Imperium jako kolejna armia.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Murmandamus: Zgadzam sie z toba odnosnie Pierwszego akapitu.
Jesli zas chodzi o drugi akapit to owe ksiazki sa sygnowane logo Warhammera i logo GW, co za tym idzie sa "GW approved". Jesli nie pasuja ci ksiazki to w takim razie wywal z battla figurki Gotreka i Felixa, wszelkich wynalazkow Malakai Makaisona, Grey Seer Thanquola i Bonerippera, sadze ze jeszcze cos sie znajdzie co bylo w ksiazkach.

Sa!nt: Nie jestem niekonsekwenty w tym co pisze, juz predzej nie pisze tego w formie instrukcji obslugi w stylu amerykanskim, moze dlatego trudniej zrozumiec ci moja wypowiedz. Napisze wiec jeszcze raz tym razem wyraznie zaznaczajac abys na pewno zrozumial.
W przedostatnim poscie napisalem ze nie musi powielac tej technologii lecz na przyklad stworzyc cos nowego inspirujac sie technologia przeciwnika.
Zebys pojal idee dam ci przyklad. Warpfire Thrower moze zaowocowac stworzeniem miotacza ognia na oliwe. Poison Wind Globardier moze zaowocowac stworzeniem granatow roznego typu ( pomijajac te ktore juz istnieja -czyli bomby- to mozna stworzyc granaty dymne, jak i gazowe jesli tylko ma sie zaprzyjaznionego alchemika ). Czy ty w ogole wiesz co oznacza wyraz INSPIRACJA ? Nie, inspiracja nie jest wyrazem bliskoznacznym do slowa kopiowac.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, o 09:39 przez Chmura, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Właśnie... inżynier czerpiący pomysły z bitew ze skavenami i który czerpie z chorych pomysłów szczurów daleko by nie zaszedł. Może protekcja coś by mu dała, ale Łowcy są uparci i prędzej czy później by go dopadli. Poza tym nie zapominajmy o Kolegium Cienia. Magowie Tradycji Cienia (wg rpg) także są strażnikami Imperium i strzegą go przed chaosem itp. Wielu wtajemniczonych twierdzi, że są potężniejsi od Łowców. mają szpiegów nawet na dworze Imperatora i często posuwają się do skrytobójczych morderstw i imię ratowania Imperium. Dlatego jak nie Łowcy to Kolegium Cienia zajęłoby się takim gagatkiem i być może jego protektorem.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Chmura pisze:Pasuje tobie teraz panie "biore wszystko doslownie, nie potrafie sie domyslic z kontekstu zdania"?
Nadal mi nie pasuje
Piszesz że to przykłady, niekoniecznie prawdziwe, każdy się powinien domyślić o co chodzi.. a później podajesz że jednak to prawda bo po bitwie krasnoludy<->skaveny obie rase zyskają coś od przeciwnika. Jakoś nie widzę tego że nagle po bitwie krasnoludzcy inżynierowie budują sobie skaveńskie maszyny :roll: (pomijając fakt że maszyn, które strzelają w swoich krasnale nie użyją napewno). Jakby tego mało jeszcze mi piszesz że biore dosłownie :lol2: i to wszystko w temacie o imperium jako drugiej armii.
Nie wiem po co już ta rozmowa. Każdy wie swoje (jedni lepsze swoje, drudzy gorsze i chyba wiadomo kto, jakie :wink: ), wszyscy już się dowiedzieli, że umiesz zbudować mechanicznego konia, a może za to ktoś nie wie jak zbierać imperium jako kolejną armię :?: :idea:

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Kokesz: moze moja wypowiedz i tobie da do myslenia. Gdyz nie mowilem tu o uzywaniu wyrdstone'u.

Przyklad z pierwszej wojny swiatowej stworzenie gazow bojowych zaowocowalo stworzeniem masek przeciwgazowych. Nie musi byc to powielanie pomyslow ale im przeciwdzialanie.

