Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 23 wrz 2019, o 17:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Barwy
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 19:59 
Powergamer Rozpiskowy

Mam pytanie. Sam nie umiem się zdecydować na jakie barwy pomalować armie. Na barwy: Altdorfu, Talabheim, czy ostlandu. Może wy mi pomożecie i po krótce (może dłużej niż w army book' u scharakteryzujecię każdą z tych prowincji. Jeszcze na początku bardzo chciałem w barwy midenheim' u, ale zakony białych wilków już nie istnieją. Doradźcie

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 20:03 
Mudżahedin

mnie sie najbardziej podobają barwy Averlandu- żółto-czarne

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 21:09 
"Nie jestem powergamerem"

wmedrala: zakony białych wilków wciąz istnieją. części w boxie kawalerii są nadal te same, w grze natomiast liczą się jakby mieli zamiast lancy i shielda - great weapon. To że nikt z tego nie korzysta nie znaczy że nie można ich sobie skleić tak jak Ci się podoba
co do malowania. a wiesz jak chcesz grać? bo barwy middenheimu średnio pasują do armii składającej się rakietnicy, czołgu pistoliersów i handgunnerów ;] odradzam w każdym razie altdorf - ciężko sprawić by połaczenie czerwieni i niebieskiego wyglądalo ładnie. Te kolory się gryzą

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 21:21 
Wodzirej

Mnie się podoba Talabheim, typowo piechotna armija do gryzienia w CC przeznaczona :) do tego ładny kloc kawalerii blazing sun i już mamy armię jak z żurnala ;) W Talabheim mają czołg? Jak właściwie nazywa się ich elektor?

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 21:33 
Niszczyciel Światów

Elektor Talbeheimu?

Helmut Feuerbach tyle że osiołek zgubił się gdzieś po burzy chaosu.

A ja radzę żółto niebiesko jak prawdziwy nordlandczyk. Pamiętaj wszystkie inne prowincje są rządzone przez małe dziewczynki.

https://kow.fora.pl/

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 22:17 
Chuck Norris

Czołgi ponoć w kolegium inżynierów są przechowywane czyli w Altdorfie, 8 ich jest na dzień dzisiejszy. Tyle jeśli chodzi o części fluffową przechodząc do praktycznej to w imperium są setki czołgów i nawet największa dziura ma przynajmniej jeden, wolne miasto Talabheim jest teraz trzecie z kolei jeśli chodzi o ludność więc powinna być tam co najmniej dywizja takich machin.

Helmuta gdzieś po wojnie wcięło ale nigdzie nie pisze o tym szerzej, ciekawi mnie co z jego runefangiem, znowu jednego brakuje chyba.

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 22:29 
Mudżahedin

Cord napisał(a):
8 ich jest na dzień dzisiejszy.
Cord, gdzie to wyczytałeś? Bo to ciekawy szczegół. Jest takich więcej?

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 22:41 
Chuck Norris

W army booku edycji 6,3. Z innego źródła (nie pamiętam już jakiego, dawno to było jeszcze za 6 edycji) wyczytałem że było ich 12 ale 4 poszły w cholerę i skonstruował je inżynier z poza imperium (tieli chyba) ale se chłop gdzieś znikną (chodzą słuchy że to zamach jakiegoś rywala z gildii. Jest to potężna maszyna używana jedynie w razie wielkiej potrzeby (aktualnie usuniecie pijanego nizioła z ulicy, jak przeciwników jest ze 70 to trzeba już brać dwa bo to nie przelewki). A i do teraz nie potrafią inżynierowie zrobić nowego czołgu parowego wiec jedziemy na tych starych cały czas.

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 23:33 
Wodzirej

Cytuj:
A i do teraz nie potrafią inżynierowie zrobić nowego czołgu parowego wiec jedziemy na tych starych cały czas.

:lol2: :lol2:
To mnie zawsze bawiło tej opowieści, inżynier który nie może skonstruować czegoś takiego samego co dostał . Te opowieści można też znaleźć na już zatraconej stronie gildia.pl w dziale WD w jednym z numerów jest wszytko opisane elegancko
http://www.teksty.gildia.pl/krzysiek_b/ ... mtankrules
http://www.teksty.gildia.pl/krzysiek_b/steamtank

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2008, o 13:39 
Powergamer Rozpiskowy

Czy malowanie armii w barwach reiklandu ładnie wygląda??

