Co zabrać?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Co zabrać?

Post autor: Ivo »

Co wziąć przy armii:
-Boris Todbringer (prox ale dopuszczalny do potyczek)
-generał Imperium
-10x handgunners + marksman
-9x swordsman + champion+ Warrior priest + detachmetch 2x 5x free company
-Inżynier
-Mag Śmierci
i na rezerwie jeszcze jeden Warrior priest?

Wziąć Great cannon czy Hallbaster?

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

zależy na co, raczej armatę - 10 swordsmenów nawet z detachmentami jest IMO kiepskie jak kapłanowi nie wyjdzie unbreakable na oddział sypią się, bo nie mają szeregów. I w sumie lepiej by było zamienić inżyniera na warrior priesta.

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Czyli jednak great cannon? A inżyniera wyrzucić? A nie lepiej dodać go do cannona?

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Cannon ma wzornik 3 calowy nie? I zadaje k6 trafiń z S10?

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

-.- Proponuję przeczytać jak strzelają cannony

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

próbowałem. Ale army book za drogi. Mieszkam w takiej części wrocławia że rzadko moge jeźdxić do klubów a cannona od kolegi kupuje za 30 zł.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Z tego będzie ciężko cokolwiek złożyć.
Cannon w imperium to podstawa. Cannon nie ma wzorniku strzela po linii, zamiast kupować Hellblastera lub Cannona poszukałbym rulebooka ze skullpassa.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

polecam zakupić księgę armii do empire(jest w polskiej wersji jeżeli j.angielski sprawia problemy)

są dwa rodzaje strzału z cannona pierwszy to normalny strzał w którym deklarujesz, w co strzelasz następnie zasięgi,po tych czynnościach rzucasz kostką artyleryjską do zasięgu dodajesz wynik z kości artyleryjskiej.Rzucasz ponownie artyleryjską kością i od zasiegu tego pierwszego po rzucie wszystko w odległości od tego punktu w linii prostej w zalezności od drugiego rzutu artyleryjką dostaje pojedynczy hit z S10 zadający D6ran.Przykład deklaruje 10 cali w oddział przeciwnika z pierwszego dorzutu mam 4 cale, czyli kula ląduje na 14 calu w prostej linii do zadeklarowanego miejsca, rzucam jeszcze raz artyleryjką wychodzi wynik 6 tzn wszystko co znajduje się na drodze kuli od 14 do 20 cala po linii prostej od działa do deklarowanego miejsca dostaje hity wyżej opisane.
drugi sposób to kartacz czyli do lufy działa przystawiasz flame tamplate , jego siła równa jest sile wyrzuconej na artylery dice, kazdy model pod znacznikiem dostaje jednego hita z wylosowana siłą, wszystkie modele częściowo przykryte wpierw rzucasz kością na 4+ model częściowo przykryty zostaje zraniony(rzucasz oddzielnie za każdy częściowo przykryty model).I to cała filozofia strzelania z działa :lol2:

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

No Kołek, gdyby GW otwarło uczelnie, na której zasady by wykładali do WFB to spokojnie za wykładowce byś mógł robić :D

A wracając do tematu, to IMHO lepiej najpierw w AB zainwestować no i jakiś choćby mały RB, może być nawet ze Skullpassa.
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Zasady z rulebooka już znam. Ale tylko z patrzenia jak grają inni. Dlatego niektórych rzeczy (może nawet banalnych ) nie wiem.

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Toteż właśnie dlatego mówię, że na początku wypadało by zakupić (lub przyswoić) choć jeden z tych podręczników, aby poznać dobrze zasady, a dopiero potem fixy zbierać. Najlepiej jedno i drugie :twisted: Zasady w tej grze to istotna sprawa. A jeśli nie chcesz być uznawany za wałkarza to lepiej znać chociaż podstawy (których notabene też jest sporo :D )

Według mnie lepiej mieć zasady w jednym palcu i na proxach grać niż odwrotnie...
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Zasady znam raczej dobrze ale niektórych nie znam pytam sie o nie tutaj. A proxów tak czy innaczej ma kilka. Np:
-Steam Tank(Dzisiaj sklejowny i pomalowany:))
-Boris Todbringer(prawie jak prawdziwy)
-Generał Imperium(no tu to już sie można pomylić)

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Z czego ten czołg zrobiłeś? Ciekaw jestem jak wygląda. Fajnie by było jakbyś fote wrzucił :D

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Z tektury.2 godziny i czołg gotowy i pomalowany.Co do fotek postaram sie. :)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

robisz na zamówienie ;)?, wiem ze reyki tam czołgów to juz chyba ma 7 czy 8 tez z tektury i takich innych, foty wrzuc do imperialniej galerii

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

bez przesady.

osatnio pracuje nad sterowcem:P
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ta, potem paro-lot nastepnie jakis paro-kopter, i powstanie Imperial airforce :P

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Parowiec już mam. Na serio. Też z tektury.

A nie skapowałem. Z tym zamówieniem to na serio?

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

zalezy czy mi sie spodoba i jaka cena bedzie, ale pierwej fotki

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ogólnie chce zrobić "Herstel-Wenckler & Meikle's Machine Park"

To są ci panowie od gołębi i mechanicznych koni.

W planach są:
Latająca ambona dla papieża.

Lotnia o napędzie rakietowym dla mało lubianego Kapitana z Nuln.

"Słowo Sigmara w Twoim domu" czyli zmechanizowany środek masowego przekazu wieści złych(dla wrogai budujących(dla wiernych).

Falanga śmierci Von Meinkopta.

Ogólnie w rch pójdzie nóż, bitsy od szkieletów i necronów oraz imperium.

Potrzebuje tylko 20 koni mechanicznych aby wprowadzić w życie najpowaźniejszy projekt.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

ODPOWIEDZ