Polskie nazwy jednostek

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

przeciez bylo " :wink: "
wszyscy i tak znaja moj stosunek do malkontentow - najwazniejsze, ze ja jestem zadowolony z tlumaczenia :badgrin:

:wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jako jeden z animatorów Łodzkiego światka WFB/Lotra/Wh40k nie powinienem marudzić i krytycznie spoglądać na to co nam podaje pod nos GW.

Ostatnio nawet ktoś się zapytał czy pracuje dla GW bo robię reklamę batalionów/zestawów początkowych i staram się pokazać jak fajne sa jednostki których nikt normalny na turniejach w Polsce nie używa.(szkoda że Outriderzy w Polsce nie wypalili).

Śmiejmy się z tego i grajmy dalej w nasze ulubione bitewniaki.

Pozdrawiam.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

ja tez to robie i tez mi za to nie placa :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A mój brat używa outriderów, kto komu każe brać 3/4 działa...

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

@Reyki jest grupa graczy która woli grać na outriderach i jest grupa sentymentalistów co gra na pistolliersach a także jest grupa co gra na samych działach.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jak ktos zadaje mi pytanie co ma kupić na początek to nie mówię:
War Altar, 4 armaty,2 czołgi i 3 pudła kawalerii oraz 3 blistery flagasów.

Proponuje by kupił batalion bo tam jest wszystko co się przydaje.
A jak pogra chwile to zobaczy jaki jest jego styl.
Jeśli jest z np. z Wawy lub Wrocławia to prędzej czy później będzie grał na standardowym składzie.
Ale jeśli jest z mniejszego ośrodka tak jak (i tu nie ubliżając) Płock lub Nowy Sącz to czemu ma nie grac inaczej?
W mniejszych ośrodkach nie ma parcia na PG.

Łódź jest dziwnym miastem.Jest jednym z największych w kraju ale mamy niewielu graczy prezentujących conajmniej średni poziom.
Masakratorów to mamy może ze 3(nieżle jak na miasto mające prawie 900,000 mieszkańców).

Mamy jeden sklep z figsami(ale też problemy sa bo nie można dostac każdego modelu a i zamowienie go jest niemozliwe) a poza sklepem jest jedno miejsce gdzie gramy.

Nie ważne.Offtop się robi.

Co do nazw rodzimych to Faberzy(bo to oni tłumaczyli?) częściowo trafili ale częściowo totalnie ominęli fluff i dali z niczego wziętą nazwę.
Czasem czytając przekłady na nasz język zastanawiam się czy tłumacz czytął jakieś książki poświęcone WFB zanim zabrał się za tłumaczenie.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Reyki pisze:Jak ktos zadaje mi pytanie co ma kupić na początek to nie mówię:
War Altar, 4 armaty,2 czołgi i 3 pudła kawalerii oraz 3 blistery flagasów.
Jasne, że tak nie mówisz bo flaglanci nie są już w blistrach. :lol:
Sorry nie mogłem się powstrzymać.
Reyki pisze:(nieżle jak na miasto mające prawie 900,000 mieszkańców).
Według Wiki i jej danych z 2007 roku macie 760 250 mieszkańców.
Reyki pisze:Ale jeśli jest z mniejszego ośrodka tak jak (i tu nie ubliżając) Płock lub Nowy Sącz to czemu ma nie grac inaczej?
W mniejszych ośrodkach nie ma parcia na PG.
Nie poczułem się obrażony że mówisz o Nowy Sączu (BTW: według Wiki prawie 84 500 mieszkańców) u nas jest około 20 graczy w Warhammera z tego dwie osoby które są wymiataczami i PG reszta jest normalnymi graczami z którymi spokojnie można pograć, w młodych widać już że niektórzy będą kroczyć ścieżką PG ale są też miłe akcenty ludzi którzy chcą tego uniknąć.
Co do battalionów to jest zawsze najlepszy wybór masz za przyzwoitą cenę bazę do zrobienia armii.

