Staroedycyjne figsy

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Staroedycyjne figsy

Post autor: argoth »

Staroedycyjne modele...unikat? A może nic nie warty złom? Mnie osobiście podoba się kilka modeli z "poprzedniej epoki". Zakupiłem nawet ostatnio bardzo fajny cannon. Czy waszym zdaniem warto zbierać stare, archiwalne figsy? Jak to jest z wystawianiem ich na turniejach? Czy jest to dozwolone, a jeśli już, to czy mile widziane? A może macie jakieś fajne zdjęcia "staruszków"?

Pozdrawiam.
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jedni podchodza do tej kwestii w ten sposob że armia złożona z samych modeli ze starych edycji (czyli tych starszych od 6ed) jest atrakcyjniejsza i przedstawia fantastyczne walory kolekcjonerskie.

Inni patrza na niektóre modele ładne i po prostu uzupełniaja swoje armie klonów o jakies ciekawe akcenty(ja mam oddział flagellantow złożony z mogeli z 5,6 i 7 ed).
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Co do starych figsów to są super, mają to coś czego nie ma obecny plastikowy crap. Co do fajnych zdjęć to się zlansuje moim niedawno pomalowanym greatswordem który chyba jest jedną z pierwszych figurek jakie kupiłem :) To ten na lewo jak by co :cool:
Obrazek
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

kurka_z_podworka pisze:To ten na lewo jak by co
To lewo po prawej stronie?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

dokładnie tak :cool:
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

kurka zamiast bezpośrednio patrzec na monitor patrzy sie na lustro :D

Milknur
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Milknur »

Figsy ze starych edycji są bardzo atrakcyjne! :lol2:

Zakupiłem jakiś czas temu oddział metalowych handgunnersów w liczbie 14. Edycja chyba 5ta. Z hełmami w stylu szweckim. Dodałem sztandarowego z 6 edycji i model marksmana (stary model Outraidersa z repeater handgun po doklejeniu nóg). Niby zwykły oddział, a na półce przykuwają uwagę nie gorzej niż 25-ciu Greatswordsów z Battle Bannerem!

Teraz jak patrze w allegro na pudełka z regimentami do posklejania to aż mnie mdli, nie dość że brzydkie i dziwnie powykręcane to jeszcze cholernie drogie. Fakt że plastiki pozwalają zbudować sporą armię i posklejać ją na różne sposoby. 6 edycja jakoś jeszcze mi podchodzi. Ale 7ma? Fuj!

Pozdroo

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

A masz może fotki tych gunnersów? Chętnie bym rzucił okiem...

Milknur
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Milknur »

Nie mam fotek, ale moge je zrobic. Niestety jestem na razie odciety od aparatu, zostal w domu a ja pomieszkuje w akademiku. W przyszłym tygodniu będe w chacie to wezme aparat i wrzuce tu fotki. Nie wiem czy to 5 edycja na 100-we.

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Krótko i zwięźle: Modele z poprzednich edycji rządzą. Najnowszym brakuje bufiastych rękawów za to w nadmiarze u nich ozdób z czaszek.

P.S. Jako że to pierwszy mój post witam wszystkich forumowiczów.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

embir82 witamy :)

ja jestem wielkim zwolennikiem starych figurek (wyjątkiem są elfy, uwazam, że nowe są ładniejsze)...

stare modele mają ten specyficzny smaczek i klimat, którego nowym plastikom brakuje... do tego po niektórych starych figurkach widac, że robili je ludzie którzy się przy tym bawili i lubili to, są pełne uroku, niektóre niezwykle ciekawe, uchwycone w zabawnych pozach czy sytuacjach... po prostu miodzio...

te nowe... cóż... widac że są robione na ilośc a nie jakośc.. i brak im jednak tej "duszy"...

nie twierdze jednak że sie nie nadają do niczego... niektóre nowe modele są fajne dlatego w mojej armii (krasnoludzkiej) są modele stare i nowe... wybierałem co mi się podobało i chyba taki komromis jest najlepszy :)
Obrazek

ODPOWIEDZ