2250 Wacek

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

2250 Wacek

Post autor: THE_END »

Arch Lector of Sigmar
General; Prayers of Sigmar; Heavy Armour
Van Horstman's Speculum
Shield of the Gorgon
Sword of Fate
War Altar

Battle Wizard
Dispel Scroll
Dispel Scroll
Warhorse

Battle Wizard
Rod of Power

25 Flagellant Warbands

3x 11 Handgunners
Marksman ( Hochland Long Rifle )

2xGreat Cannon

2x 6 Outriders
Musician; Outrider Champion ( Hochland Long Rifle )

2x Steam Tank

Casting Pool: 4
Dispel Pool: 6
Models in Army: 84
Total Army Cost: 2250

Zanim ktoś napisze że to już było - nie miałem siły się przekopywać przez 46 stron - Roz. tylko na turnieje

1 pytanie - co można poprawić ?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Dziwaczna rozpiska.Gdzie magów będziesz kitrał?w hundgunach?słaby pomysł.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Magowie mają 1lvl - jeden trzyma 2 x srajtaśme drugi robi 3x DD w turze i wychodzę na 9 disspella ... Kiram ich w handgunnach bo 5x Hochland = 1x 2W no AS zgon na turę - 3 tury przeciwnik traci 2 magów itd

Dziwna ? - Bardzo się cieszę że jeszcze takiej nie było :) jednak jestem orginalny :roll:

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

można też wsadzić do lasu, co nie?

Dziwna rozpa, nie masz kopa w magii, każdy Ci zablokuje modlitwy i altar.

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Lusterko na Księdzu Dyrektorze też trochę dziwny pomysł. 3x11 handgunners...jeśli już tylu strzelaczy to może część na crossbowmenów zamienić. Outridersów bym wywalił. Wymieniłbym jednych na Pistoliersów a drugich na jakąś piechotę. Po za tym dwa czołgi to nie na moje bajpasy :?

Ale to dlatego że mamy zupełnie inne podejście do gry i odmienną koncepcje armii.
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Dziwna rozpa, nie masz kopa w magii, każdy Ci zablokuje modlitwy i altar.
Po raz kolejny dzieki za orginalność ale widzę że bedę musiał coś wytłumaczyć

Założenie jest proste ( wydawało mi się że oczywiste )

Walter jest od siekania smoków , treemanow i tym podobnego dziadostwa - lusterko + shild powodują że przeciwnik wypłaca mu w chalangu 1 atak sword of fate sprawia że nawet treeman bedzie schodził mu z drogi - facet staje na srodku armi i tworzy 16" zone zgona gdzie nie odwazy sie wejsc desygnowany ze sword of fate target ...

2x Mag jest TYLKO do obrony magicznej - jeden ma 2 scrolle inny daje mozliwosc wyciagniecia do 9 kosci disspella - nie mam zamiaru wogole uzywac magii - tylko przeciwdziałać jej użyciu przez przeciwnika

Handgunnerzy musza zostac bo armia opiera sie na 5x Hochland Sniper Rifle - 3x trafiaja na 5+ 2 na 4+ daje to średnio 2 trafienia w turze co przy małym szczesciu usmierca wrogiego 2lvl maga ... - zdarzało mi sie zabijac highelfickich arcymagów ktorzy chcieli miec w 1 turze los do moich unitow...

w sumie armia wydaje 60 strzałów + 5 hochlandów do tego ma 2 duze cannony i 2 małe - 4 odziały sa unbrakable a wraz z upierdzielaniem magów przeciwnika walter może spokojnie dodac do tego kolejny unbrake odział ...

oprocz 3 odzialow handgunnow i 2 cannonow wszystko rusza sie na conajmniej 12" i ma spora manewrowosc ( czolgi , fast cav , walter ) wiec nie do końca łatwo dostac za to punkty.

Co do podejscia do gry to tak jak pisze w tytule -wacek ...

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

War Altar ma tylko 7" ruchu. Nie moze maszerowac, wiec tylko w szarzy ma podwojony ruch, ktory wynosi wtedy 14".
To tak na wszelki wypadek abys sie nie przeliczyl.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Racja przepalcowanie moje :)

note to self - nie pisac postow po 1 w nocy :D

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Taka niewinna rozpiska na te same punkty ciekawi mnie jakbyś sobie z nią poradził Twoją.

