Empire armylist by Sa!nt

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

gigant T6
pegaz lżejszy typ jednostki
mantikora to faktycznie error
hipogryf o ile kojarzę może w jakiś swposób otrzymać warda tak jak jeździec

Wszelkie large targety powinny mieć scaly skin


Faktycznie t5 giganta mój błąd...ale 6 ran:p
Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, o 11:26 przez Wilqu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

gigant T5

Ale możecie rozważyć dokupywany pancerz dla gryfa.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Też się zastanawiałem nad Gryfem, proponowałem zmniejszyć mu cenę, bo niby 175za Hydrę, która wciąga Gryfa. Ten z drugiej strony ma latanie.. Ciężka sprawa, mimo wszystko nic bym z nim nie zmieniał. Nie jest mega pakerem i o to chodzi. Smoki sobie mogę wylecieć jak chcą, on nie.

Zastanawiałem się nad wcześniejszym postem, na temat przegiętej piechoty względem skavenów. Hmm, coś w tym jest, ale potem sobie przypomiałem Orki. Czy one nie mają 2 ataków z 4 siły, T4, sv 6+ też za 5pkt? Czy 6pkt?
Nie pamiętam dokładnie, ale w każdym razie pokazuje to, że piechota nie jest mega wypaśna. Po prostu Skavy jeszcze podręcznika nie dostały.
No i testy, sam się zabieram, ale zabrać się nie mogę :(
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Zastanawiałem się nad wcześniejszym postem, na temat przegiętej piechoty względem skavenów. Hmm, coś w tym jest, ale potem sobie przypomiałem Orki. Czy one nie mają 2 ataków z 4 siły, T4, sv 6+ też za 5pkt? Czy 6pkt?
Orc boyz WS3 S3 T4 W1 I2 A1 Ld7 pkt5
chopa - +1S w pierwszej rundzie kombatu
light armour

Co do skavenów to ich zaletą jest M5 który naprawdę dużo daje dla piechoty.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Myth pisze:Mogę prosić o wytłumaczenie zasady fussilide (czy jak to się tam nie pisze) pistoliersów?
To że w każdej pierwszej fazie walki walą pociskami z pistoletów to rozumiem, ale czy używają do tego WS czy BS? I czy robiąc stand&shoot dalej mogą w pierwszej fazie walki strzelać do wroga?
Wybacz, że dopiero teraz odp.

Przywrócilismy tą 6 ed zasadę bo została wywalona bez żadnej przyczyny przez McNeill'a. Tylko trzeba pamiętać, że w 6ed pistolety działały inaczej. Wtedy każdy mógł strzelić w pierwszej turze walki a pistoliers mieli możliwość strzelenia podwójnego z racji posiadania dwóch pistoletów. W 7 ed z pistoletów już się nie strzela tylko uderza kolbą. Trochę to dziwne ale to GW więc trzeba się przyzwyczaić.

Co do zasady i niejasności. Przejrzałem Annual 2002 i Chronicles 2003/04 oraz FAQ do 6 ed i co ciekawe nie znalazłem tam takiego zagadnienia. Na moją wiedzę (choć mogę się mylić) używają WS (to są strzały ale w CC i raczej powinno się to traktować jako atak w CC, tylko że z S4 i AP). Co do stand and shoot to uważam, że mogą. Nigdzie nie jest powiedziane, że posiadają wyłącznie dwa pistolety (jeźdźcy chociażby szwedzkiej lekkiej jazdy mieli kilka pistoletów i tu powinno się taką przyjąć wykładnię). Z pierwszej pary strzelają, odrzucają ją bądź chowają i wyjmują drugą parę w gotowwości do strzelenia w CC w twarz przeciwnikowi.

Ale mogę się mylić bo to WFB i wszystko jest możliwe ;)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Dziękuję Thrawn za podjęcie tematu :-) Dokładnie te problemy mam przy graniu z przeciwnikami podczas bitew testowych. Najchętnie grałbym właśnie na tych zasadach jakie podałeś ale lepiej się upewnić niż wałować.

