Barwy

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Re: Barwy

Post autor: maciek_89 »

nie no, nie gniewajcie się chłopaki ,ale o malowaniu to macie chyba blade pojęcie.
Najlepiej aby nie zaśmiecać forum ,jest zaznajomić się z toturiolami , nie tylko w języku angielskim na coolmini ,ale również jest multum taki poradników w polskim internecie. Tam znajdziecie potrzebne informację. Bo odpowiadanie na takie pytanie nie jest przyjemne, a czytanie tego irytujące.
Owszem pytania jak najbardziej można zadawać ale niech będą sensowne. #-o
Jeśli nie masz zbyt dużych umiejętności malarskich to możesz na początek próbować malować jedynie przy pomocy washy. Tzn. jeśli chcesz pomalować swoich wojaków imperialnych na ten przykład na talabheim, to kupujesz podstawowe farby takie jak :bardzo jasny czerwony, biały.
Do tego washe czerwony i czarny, chyba że już wyszedł jakiś szary (ale chyba nie).
Kładziesz biały podkład biały ,równo i dość cienka warstwą.
następnie rozcieńczając farbę kładziesz warstwę barw podstawowych i po wyschnięciu wash.
Koniec górno-lotnej filozofii a efekt na stół jest w porządku.
Jest o tym jak już wspominałem wiele poradników, tylko czasem chyba nie chce się szukać [-X

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Panowie, ja mam takie pytanko. Czy we fluffie Imperium Sylvania to też równorzędna kraina imperium z osobnym elektorem, czy wchodzi w czyjś skład? W 6ed. wampirach była możliwość robienia Sylvanian Levies i chciałbym z tej możliwości skorzystać na potrzeby domowego figurkowego showcase'u. Pytanie dodatkowe - jaki kolor ma mieć Sylvania? Nuln ma już Czerń+Czerwień, więc to odpada...
Czekam na Wasze porady.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Sylvania należy formalnie do Stirlandu.
Oryginalne barwy to czarno czerwone, ale ta czerwień wpada w taki bordowy/burgund. Do tego czerwone czaszki, albo smok na czarnym tle. Ewentualnie klepsydra.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Nuln w tej edycji ma kolory czarno-czerwone. W poprzedniej miał czarny lub czarno-khaki (? tak się chyba nazywa ten kolor). A z Sylvania jest tak jak mówi Byro.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Panowie ufam Wam, ale czy mogę jakąś dokumentację tego dostać? Tzn. ktoś może zadać sobie trud i podać mi naprzykład stronę podręcznika oraz jego edycję, gdzie jest taka notka? Ja przekopę sobie jeszcze dokładniej swoje wampirze 6 i 7 ed. ale sądzę, że w Empire ten temat byłby pewniejszy.

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Ja wyczytałem że barwy Sylvani są niebiesko-czarne. Nawet herb gdzieś widziałem...

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

@szrama - z battla nie pamiętam, gdzie to może być. W WFRP jak masz dostęp, to na pewno w Dziedzictwie Sigmara są info o podległości Stirlandowi. Na warhammer-empire.com jeszcze mógłbyś poszukać, duuużo tam rzeczy jest.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

szrama pisze:Panowie ufam Wam, ale czy mogę jakąś dokumentację tego dostać? Tzn. ktoś może zadać sobie trud i podać mi naprzykład stronę podręcznika oraz jego edycję, gdzie jest taka notka? Ja przekopę sobie jeszcze dokładniej swoje wampirze 6 i 7 ed. ale sądzę, że w Empire ten temat byłby pewniejszy.
Heraldry&Uniforms: The Empire
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Tak jak pisze -SaH-, w "Dziedzictwie Sigmara" jest krótki opis Sylvani. A dokładniej w rodziale dotyczącym prowincji Stirlandu:
Dziedzicwo Sigmara; strona 101 pisze:(...)Jednak na wschodzie rozciąga się kraina, która budzi uzasadniony lęk mieszkańców prowincji. Od ponurego miasta Tempelhof, w którym od ośmiuset lat nie rezydował kaplan Morra, do przedgórza Gór Krańca Swiata między Górnym Averem i Stirem, rozciąga się Sylvania- największy obszar Stirlandu, miejsce straszne i odstraszające. Krążą pogłoski, że nocą pośród Nawiedzonych Wzgórz swobodnie wędruja duchy, a gęste mgły sylvanskich lasów więżą dusze wędrowców, zmuszając je do wiecznej tułaczki. Wschodnia częś prowincji jest zarazem najbardziej nieprzystępna. Prastare zamki wznoszą się ponad postrzępionymi szczytami niczym czarne sępy spoglądające na miast apolozone poniżej. Sylvania to miejsce, o którym większość Strilandczyków próbuje zapomnieć, a poborcy podatkowi Księcia Elektora przybywają tu tylko w towarzystwie silnego oddziału uzbrojonych strażników. Nawet krasnoludy z twierdzy Zhufbar unikają Sylvanii, woląc korzystać z dróg na południe, do Shramleben, a potem przez Krainę Zgromadzenia do Wurtbadu.
Dziedzicwo Sigmara; strona 102 pisze:(...)Mieszkańcy Sylvanii to surowy lud, rzadko się uśmiechają i nie lubią rozmawiać z obcymi. Drzwi są zawsze zaryglowane, a gdy stanie się coś niepokojącego, ludzie często kreślą znaki mające chronić przed Złym Okiem. Pogodzili się ze swym losem, przewidując, że życie zgotuje im smutny koniec. Sylvanczycy tak bardzo poddali się swojemu „przeznaczeniu”, że niewielu z nich kiedykolwiek opuszcza prowincję- ku zadowoleniu ich sąsiadów.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hej, macie może jakąś dobrą wersję Heraldy&Uniforms: Empire? jeśli tak to poproszę info na PM :)
dziękuję
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Czy mógłby ktoś wypisać preferowane kolory dla poszczególnych części Imperium? :)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Witam
Robie regiment Gwardii Elektorskiej z miasta Carroburg (czerwona gwardia) Poszukuje ciekawego banerka dla nich ..ktoś może dać jakiś skan/link cokolwiek do banerów miasta Carroburg i jej pamiętnej Gwardii?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »


Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Fajny wzór jest na str 41 Uniforms & Heraldry of the Empire.
Niekoniecznie faktycznie ich, ale:
1. 2 skrzyżowane Flamberg'i (ostrzami w dół), na czerwonym tle cienka obwoluta żółta, grubsza czarna na zewnątrz - frędzle), miecze "dzielą" pole na 4 trójkąty. W górnym jest czaszka wpisana w słońce, w dolnym sama czaszka, nieco większa, w prawym kometa, w lewym szczerzący się księżyc.
2. Czerwona zewnętrzna obwoluta (grubsza - frędzle), żółta wewnętrzna cieńsza. Purpurowe tło, na środku pola miecz skierowany w dół, na jego jelcu (nachodząc na rękojeść i głownię) czaszka. Miecz jest w środku żółtego wieńca laurowego.

Nie mam pod ręką skanu.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Tedzio to jest to rewelacja jak ja szukałem że nie znalazłem dzięki wielkie.

P. S. Pamietacie nastronce Gw przed przebudowa były do pobrania banerki imperialne....interesuje mnie taki baner z kostucha i dwoma mieczami po bokach stojący pod portykiem .....czy ktoś może ma to zapisane na komputerze jako .jpg? Prosze o kontakt kolejny unit dostanie taki banner o ile go znajde/// Barwy byłu czarno czerwono zólte.
PLZ [-o<
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

Ja ma zamiar pomalować swoją armię w barwach Ostermarku ( fioletowo-żółte mundury ) . Co o tym myślicie ? Mi bardzo się te barwy spodobały po tym jak zagrałem w Mark of Chaos na PC, tylko nie wiem jak pomalować sobie rycerzy ......

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Poszperaj raczej jakie zakony siedzą w OStermarku. Elektorzy jakoś nie mają swojej ciężkiej kawalerii, a rycerze mają barwy zakonu, do którego przynależą.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Poszperaj raczej jakie zakony siedzą w OStermarku. Elektorzy jakoś nie mają swojej ciężkiej kawalerii, a rycerze mają barwy zakonu, do którego przynależą.
A jeśli miejscowi Ci się nie spodobają, zawsze można posłużyć się którymś z większych imperialnych zakonów (reiksguard, gorejące słońca, itp.), które pewnie mają siedziby w całym państwie.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Legion Gryfa może gdzieś tam siedzieć.
Na pewno Osterknecht czy jakoś tak.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Siegfried Hartmann
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Festung Warschau

Post autor: Siegfried Hartmann »

Witam,
Jestem nowy na forum. Mam armię Imperium pomalowaną w barwach Ostermarku (fiolet i żółć). Wpadłem jednak na pomysł, by artylerię posiadać w barwach czerni, jak artyleria z Nuln. Co myślicie o połączeniu armii Ostermarku z artylerią Nuln?

A co do zakonów rycerskich. Swoją ciężką kawalerię wykonałem na własne wyobrażenie. Są to rycerze w zużytych pancerzach posiadający ozdoby i tarcze w barwach Ostermarku. Tak właśnie wyobrażam sobie armię pogranicza; brudni twardziele, frontowcy.
Za Kompanie, za kompanie! Za Imperium!

ODPOWIEDZ