1 Arch Lector of Sigmar @ 245 Pts
General; Barding; Heavy Armour; Shield; Warhorse
The Mace of Helstrum [60]
Doomfire Ring [30]

1 Warrior Priest of Sigmar @ 150 Pts
Barding; Heavy Armour; Shield; Warhorse
Icon of Magnus [25]
Sword of Battle [15]

1 Battle Wizard @ 160 Pts
Magic Level 2
Warhorse
Rod of Power [30]
Ring of Volans [20]

1 Battle Wizard @ 150 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

10 Crossbowmen @ 85 Pts
Musician

10 Crossbowmen @ 80 Pts

5 Vanilla Knights @ 123 Pts

5 Vanilla Knights @ 123 Pts

6 Knightly Orders @ 203 Pts
FCG War Banner [25]

9 Knightly Orders @ 247 Pts
FCG

6 Pistoliers @ 132 Pts
Musician; Outrider with Repeater Pistol

6 Pistoliers @ 132 Pts
Musician; Outrider with Repeater Pistol
6 Warhorse @ [0] Pts

1 Great Cannon @ 100 Pts
1 Great Cannon @ 100 Pts
1 Helblaster Volley Gun @ 110 Pts
1 Helblaster Volley Gun @ 110 Pts

Casting Pool: 6
Dispel Pool: 7
Models in Army: 77
Total Army Cost: 2250
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Nie widze problemu - możemy się kiedyś ugadać i stestujemy - wole grać niż teoretyzować ale mogę na chłodno pokazać ci parę punktów gdzie miałbym przewagę
1 Arch Lector of Sigmar @ 245 Pts
General; Barding; Heavy Armour; Shield; Warhorse
The Mace of Helstrum [60]
Doomfire Ring [30]
Nie masz altara - nie masz speculuma - Moj Arch wybiera twojego jako target dla sword of fate - w CC niezaleznie kto na kogo wpadnie będziesz miał 1A ( i tak byś miał bo zamienisz uderzenie MoH ) ja będę miał 2 trafiam cie na 4+ przebijam na 2+ no AS nie masz warda d3 W - ty musisz mnie trafić - na 4+ przebić ( pod warunkiem że będziesz wypłacał we mnie a nie w altar ) na 2+ i przebić przez warda ... rezultat z grubsza oczywisty ...

Masz 2 Wizzów na 2 poziomie - spoko ja mam 9 DD i 2 scrolle na 2 tury powinno styknąć wtedy statystycznie zejdzie ci jeden z nich poźniej już samymi dicami da rade jechać

Masz 20 crossbowow co daje razem 20 strzałów wystawiam się tak żeby dać ci 1 T strzelania jeśli stoisz i czekasz , jeśli jedziesz na mnie strzelania będzie jeszcze mnie trudno utrzymać luzacko loS do wszystkiego - trzeba by milczaco przyjac ze kazdy dostanie taka gorke jak by chcial itd i ze bedzie ona na poczatku strefy rozstawiania ...


Cannonow masz 2 ja mam 4 ( ze steamow ) wiec latwiej mi sciagnac twoje

Twoja kawaleria na steamy waraltara itd jest mieciutka - jednya groźna rzecz to koles z mlotkiem :D ale mozna sobie z nim poradzic - w inny sposob nie sciagniesz steamow - pozatym jak uradzisz z flaggsami ?

Helenki bardzo fajne ale zdziebko sytuacyjne bedziesz musial pchac w moja strone - pistoliersi jak rozumiem do wsparcia kawaleri - spoko ale na statyczne armie średnio się nadają

Prawda taka - trzeba by to rozegrać - bardzo chętnie bym sobie z tym zagrał nie przeczę - w wypadku mojego startu byłbym w bardziej uprzywilejowanej pozycji niż gdybyś ty zaczynał ( duża szansa zciągnięcia cannona albo nawet przy odrobinie szczęścia 2 ) ale jak na rozpiske którą przedstawiasz jako odpowiedz na moją myśle że mogłeś się bardziej postarać :D