Bądź co bądź wydanie polskiego armybooka nawet ze złym spolszczeniem nie jest złe pozwala to na zbieranie tej armii nawet młodym graczom którzy nie umieją dobrze języka angielskiego. Z drugiej strony ja się dużo nauczyłem angielskiego czytając booki z zasadami i fluffem warhammera. Tak samo miałem z rachunkiem prawdopodobieństwa z matematyki. Przyjemne z pożytecznym.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

kaszeb
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: kaszeb »

Sa!nt pisze:
Reyki pisze:(nieżle jak na miasto mające prawie 900,000 mieszkańców).
Według Wiki i jej danych z 2007 roku macie 760 250 mieszkańców.
Ech, ta emigracja :) Pałergejmerzy wracajcie!

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Reyki pisze:Co do nazw rodzimych to Faberzy(bo to oni tłumaczyli?) częściowo trafili ale częściowo totalnie ominęli fluff i dali z niczego wziętą nazwę.
Czasem czytając przekłady na nasz język zastanawiam się czy tłumacz czytął jakieś książki poświęcone WFB zanim zabrał się za tłumaczenie.
wez sobie dowolny podrecznik - w stopce redakcyjnej przeczytasz sobie, kto tlumaczyl i kto byl w zespole redakcyjnym
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Saincie znowu Ci coś nie pasuje we mnie?

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Nic. Piotrze ja jestem tylko małą pseudoklimaciarską plewą z pseudoklimaciarskim rosterkiem, który można spokojnie przejechać. ;)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Jak nie możesz zrozumieć pojęcia PG to nie nazywaj tak innych.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Skończ ten offtop bo nie zamierzam tutaj Rafowi zaśmiecać i wracaj do swoich forów - Wood Elfów, Listy Ligowej.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Trafiłem w czułe miejsce? Od kiedy decydujesz gdzie mam się wypowiadać? Czujesz jakąś zazdrość czy co? I jak możesz to nie oczerniaj mnie na innych forach. Jak masz jakiś problem to napisz na naszym klubowym.

Dobra Raf, przepraszam za ten offtop, więcej już nie napiszę

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

PiotrekN pisze:Sory Raf ale jak możesz to przenieś gdzieś ten temat do offtopów jak możesz ;) Trafiłem w czułe miejsce? Od kiedy decydujesz gdzie mam się wypowiadać? Czujesz jakąś zazdrość czy co? I jak możesz to nie oczerniaj mnie na innych forach. Jak masz jakiś problem to napisz na naszym klubowym.
Nie decyduje gdzie masz się wypowiadać ale raczej Twoja wiedza na temat Imperium jest znikoma.
Co do zazdrości to trochę, że to Ty reprezentujesz nasz klub ale jakoś to przeżyje.
Co do oczerniania, nie powiedziałem z imienia i nazwiska więc jeśli bierzesz to do siebie to coś w tym jest. Jeszcze jedno powiedz czy Ty nie mnie nie obgadujesz jak mnie nie ma w klubie, bo z tego co wiem to moje oczernianie przy Tobie to pikuś.

Pozdrawiam
Sa!nt

PS: Oczywiście przyjmuje negatywne konsekwencje tego offtopa w postaci czerwonej kredki. Przepraszam obiecuje nasze sprawy klubowe rozwiązywać na naszym forum, bez odbioru Sa!nt.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

TIa. Dodam swoją dewizę.

"Niszcz Powergaming 100% nienawiści"
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Piotrek.Niewiem gdzie ty widzisz że Saint napisał coś do ciebie.
Jakoś nigdzie niewidze posta Sainta "PiotrekN z Nowego Sącza to PG".

Więc luzik.

A jeśłi ktoś jest PG to tylko mu można współczuć.Żal mi takich ludzi .Zabijaja przyjemnośc z gry.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Na słowo zakończenia to popatrzcie na tytuł Piotrka, "Nie jestem powergammerem" i zachęcam do refleksji :lol2: Winny sie tłumaczy :D

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Tak jak powiedziałem: wentyl i para z gwizdka!

Ale wyluzujcie chłopaki...

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Damn Sa!nt:/ Współczuję "kumpli" z Sącza. Ale za offtop osobiście dziękuję, bo uśmiałem się nieźle czytając:D

ODPOWIEDZ