Piotr3K: Ja dam swoja rade z bardzo duzej ilosci gier. Nie stawiajcie na strzelcow. Jesli chcecie ich wziac wasza sprawa ale niech bedzie w waszej armii przynajmniej stosunek 2:1 jednostek walczacych w close combat a tych strzelajacych ( nie mowie tu o artylerii). Steam Tank tez sie przyda, acz nie jest konieczny ani niezniszczalny. Zawsze powinno byc troche konnicy do uderzania od flanki ( male oddzialy) lub do skutecznego przetrzymywania w close combacie ( wieksze oddzialy). Proporcje sami sobie wyrobcie, co wam bardziej odpowiada. Proponuje sie zastanowic rowniez nad kombosem w postaci 30 swordmenow z fcg i dwoma detachmentami po 12 free companies, proponuje w ten oddzial wrzucic priesta i battle standard bearer z griffon standardem.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Dziękujemy Chmurze za oświecenie naszych tępych głów! Jak zwykle daje nam do myślenia i wszystko jest jasne! Tylko dlaczego jest tak ciemno? Czyżby się zachmurzyło?

Murmandamus: W dodatku do RPGa "Dziedzictwo Sigmara" jest napisane, że leśne elfy mają swoich ambasadorów :) A tak to dzięki za poprawę nazewnictwa lasów :)

Książki i bitewniak niezbyt się pokrywają. Czy ktoś słyszał w WFB, żeby istniało coś takiego jak lansjerzy imperialni? Uzbrojeni w lance, pistolety i strzelby?

Nie pamiętam dokładnie tytułu, bo czytałem tą książkę w Anglii - "Guardians of the forest" bodajże... jeśli między Bretonią, a Leśniakami jest porozumienie, to jest to bardzo krwawe porozumienie :D

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Blaesus pisze:Dziękujemy Chmurze za oświecenie naszych tępych głów!
Nikogo nie nazwalem tepakiem, ale jesli ktos sie poczuwa takim to jego sprawa.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Chmura pisze:Sa!nt: Nie jestem niekonsekwenty w tym co pisze, juz predzej nie pisze tego w formie instrukcji obslugi w stylu amerykanskim, moze dlatego trudniej zrozumiec ci moja wypowiedz. Napisze wiec jeszcze raz tym razem wyraznie zaznaczajac abys na pewno zrozumial.
Zauważyłem że jedyne co potrafisz to wjeżdżać komuś na ambicje, czego Ty naprawdę szukasz? Próbujesz pokazać że jesteś lepszy od innych? Jakiś kompleks niższości? Słabo idzie popychanie plastikowych żołnierzyków przy stole? A może próbujesz odreagować na forum inne problemy? Tak czy inaczej nie zamierzam brać udziału w tej słownej przepychance bo dzisiaj jest za ładny dzień.

"Nie rozmawiaj z głupcem, bo najpierw zniży cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
No offens of course ;) Tak mi się tylko przypomniało.
Chmura pisze: Zebys pojal idee dam ci przyklad. Warpfire Thrower moze zaowocowac stworzeniem miotacza ognia na oliwe. Poison Wind Globardier moze zaowocowac stworzeniem granatow roznego typu ( pomijajac te ktore juz istnieja -czyli bomby- to mozna stworzyc granaty dymne, jak i gazowe jesli tylko ma sie zaprzyjaznionego alchemika ).
Warp-fire Thrower został stworzony na podstawie krasnoludzikiego Flame Throwera, więc jeśli ludzie z Imperium do tej pory nie kupili schematów od zaprzyjaźnionej rasy która mogła by pomóc w nauce obsługi i konstrukcji to na pewno nie będą się wzorować na Warp-fire Throwerze skaveńskim.
W rpg kolegium dla którego wieje wiatr Chamon już od dawna robi granaty dymne i inne więc to nie jest nowość, a dlaczego ich nie ma w wfb? Bo nie ma takiej potrzeby nie ma co utrudniać rozrywki bo inne rzeczy są cool i to wystarczy ;)
Chmura pisze:Czy ty w ogole wiesz co oznacza wyraz INSPIRACJA ? Nie, inspiracja nie jest wyrazem bliskoznacznym do slowa kopiowac.
Znowu osobiste wycieczki :roll: Czy Ty naprawdę nie umiesz normalnie pisać na forum? Jakoś z innymi ludźmi idzie normalnie wymienić się poglądami.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Sa!nt: Nie mam ochoty juz sie powtarzac, przejrzyj moje posty w tym temacie jeden po drugim, a potem zastanow sie nad celowoscia twojego ostatniego posta.

