dla tych armii albo powrót starej helgi.

Co do Hellstorm Rocket Battery to jeszcze jej nie próbowałem ale może być ciekawa, z tego co zauważyłem w armybooku to jeszcze nie mają do niej zrobionej nawet obsługi. na zdjęciu dwóch obsługantów było od cannona a jeden od hellblastera.

Więc pozostaje do wyboru DoW.
Z lisy DoW interesujący wydaje się gigant, oraz kilka jednostek ogrów a mianowicie: Irongutci oraz Maneaterzy (zwłaszcza ten model z kotwicą - pasuje do armii Imperium)

Awatar użytkownika
Waldek-Mat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Waldek-Mat »

Leadbelcherzy akurat muszą rzucać na BS

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

Waldek-Mat pisze:Leadbelcherzy akurat muszą rzucać na BS
I coś czuje że nowe salki też będą ;)
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tez tak niestety czuje , ale one maja bsa 4 , wiec az takie tragedii nie ma ( choc daelki + ruch bedzie prawie zawsze , wiec na 5tki beda trafiac) , w zamian mam nadzieje , ze zrobia zamiast s3 -1AS . s4 -2AS...

ODPOWIEDZ