Reiksguard Knights

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Reiksguard Knights

Post autor: argoth »

Co chwile widzę na allegro jakieś tajemnicze, całkiem fajne figsy Reiksguard Knightsów, i nie wiem czym to sie je :roll: Z której to edycji? Korzystacie w ogóle z takich modeli czy to tylko na ozdobę?
Podrzućcie jakieś info na ten temat bo bardzo ciekaw jestem, a niestety wiedzy brak.
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

w 4 chyba jeszcze byli ... nikt juz z tego nie korzysta - martwy odział jak mumie itp ...

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

W 5 też byli. Najcięższa piechota imperialna. W 6 zostali przekształceni w dzisiejszych Greatswords (bo ci drudzy w 5 edycji byli cienkimi bolkami). Sam mam niestety tylko FCG i używam tych panów jako bohaterów.

ps dziś przybili do mnie Teutogen Guards...szkoda, że zostali załatwieni na szaro przez gw ale w grach domowych zamierzam korzystać z armii Cult of Ulric więc figurki się przydadzą.

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Grand więc to do Ciebie trafili moi rzeźnicy 8) A niech dobrze Ci służą :)

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Szkoda że nie mają dwuręcznych mieczy bo by ich można jako GS używać :wink:
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Jak najbardziej można ich jako GS używać. Trochę wyobraźni Panowie :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

szkodnik pisze:Grand więc to do Ciebie trafili moi rzeźnicy 8) A niech dobrze Ci służą :)

Hehehe...jaki ten świat mały. No zamierzam ich używać ale tylko jako TG bo GS mam 25.

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

szkodnik pisze:Jak najbardziej można ich jako GS używać. Trochę wyobraźni Panowie :)
Strasznie mi siuę figsy podobają i chyba tak zrobie :D
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Jeśli dobrze pamiętam, to jeszcze w 6tej edycji w jednym White Dwarfie były dla nich zasady (na zasadzie: Jeśli przeciwnik się zgodzi).
Mieli identyczne statystyki co Greaty, ale zamiast dwuręcznych mieczy mieli miecze i tarcze (2+ save w combacie), oprócz stubborna dawali jeszcze w 6ciu calach przerzuty na psychologię dla piechoty, czy jakoś tak. Dzisiaj figurki reiksguardzkiej piechoty widuję zazwyczaj w roli czempionów, albo kapitanów pieszych.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Skończyły sie czasy ciekawych zasad nadeszły czasy monotonii i nudy(ograniczanie zasad pójście na łatwiznę (dać ze 30 kości mocy czy inne bajery )) ja już tak eksperymentuje z imperium ze bania pęka a wszystko po to by nie grac ciągle jednego standardu bo ile można.... w rar wstawiam giganta chociaż zasadami można sie pobawić i widok wroga gdy przegrywa na -2 jest ciekawy, special koniec czasów armat jadę na GS teraz 2 klocuszki ze stubbornem muszą być , 0 magii bsb ze sztandarem magic resistance +2 ,2 priestów 0 strzelania smiesznie sie gra ale sie gra

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Blaesus pisze:Jeśli dobrze pamiętam, to jeszcze w 6tej edycji w jednym White Dwarfie były dla nich zasady (na zasadzie: Jeśli przeciwnik się zgodzi).
Było by miło gdyby ktoś znalazł dokładne ich staty i zamieścił, albo linka wstawił. Może ten numer WD jest gdzieś dostępny w sieci. Chętnie bym sobie nimi pograł 4fun z kumplami.

Zgadzam sie z tobą Wilqu. Szkoda takich rzeczy jak Cult of Ulric, armia Nuln czy Reiksguard Knights. Zaczyna się monotonia oparta na wyścigu zbrojeń i dobrych rzutach kostkami.
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Podani przez Ciebie Reiksguardzi jadąc konno nie wyróżniają się niczym od innego rycerstwa. W jednym WhiteDwarfie był pomysł, aby dać charakter zakonom, wyglądało to zupełnie jak tworzenie nowych zakonów w Codex:Space Marines. Można było dawać pozytywne i negatywne cechy, nawet zmienić uzbrojenie (nie tylko kopie i młoty kawaleryjskie- także bronie dwuręczne i korbacze). Teraz na dodatek Białe wilczki są badziewne z tymi dwurakami.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

powiem tak zal ze ich nie ma bo ja z chęcią zagrałbym na zakonach rycerskich było by super pantery + 1 inicjatywa np morr przeżuty na wound, blazing circle np +2 liderka byłoby całkiem ciekawie a tak mecz sie i graj dla zabawy bo na turnieju litości nie otrzymasz

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A wracając do tych reiksguard'ów. Szukałem na necie, ale jedyne co znalazłem to: Mv-3, WS-4, S-4 (!), I-4, tarcza, hand weapon, plate armour, niestety żadnych szczegółów (że już o koszcie punktowym nie wspomnę). Może ktoś ma więcej informacji?

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

A czemu Mv 3 a nie 4?
Też na razie więcej informacji nie znalazłem. Blaesus coś wspominał o stubbornie i przerzutach na psychologie do 6 cali ale nigdzie tego nie znalazłem.
Ogień oczyszcza ciało i dusze nawet największych wrogów Imperium...niech zapłoną stosy!

PG...czyli jak wygrać bitwę przed jej rozpoczęciem. 100% HATE!!!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ten zmniejszony ruch faktycznie istnieje, najwyraźniej zapożyczone z poprzednich edycji, gdzie ciężka zbroja dawała modyfikator -1 do ruchu

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

W V edycji tak było... Ciężka kawaleria imperialna miała wtedy 6 cali ruchu...

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

jednostka naprawdę zacna ale cena tej aukcji na allegro szczerze mówiąc nie do końca. Warto moim zdaniem poczekać aż pojawią się inne aukcję tych modeli (czasem są wysypy:) i wtedy ich wylictować albo pertraktować ze sprzedającym.

ODPOWIEDZ