A zatem pytanie do szerszego grona: wie ktoś na pewno co, jak i czemu w poruszonej kwestii?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Pozwolę sobie poruszyć ten temat z uwagi na ów wątek:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=24853

Innymi słowy spora szansa by pewne kwestie i praca wykonana nad tym armylistem została w pełni wykorzystana.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Tak już są pierwsze prawdopodobne zmiany:

- zwarzywienie ST (bo powrót do T6 czy T7 i brak odp na magię tak trzeba nazwać)
- Greatstwords tracący Stubborn
- maczanie przy Helstormie


Coś czarno to widzę.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

eee ale o co chodzi? :-k
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

No ten cały Bastard Sword Barbarossy

I etap - zmiana zasad BRB
II etap - przepisanie lorów magii z BRB i AB
III etap - polskie RH dla każdej armii
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Grand Admiral Thrawn pisze:- zwarzywienie ST (bo powrót do T6 czy T7 i brak odp na magię tak trzeba nazwać)
- Greatstwords tracący Stubborn
- maczanie przy Helstormie
Ale aż takich zmian nie zrobią, nie strasz ludzi :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Poproś o akces do tej grupy i poczytaj sobie jakie tam są propozycje.

Pomagam tam ile potrafię ale coś mi się widzi, że i tak trzeba będzie grać na swoje 'home rules'.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Grand Admiral Thrawn pisze:Poproś o akces do tej grupy i poczytaj sobie jakie tam są propozycje.
Aha, czyli to realne pomysły... :|

No trudno, narazie to tylko propozycje. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy tego projektu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Greatstwords tracący Stubborn
To wtedy chyba z 5/6 punktów powinni kosztować... Jak im zostawią statystyki i ekwipunek to ujdzie.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Nigdzie nie jest powiedziane, że to przejdzie Ismaelu.

Mi najbardziej zależy na zmianach niektórych zasad z BRB. Przepisywanie magii czy też polskie RH dla każdej armii i traktowanie ich jako jedyne słuszne (trzeba pamiętać, że zaraz zaczną wychodzić pod robione pod 8ed) jest dla mnie bezcelowe IMHO.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Wydali padake ok ale grajmy w wydana padake by GW a nie w padake by jacyś ziomkowie ktorzy uwazaja sie za namaszczone glowy polskiej sceny WFB, kim oni sa by decydować za rzesze ludzi narzucam im jakies icon on szhino czy sword of barbara..na szafot z pajacami ... :twisted:
Obrazek






_________________

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

to moze jeszcze mnieliby by przywrucic GS do 5ed gdzie mnieli 3ww, 2h i 5as a w tedy koszt 5-6 bylby ok
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Greatstwords tracący Stubborn
Tak powiedziałeś prawdę, pomijając to, że wszyscy co mają stubborn będą (mogli, nie wiadomo jeszcze czy to przejdzie) go tracić. Więc sry, ale każda elita na tym traci, hammeresi, white lionsi czy black guardzi, a taką elitę łatwo wtedy złamać od boku - np detką halabardników czy małym oddziałem rycerzy, czego raczej nie da się zrobić tak łatwo w powyższych armiach.

Tank - T7 Imo jest okej, narazie ludzie i tak biorą deatha i life głównie, bo są najlepsze - BS ma to zmienić, ale pamietajcie że metal nie jest taki super na np elfy, a lorę trzeba wybrać przy pisaniu rozpiski.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Tak się podniejacą Stubbornem bo takie zło największe bo zmieniły się jego zasady i doszedł Steadfast. Nie byłoby tego gdyby przywrócić zasady Stubrona z 7ed a Steadfast zlikwidować bądź mocno ograniczyć.

Pozatym wrzucanie do jednego worka wszystkich elit każdej armii, która ma tą zasadę jest idiotyczne. Tak samo jak to było z pomysłem (chyba już umarł nim na dobre powstał ale nie jestem pewien) tracenia ran po przegranym combacie przez jednostki z unbreakable - no bo przeciez chodziło o ten zły czołg imperialny.

Ludzie biorą Death bo jest tam to poronione słoneczko. Zamiast poprawić to w szybki sposób będzie jakieś pisanie magii od podstaw. Czy BS to zmieni, nie wiadomo bo nie wiadomo jak będzie wyglądał i czy się przyjmie. Na obecną chwilę czołg ma 10T czy się to komuś podoba czy nie.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Thrawn, w sposób tendencyjny przekazujesz półprawdy - losowo wybrane wątki z dyskusji, niepełne zasady oraz rzeczy, które zostały odrzucone... byle wzbudzić niechęć. Nie wiem, jaki jest Twój cel, ale u mnie masz wielki minus. I wylatujesz z forum BS.

ODPOWIEDZ