P.S. Słowa takie jak "może" odnosza sie do hipotetycznych sytuacji, a nie do faktycznie zaistnialych. Jak sadzisz, czy wowczas uzywalbym slowa "moze"?
A klimat ( niektorzy okreslaja go jako fluf) to nie to samo co wymienione w rozpisce jednostki, sorki, ale jeszcze raz przeczytaj moje posty.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Chmura pisze:a dam swoja rade z bardzo duzej ilosci gier
No słucham to ile bitew rozegrałeś do tej pory? Albo jak długo grasz jeśli nie jesteś w stanie ich wszystkich policzyć.
Chmura pisze:Nie stawiajcie na strzelcow.
W 6 edycji i nawet w 7 gunline jest morderczy.
Chmura pisze:Steam Tank tez sie przyda, acz nie jest konieczny ani niezniszczalny.
Dla niektórych armii jest.
Chmura pisze:kawaleria [...] skutecznego przetrzymywania w close combacie ( wieksze oddzialy)
A to coś nowego zawsze myślałem że kawaleria ma się przebić przez przeciwnika a nie przetrzymywać go. No nie wiem jak dla mnie jak się nie przebiją gdy mają bonusy za szarże to jest krucho.
Chmura pisze:Proponuje sie zastanowic rowniez nad kombosem w postaci 30 swordmenow z fcg i dwoma detachmentami po 12 free companies, proponuje w ten oddzial wrzucic priesta i battle standard bearer z griffon standardem.
Sam na to wpadłeś?
Klocek za około 650 pkt który jest mało manewrowy i którego bardzo łatwo wymanewrować. Wjazd jakiejś konnicy od boku lub kilka moździerzy tudzież hellstormów łatwo by zniszczył te wspaniałe kombo.
Masz jeszcze inne genialne pomysły? ;) Bo nareszcie rozmawiamy o czymś ciekawym ;)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Od kiedy gram? zobacz w innym temacie.
W 6 edycji i nawet w 7 gunline jest morderczy.
To twoja opinia, moja jest inna. Morderczy moga byc na T3.Dla mnie efekt jest niesatysfakcjonujacy. Wole close combat. A przyjrzyj sie statystyce i wtopionych punktach w strzelcow wszelkiego typu. Do mnie to przemawia na ich niekorzysc.
Dla niektórych armii jest.
Nie jest. To ze go trudniej zniszczyc to nie znaczy ze jest niezniszczalny.
A to coś nowego zawsze myślałem że kawaleria ma się przebić przez przeciwnika a nie przetrzymywać go. No nie wiem jak dla mnie jak się nie przebiją gdy mają bonusy za szarże to jest krucho.
Owszem do przebic sluza przede wszystkim. Mi jednak tylko 2 razy uciekly badz padly. Moze to tylko ciagly fart na armor savie i testach liderki. Ale mi sie sprawdza.
Sam na to wpadłeś?
Klocek za około 650 pkt który jest mało manewrowy i którego bardzo łatwo wymanewrować. Wjazd jakiejś konnicy od boku lub kilka moździerzy tudzież hellstormów łatwo by zniszczył te wspaniałe kombo.
To kombo sprawdza sie bardzo ladnie, ale sluzy tylko do gry na obronie. Na nowe VC tez jest sliczne. No chyba ze ty zawsze grasz na male punkty ( np 1000 ? ).
Masz jeszcze inne genialne pomysły? Wink Bo nareszcie rozmawiamy o czymś ciekawym Wink
Oczywiscie ze mam. Ale kazdy z tych pomyslow jest tylko kilkukrotnego wykorzystania, gdyz pozniej przeciwnik bedzie sie pod to konkretne rozwiazanie nastawial.
Jesli cos ci sie nie podoba to twoja sprawa. Ja tylko zgodnie z tematem watku wyrazilem moje uwagi. Sa to tylko i wylacznie moje prywatne sprostrzezenia na podstawie moich gier, nie na podstawie czyichs innych opinii z tego czy innego forum.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Zacząłeś w tym samym czasie co ja.
Chmura pisze: To twoja opinia, moja jest inna. Morderczy moga byc na T3.Dla mnie efekt jest niesatysfakcjonujacy. Wole close combat. A przyjrzyj sie statystyce i wtopionych punktach w strzelcow wszelkiego typu. Do mnie to przemawia na ich niekorzysc.
A ja wole strzelać, wszystkim co wpadnie w ręce. Największy sukces deatachment - 5 Archersów zabił Dyskmena z savem 3+ i wardem 3+ i dysk. Hellblaster męczył się nad nim 2 tury zostawił i góre i dół na 1 woundzie a funowi archersi dali rade.
Chmura pisze: To kombo sprawdza sie bardzo ladnie, ale sluzy tylko do gry na obronie. Na nowe VC tez jest sliczne. No chyba ze ty zawsze grasz na male punkty ( np 1000 ? ).
A jak chcesz zmusić przeciwnika żeby szedł do Ciebie? Przecież Ty nie używasz strzelania i przy takim koszcie brakuje pkt na strzelców. Lepiej stać i strzelać do tego.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Fakt nie uzywam strzelcow, uzywam artylerii. I to skutecznie. Nie wydaje mi sie rowniez aby now VC staly w miejscu.

