Ghal Maraz

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Ghal Maraz

Post autor: Byro »

Mam pytanko.
Załóżmy, że Karl Franz atakuje regiment zwykłych rank&file (każdy ma jeden wound)
I teraz mam dwa pytania:
1. Wchodzą na przykład 3 ataki, czy to oznacza, że zabija 3 żołnierzy, czy też każdy z ataków zadaje D3 woundów i zabija sumę woundów żołnierzy?
2. Na potrzeby combat resolution, bierzemy ilośc zabitych, czy ilośc zadanych ran (w razie gdyby w punkcie 1 porawna była pierwsza opcja).

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Jeżeli przeciwnik ma jedną ranę zadajesz tylko jedną ranę z jednego ataku jak walczysz np z ogrami to zadajesz D3 ran dla każdego ogra (bo mają więcej niż 1 wound). Tak samo jak przy strzelaniu cannonem.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

1. Jak Saint prawi
2. Ilośc wklepanych ran sie liczy

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

nawet tych wybronionych savem?

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

nie ale GM wali bez sv
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Oprócz tych wybronionych ran.

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

dzieki

Awatar użytkownika
sojowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 127

Post autor: sojowy »

Hmm, to mnie zastanawia.
Nie wiem czy w 7ed działa zasada "Na miazgę". Jeśli Franciszek krzyczy "któż wyjdzie mi naprzeciw", dueluje się z kolesiem o 1 woundzie. I teraz weszły trzy hity z Ghal Maraza, i każdy zadaje D3 woundów, czy tylko jednego?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

w pojdynku liczysz wszystkie rany.

Załóżmy ze trafiłes 2 razy i dwa razy zraniłes.rzuciłeś na kostkach 3 i 6.czyli zdałeś gostkowi 5 ran
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

sojowy overkill działa w challnagu i działa jak reyki gada

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Niestety wcale nie jest tak, jak Reyki mówi.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

szkodnik pisze:Niestety wcale nie jest tak, jak Reyki mówi.
A czemu niby nie, overkill to wszystkie zadane rany w challengu powyżej ilości życia modelu.Co oznacza że jak wklepał np championowi gobasów :lol2: 6 ran(wliczając w to że broń zadaje d3 rany) to tyle punktów do CR się dostaje :wink: ja nie widzę nigdzie czemu tak nie jest, może ślepy jestem :wink:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Kołek pisze:
szkodnik pisze:Niestety wcale nie jest tak, jak Reyki mówi.
A czemu niby nie, overkill to wszystkie zadane rany w challengu powyżej ilości życia modelu.Co oznacza że jak wklepał np championowi gobasów :lol2: 6 ran(wliczając w to że broń zadaje d3 rany) to tyle punktów do CR się dostaje :wink: ja nie widzę nigdzie czemu tak nie jest, może ślepy jestem :wink:
po pierwsze nie można dostac za sklepanie czempiona +6 do CR...

po drugie, tu nie jestem w 100% pewien, przychylam się do zdania szkodnika...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

po pierwsze nie można dostac za sklepanie czempiona +6 do CR...
a czemu niby nie overkill to każda rana zadana powyżej normalnej statystyki czyli zabija tego championa to już jedna rana i dobija mu z overkilla 5 kolejnych(bo 5 to max na overkill) cytat z polskiego bo angielskiego nie miałem pod ręką(mini rb):
Jeżeli postać walczącą w pojedynku(patrz strona 77) zabija przeciwnika zadając mu liczbę ran przewyższającą liczbe punktów żywotnosci przeciwnika to za każdą ranę ponad poziompunktów żywotności przysługuje jej premia z Pogromu w wyskości +1 do wyniku walki,aż do maksymalnej wartości +5 punktów premii.
tzn. zadaje jedną ranę i 5 z overkilla co daje maksymalny wynik 6 z challenga z postacią z 1 woundem :wink:
po drugie, tu nie jestem w 100% pewien, przychylam się do zdania szkodnika...
a moze jakieś potwierdzenie tezy szkodnika poparte cytatami bo ja dla sposobu który przedstawia Reyki mogę dać

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ok... co do overkilla przyznaje racje... powaliło mi sie coś... ;)

co do drugiej kwestii... nie mam teraz podręcznika pod ręką więc nie zarzuce cytatu... poczekam cicho na wypowiedzi innych ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