Barwy

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Mój nordland na żółto-niebiesko maluję. I wyglądacałkiemznośnie zwłaszcza w jak słońce pada na taki regiment z okna. Moich huntsmenów pewnie na zielono walnę bo archersów tak jak resztę state troops.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

O to moi Rycerze Krwi Sigmara. Pomysł na nazwę wziąłem z Warcry, bo pierwszy raz tam ją widziałem. Niestety niewiele o nich pisze, to co napisałeś, to wszystko co sam widziałem. Nie mogłem się oprzeć pomalować im zbroje i ladry na czerwono. Oryginalnie noszą srebrzyste zbroje tak jak Reiksguard, a w zdobieniach dominuje kolor czerwony, czasem tylko biel się pojawia.

Obrazek

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Murmandamus pisze:
A ja radzę żółto niebiesko jak prawdziwy nordlandczyk. Pamiętaj wszystkie inne prowincje są rządzone przez małe dziewczynki.
A wrzuciłbyś foty swoich oddziałów albo jakieś rady od jakich kolorów wychodzisz na niebieskim i żółtym , bo jakoś nie mogę osiągnąć fajnego efektu:/
Proszę o rady też innych imperialistów:P

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Tak wyglądają moi nordlandczycy:
Obrazek
Obrazek


podstawą niebieskiego jest enchanted blue, potem używam rozcieńczonego blue inka, poprawiam błędy enchanted blue i cieniuję za pomocą ice blue. Osobiście gdybym nie miał całej armii już tak wymalowanej zamiast EB użyłbym ciemniejszego odcienia niebieskiego. Lepiej by kontrastował z żółtym... tutaj raczej nie chce mi się bawić, każdy doświadczony wie jakim "nieporęcznym" kolorem jest sunburst yellow. po prostu go inkuję rozcieńczonym flesh washem, ale każdy inny brązowawy ink do tego się nadaje...

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Mam pytanie . Mam 120 złoty i co kupić do malarstwa ? Jakie farbki(kolor , firma , słyszałem , że p3 sa dobre ) pędzelki . Oczywiście do pomalowania imperium . A mam : cannon , mortar , 5 white wolfów , 10 KO , 20 tropsów , 10 hundgunersów i warrior priesta i magów (koń i z buta )

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ja maluję cytadelami (przyzwyczajenie?)... Ale oprócz standardowych kolorów, jakie można każdemu polecić, trudno jest doradzić w Twoim przypadku. Na jaki kolor chcesz malować swoje Imperium?!

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Proszę o pomoc:) maluje Imperium w barwy Averlandu kupiłem Sunburst Yellow ale jest za jasny więc za podstawe kupuje Golden Yellow lecz nie wiem czym teraz zcieniować na goldenie zagięcia i wgłębienia koszul, nie mam pomysłu:(

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Snakebite leather.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Wielkie dzięki i znów idziesz mi pomocą Kurka:)

Maciek2194
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Maciek2194 »

mam muszkieterów i chcę ich pomalować w kolorze Nuln. Jakieś przydatne porady?(jakie farby(wiem że podstawowa to czarna ;p) i jaki podkład np.) :D I jeszcze mam pytanie chcę sobie pomalować oddział Halabardników w innym kolorze. Mozna tak zrobić? Czy wszyscy muszą być w kolorach Nuln

Sa!nt: Witam na forum, na początek kilka uwag: nie twórz nowych tematów gdy są stare o podobnej tematyce dzięki temu moderator ma mniej roboty a nasze podforum jest bardziej przejrzyste. Pozdrawiam i życzę sukcesów w graniu oraz malowaniu armii Imperium.
"And They Shall No Know Fear" Warzywo O_o?

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Podkład to w tym przypadku radzę czarny... w końcu prawie całych czarnych żołnierzy będziesz miał.

Co do halabardników, to rób jak chcesz, jednym z największych plusów tego hobby jest to że możesz pomalować sobie figurki jak chcesz. Oczywiście możesz trzymać się schematu wziętego prosto ze świata Warhammera, ale to Twoja sprawa :D

Maciek2194
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Maciek2194 »

Tylko mi chodzi o to czy jak będę miał armię to czy strzelcy mogą być z nuln a halabardnicy z nordland zaś szermierzy z innej prowincji?

Blaesus: Twoi Norlandczycy wyglądają ciekawie. Opisał byś mi tak w skrócie jak ich tak fajnie pomalować? Bo halabardników właśnie na ten kolor zamierzam przemalować C:
Ostatnio zmieniony 14 lip 2009, o 21:12 przez Maciek2194, łącznie zmieniany 1 raz.
"And They Shall No Know Fear" Warzywo O_o?

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Jak ci się będzie tak podobało to tak. Ale moim zdaniem najlepiej wyglądaja armie w jednym schemacie kolorów.

Maciek2194
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Maciek2194 »

mam jeszcze jedno pytanie: Jakiego podkładu użyć do pomalowania w kolorze Talabheim i czym wypełnić zagłębienia C: :?: :D
"And They Shall No Know Fear" Warzywo O_o?

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Ja osobiście używam podkładu pod lakier samochodowy (lakier akrylowy) firmy MOTiP. Kosztuje 14 zł w Norauto, a efekt jest podobny jak z podładem GW, a i ten lakier jest koloru szarego (polecam). A co do zagłębień to polecam washe (np. Badab Black).
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maciek2194
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Maciek2194 »

Hmmm bo mi chodziło o podkład w sprayu(mam chaos black)i teraz wydaje misie jeżeli popryskam szermierza chaos black'iem to biała farba będzie chyba kiepska w jakości ;/ Dlatego się pytam jaki podkład. Chaos black czy biały(w sprayu) Myślałem o podkładzie Astronomican Grey(to jest wash?)--> http://bard.pl/4,4992,Produkt.htm a do wypełniania szczelin(cieniowania) to Red Gore
"And They Shall No Know Fear" Warzywo O_o?

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

To jest wash: http://bard.pl/9,5122,Produkt.htm A co do podkładu to radzę ten lakier akrylowy szary (jest on w spray'u).
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Jak będziesz miał czarny podkład to trzeba będzie kilka warstw białego nałożyć zanim będzie odpowiedni. Najlepiej dać biały podkład.

smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Post autor: smigol »

Albo szary :D . <jestem uparty> .
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maciek2194
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Maciek2194 »

Też myślałem o szarmy bo nawet na gW napisali jako podkład Astronomican Grey. Tylko jest zwykłą farba czy jakaś odpowiednia? :( I jeszcze do szczelin(cieniowanie) to pod biały Fortress Grey a pod czerwony Red Gore, nie?
"And They Shall No Know Fear" Warzywo O_o?

ODPOWIEDZ