Awatar użytkownika
Galin
Wałkarz
Posty: 68
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: Galin »

Moze ja utne offtop i odpowiem na temat:)
Imperium to moja druga armia po Hordach i mam dosc mieszane uczucia. Tzn wszystko fajnie - duzo mozliwosci, sporo jednostek, utrzymane w klimacie, nie ma jednostek nie przydatnych i nie grywalnych, bo wszystko zalezy od stylu gry i upodoban graczy.Ale.. ci herosi tacy jacys cherlawi sa, jednostki tez slabsze - juz nie da sie poslac 3x4 kawalerzystow w asyscie smoka i jakiegos koksa na demonic mouncie :). Ogolnie narazie zapoznaje sie z armia (czyt.) zbieram ciegi z lewa i z prawa, bo jednak przyzwyczajenie robi swoje i nadal przecieram oczy ze zdziwienia jak moja kawaleria sie lamie i ucieka(co grajac chaosem zdarzalo sie wybitnie rzadko)od byle czego. A szczegolnie do bialej goraczki doprowadzaja mnie nowe Wampiry, poprostu nie wiem jak to ugryzc :/

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Galin pisze: A szczegolnie do bialej goraczki doprowadzaja mnie nowe Wampiry, poprostu nie wiem jak to ugryzc :/
skąd ja to znam :lol2:

Faktycznie przyzwyczajenia do silnych bohaterów i mocnych drogich unitów mogą zniechęcać
Zastanawiam sie jednak nad miłym zaskoczeniem w drugą stronę planuje po empire zbierać mortali khorna tam będzie j3bnie4e i to ostre podejrzewam wiec fun wielki będzie....
Obrazek






_________________

ODPOWIEDZ