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Nie masz altara - nie masz speculuma - Moj Arch wybiera twojego jako target dla sword of fate - w CC niezaleznie kto na kogo wpadnie będziesz miał 1A ( i tak byś miał bo zamienisz uderzenie MoH ) ja będę miał 2 trafiam cie na 4+ przebijam na 2+ no AS nie masz warda d3 W - ty musisz mnie trafić - na 4+ przebić ( pod warunkiem że będziesz wypłacał we mnie a nie w altar ) na 2+ i przebić przez warda ... rezultat z grubsza oczywisty ...
Jeśli by się spotkali w chalengu ale do tego by nie doszło.
Masz 2 Wizzów na 2 poziomie - spoko ja mam 9 DD i 2 scrolle na 2 tury powinno styknąć wtedy statystycznie zejdzie ci jeden z nich poźniej już samymi dicami da rade jechać
6 w pierwszej turze dopiero w następnych masz 9 jeśli uda Ci się przenieść w rodzie.
Twoja kawaleria na steamy waraltara itd jest mieciutka - jednya groźna rzecz to koles z mlotkiem Very Happy ale mozna sobie z nim poradzic - w inny sposob nie sciagniesz steamow - pozatym jak uradzisz z flaggsami ?
Kawaleria ma zniszczyć Twoje działa i pogonić strzelaczy.
Flaglantami zajeliby się pistolersi.
Prawda taka - trzeba by to rozegrać - bardzo chętnie bym sobie z tym zagrał nie przeczę - w wypadku mojego startu byłbym w bardziej uprzywilejowanej pozycji niż gdybyś ty zaczynał ( duża szansa zciągnięcia cannona albo nawet przy odrobinie szczęścia 2 ) ale jak na rozpiske którą przedstawiasz jako odpowiedz na moją myśle że mogłeś się bardziej postarać Very Happy
Grałem już dziwniejszymi rozpiskami a ta była robiona na szybko.


Podsumowując:
Ty masz Altara Lusterko i Sword of Fate, 5 hochlandów 4 cannony i 2 czołgi a ja nie mam szans :lol:
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Ty masz Altara Lusterko i Sword of Fate, 5 hochlandów 4 cannony i 2 czołgi a ja nie mam szans
:lol2: Podsumowując czytać ze zrozumieniem posty do końca.
Prawda taka - trzeba by to rozegrać - bardzo chętnie bym sobie z tym zagrał nie przeczę
Jeśli by się spotkali w chalengu ale do tego by nie doszło.
Masz tyle samo ruchu co ja więc zależałoby to tylko od naszych umiejętności ;) ( chociaż jak zwykle BTOPS dało o sobie znać ) - nie mówię żeby się spotkali - gdybyś był lepszy to nie jeśli ja miałbym lepszy dzień to tak.
6 w pierwszej turze dopiero w następnych masz 9 jeśli uda Ci się przenieść w rodzie.
Zgoda pod warunkiem że nie zaczynam a to już zależy od szczęścia :) więc 50/50
Kawaleria ma zniszczyć Twoje działa i pogonić strzelaczy.
Flaglantami zajeliby się pistolersi.
No i tutaj steamy mają zniszczyć twoją kawalerię strzelacze wpuscić w nią 120 strzałów zanim dojedzie a do flaggów w cc sie strzlac nie da - i kolejny raz sprowadzałoby się do tego kto lepiej manewruje itd - dlatego właśnie jak bede w PL to napewno do kraka wstąpie i sie odezwe. W końcu najlepiej sie uczyć od doświadczonych i ogranych graczy :)

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Masz tyle samo ruchu co ja więc zależałoby to tylko od naszych umiejętności
Nie Ty masz 7 ruchu a ja mam marsz więc 14 :P
Poza tym mam o jeden oddział więcej co mi daje już przewagę przy wystawianiu.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

THE_END, mniej statystyki, więcej ogrania. Wystarczy, żeby ktoś wystawił 4 armaty i już masz psińco, a nie artylerię i 600 punktów w postaci czołgów. Standard Imperialny Cię pogryzie, wystarczy, że wezmę life'a na wszystkich magach, skitram ich w lesie, i nawet te 9 DD Cię nie ocali. Poza tym, aby przechować te kostki rozpraszania musisz je mieć po turze dispelowania, więc nie masz znowu tak kolorowo..

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Toni zgadzam się że 4 cannony itd mnie pogryzą ( jak stestuje wyśle raport ) ale u nas Emp to nie do końca najpopularniejsza armia - to raz a dwa że ta rozpiska miała być niestandardowa ...