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2008, o 14:46 
Mudżahedin

wmedrala napisał(a):
Czy malowanie armii w barwach reiklandu ładnie wygląda??

Niglafar napisał(a):
odradzam w każdym razie altdorf - ciężko sprawić by połaczenie czerwieni i niebieskiego wyglądalo ładnie. Te kolory się gryzą

Tu masz już jakąś sugestie :D
Niemniej jednak na pewno da się jakoś tak dobrać kolory aby pasowało. Osobiście mam w barwy Altdorfu pomalowaną obsługę Helblastera :wink:

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2008, o 18:25 

argoth: nie twierdzę że pomalowanie altdorfu by wyglądał ładnie i nie kojarzył się z kolorową jak parada równości bretką nie jest możliwe, ale jest bardzo trudne. chwała Tobie jeśli Ci się to udało! ja tak pomalowałem strzelców jeszcze w piątej edycji i stwierdziłem że wygladają dziwnie... wole kolory ostlandu czy midenheimu, ale to już kwestia gustu

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 16:27 
Wałkarz

Skoro juz o barwach mowa to nie chce zakladac nowego tematu tylko dopisze sie tutaj. Malo fluffowe ale tak sie zastanawiam czy nie wystylizowac imperialnej armii na sredniowiecznych krzyzowcow.
Jakis konkretny zakon - moze nadac im barw templariuszy,joannitow albo krzyzakow - widzialem na jakims turnieju bretke wystylizowana na krzyzakow i wygladala niesamowicie - co wy sadzicie o tym, aby pomalowac imperium na cos takiego ?

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 16:57 
Kretozord

Właśnie... Bretka wygląda fajnie, ale do Imperium to raczej pasują zakony z Młotka. Może za miast Krzyżaków itp. - zakon Morra, Panter itd. Cała armia wystylizowana w ten sposób powinna wyglądać ciekawie.

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 17:03 
Wałkarz

Wlasnie to byl moj drugi pomysl- zeby cala armie lacznie ze state troops i artyleria wystylizowac na konntyngent z jakiegos zakonu.
Problem z zakonami imperialnymi jest taki ze mi sie ich barwy nie podobaja - moze jedynie pantery albo reiksguard i od biedy blazing sun, ale jakos nie jestem do zadnego przekonany.

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 17:12 

Galin: zawsze możesz stworzyć własny zakon z włąsną kolorystyką. na tym polega zabawa ;]

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 17:15 
Kretozord

I członków tego zakonu Sigmaryci mogą uznawać za heretyków. Było by ciekawie :)

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 11:19 
Chuck Norris

Niglafar napisał(a):
odradzam w każdym razie altdorf - ciężko sprawić by połaczenie czerwieni i niebieskiego wyglądalo ładnie. Te kolory się gryzą

I masz całkowitą rację, a panowie z GW udowodnili, że kolejną rzeczą, o której nie mają pojęcia, jest heraldyka. Herby na początku pełniły funkcję informacyjną i dlatego też barwy musiały być czytelne, nawet z dużej odległości. Używano czterech kolorów: zielony, niebieski, czerwony i czarny, oraz dwóch metali: złotego i srebrnego (symbolizowanych przez żółty i biały). I możliwe było łączenie wyłącznie koloru z metalem, bo w innych przypadkach barwy by się gryzły albo zlewały. Jak widać, GW "zna się" nie tylko na FAQ-ach :).

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 11:52 
Chuck Norris

Ja tam maluje altdorfczyków i według mnie nie wyglądają najgorzej.

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 08:34 
Falubaz

THE KNIGHTS OF SIGMAR'S BLOOD

--------------------------------------------------------------------------------

Knights of Sigmar's Blood have a long and proud history. Led by their Grand Master Hans Leitdorf, brother of the Elector Count of Averland, their ranks are filled with the men of noble houses across the Empire. Their selection process is considered extreme even among the other Orders, as each Knight in training must spend a year in study within the church where he is judged by the priests as to his worthiness.

szukam informacji o tym zakonie jest moim zdaniem najbardziej zblizony do mej rozdzimej prowincji Averlandu poprzez zblizenie roddzinne Leitdorfów......ktoś ma wiecej materiałow na ich temat barwy barwy wiecej histori????

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1