Z tymże meta się zmienia - co ci dadzą 4 cannony na tunneling teamy ? Scorpiany - teraz nie wiadomo czy korsarze nie dostana zasady minerow , chaos ma miec cultystow z czyms podobnym bestie maja ambush , nowe demony maja furie nielimitowane itd ... jestes pewien ze 4 cannony w takim srodowisku sie utrzymaja jeszcze dlugo ( przy obecnym kierunku w jakim GW wydaje booki ) ?
Poza tym, aby przechować te kostki rozpraszania musisz je mieć po turze dispelowania
Chyba nie masz tutaj racji - w usa gra sie zgodnie z ang wersja booka - in each succesive magic phase ... - czyli w jednej turze zabieram sobie z PD a w twojej turze ( bo to jest successive - wyraznie napisane ze moja albo wroga ) moge je dodac jesli nie podrzuce lisoci.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

No tak bo my gramy na bułgarskim tłumaczeniu :roll:
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

THE_END pisze: Z tymże meta się zmienia - co ci dadzą 4 cannony na tunneling teamy ? Scorpiany - teraz nie wiadomo czy korsarze nie dostana zasady minerow , chaos ma miec cultystow z czyms podobnym bestie maja ambush , nowe demony maja furie nielimitowane itd ... jestes pewien ze 4 cannony w takim srodowisku sie utrzymaja jeszcze dlugo ( przy obecnym kierunku w jakim GW wydaje booki ) ?
A co, wykopek nie sprzątnie 5 KO z muzem wyznaczona w standardzie do pilnowania maszyn? A furie za 12 pts. sztuka jest sens wystawiać teraz? a wystawianie maszyn w różnych miejscach deploya nie daje rady? Bestii nie widziałem na żadnym moim turnieju, może w U.S. tym grają ale tu nie bardzo się widzi tę armię, a jak już się pojawi są i na to sposoby ;p

Może właśnie mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z tym Rod of Power? Jak to czytam i słucham jak ludzie zachwalają to myślę sobie "gdzieś jest haczyk" bo przecież nie generujemy PD w turze przeciwnika ani DD w swojej, więc co nam w sumie daje ten rod?

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

bo przecież nie generujemy PD w turze przeciwnika ani DD w swojej, więc co nam w sumie daje ten rod?
No i wychodzi na to że macie bułgarskie tłumaczenie :lol2:

Możesz przekładać PD w DD - naprawdę - jeśli gracie inaczej to gracie źle - przyglądałem się jak gra Jack T z kolegą moim na GD ( Scott strzepał mu nieźle tyłek :D ) i dokładnie tak robił ...
A co, wykopek nie sprzątnie 5 KO z muzem wyznaczona w standardzie do pilnowania maszyn? A furie za 12 pts. sztuka jest sens wystawiać teraz? a wystawianie maszyn w różnych miejscach deploya nie daje rady? Bestii nie widziałem na żadnym moim turnieju, może w U.S. tym grają ale tu nie bardzo się widzi tę armię, a jak już się pojawi są i na to sposoby ;p
Wykopka szarzuje po wykopie chyba ze minerzy ale trudno obstawic wszystko za pomoca 5 kolesi ... ( 115 pts )

Fure ? Latacze jasne ze sie oplca bardzo - tudno złapać a łatwo nie dać przecniwkowi za to ptk - wystawianie maszyn w roznych miejscach daje rady ale pod jedynm warunkiem - ze stol jest pusty jesli sa na nim 2 laski conajmniej to nie wystawisz ich tak zeby mialy wszedzie los i tutaj jest problem pozatym wystawione w roznych miejsach - ciezko obstawic ...

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

No coż, i tak i tak taki wykop zje 1 armatę, potem overrunuje w następną, a tu odpowiednio ustawiona 5 ryców zjada frajerów.. A furie spadają od magii bardzo przyjemnie, i są za drogie jak na ich możliwości. Owszem, fajny flyer, ale za drogi jak dla mnie.

W sumie do tego roda trzeba by FAQa, bo śmierdzi mi to.. ale nie mam co narzekać, za Sigmara w takim razie :wink:

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

jak jest duzo flayerów to armaty staram sie wstawiac do lasu aby np furie musiały do mnie dreptac a obok sa knighci z trąbką, zawsze tak robie i sie sprawdza

ODPOWIEDZ