Jak wybierać skład na Euro

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Jak wybierać skład na Euro

Post autor: Dalmar »

Temat był już poruszany i w zasadzie wszyscy byli za dlatego proszę o dopisanie tego do regulaminu Ligi na 2008\2009.

"Skład na Mistrzostwa Europy ETC będzie wybierany przez trzech graczy (Top 3), który mają najlepszą średnią z 4 Masterów w Lidze 2008\2009"

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

a ja proponuje glosowac, bo bylo kilka innych propozycji wyboru skladu.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

też popieram głosowanie... aklamacji nigdzie nie widziałem...

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Dla formalnosci do tej opcji Darek przydaloby sie dopisac 'a w przypadku takiej samej ilosci punktow prawo do wyboru otrzymuje ten gracz, ktory ma zaliczana mniejsza liczbe masterow w tym sezonie'. Albo inne kryterium, jakie uwazasz. (Moze miejsce w lidze?)

Popieram aklamacje/glosowanie.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Popieram glosowanie. Rozdzielic na dwa punkty:
1. Czy do EuroTOP3 bierzemy z najlepszymi wynikami z masterow
2. Co w przypadku "remisu"
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

karlee pisze:Popieram glosowanie. Rozdzielic na dwa punkty:
2. Co w przypadku "remisu"
W przypadku remisu przechodzi ta osoba która rozegrała mniej Masterów.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Tez bylbym za taka opcja, ale moze ktos stwierdzi ze lepiej ta ktora ma lepsze lokale (choc wlasnie o to chodzi zeby lokale nie mialy znaczenia...).
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

to w takim razie, jaki jest sens liczenia lokali w ogole do ligi?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Liga a ETC to dwie różne rzeczy. Liga to liga, a na ETC jadą wybrani :)

Jeśli chodzi o mnie to mam inną propozycję:
- możnaby prowadzić równolegle do klasyfikacji Ligi coś w rodzaju rankingu generalskiego w oparciu o ELO (lub też inny system), polegający na liczeniu wyników bitew TYLKO z masterów;
- osoby nie grające na masterach siłą rzeczy nie byłyby tam uwzględniane;
- powstałby ranking najlepszych generałów, który moim zdaniem powinien pomocniczą -> TOP ileśtam z tego rankingu wybierałoby spośród graczy, lub niekoniecznie, KAPITANA, który miałby za zadanie dobrać skład wedle swojego uznania, za co później były rozliczany
- oczywiście można też uznać, że składem na EURO byłoby TOP 8 np. z tego rankingu, ale z tą możliwością, że gracze mieliby możliwość Challangu o miejsce w składzie (np. Best of 7 na zasady Euro Comp), jeśliby uważali, że na nie zasługują (ale tylko z osobami z 7 i 8 miejsca w rankingu)

Jeżeli ranking byłby oparty na ELO, to istnieje niewątpliwy plus taki, że miałby on charakter ciągły niezależnie który to sezon ligowy mamy. Oczywiście dodany zostałby mechanizm, że brak grania na masterach przez jakiś czas powodowałby stratę jakiejś ilości punktów.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Przekombinowane jak dla mnie ;-)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Podałem kilka opcji. Generalnie liczenie tylko średniej z masterów, czy też w ogóle masterów jest takim drugim rankingiem de facto :) Jak weźmiesz ELO to akurat najlepsi gracze będą tam wysoko, a pojedynki między najlepszymi będą bardzo dla niego istotne, bo chyba o to też chodzi poniekąd prawda ?? No bo co z tego, że jakiś dobry gracz klepnie 60 pkt. na plewach, z czołówką ugra może 5/20 i dołoży do tego świetne malowanie + hobby i znajdzie się w TOP 10 mastera. Inny np. zagra z samymi dobrymi 3-4 razy, ugra na nich 40 pkt. oraz zmasakruje jakąś plewę i będzie miał razem z 60, mniej z malowania i hobby i do TOP 10 nie wejdzie.

Priorytetem jak dla mnie powinno być właśnie:
- liczenie tylko wyników bitew, a nie miejsc na masterach (bo to de facto wielkiej różnicy w stosunku do rankingu Ligi nie zrobi, co pokazywał zresztą chyba Robson czy Dalmar na przykładzie tego sezonu);
- olanie do tej klasyfikacji hobby i innych dupereli
- ważenie wyników (trudniej pokonać np. gracza z TOP 3 ligi, niż kogoś kto w lidze jest na 200 miejscu)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Pomysl dobry. Potrafilbys to zrealizowac ?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dlatego rzuciłem pomysł systemu ELO - on waży wyniki - trzeba tylko przerobić wzór pod kątem potrzeb w battlu, bo standardowy zakłada tylko 2 lub 3 możliwe wyniki: wygrana, porażka, ewentualnie remis. Tak więc jeśli na masterach byłby standardowy system punktacji: co 2 lub co 1 pkt, to można do tego to dostosować. Natomiast przygotowanie samego arkusza turniejowego, który generuje ranking na bieżąco po każdej bitwie, uwzględniając wyniki które już padły to małe piwo.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

karlee pisze:Przekombinowane jak dla mnie ;-)
Zgadzam się z Karlee że przekombinowane - w tym roku inaczej niż w dwóch poprzednich sezonach mielismy sytuację że w Top 3 Ligi nie pokrywała się z Top 3 z samych Masterów i dlatego trzeba IMO to zmienić. System ELO który jest niesprawdzony można przetestować żeby był prowadzony równoregle ale nie sprawdzony nie może obowiązywać od teraz.

Zróbmy średnią z Masterów - proste, zrozumiałe i skuteczne przy wyborze Top 3 na ETC.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dalmar pisze: Zróbmy średnią z Masterów - proste, zrozumiałe i skuteczne przy wyborze Top 3 na ETC.
Masz na myśli średnią punktów czy miejsc Darku, bo to dosyć zasadnicza różnica?

A co do generalskiego ELO to chciałbym to pilotażowo wprowadzić, aby sobie zobaczyć jak działa. Tylko kwestia, by może osoba, która podobne systemy zna przedstawiła coś dopasowane do WFB i można podliczać to.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

jestem za głosowaniem, wybór przez top3 nie jest najlepszą opcją.
zgłaszam propozycję:
top20 wybiera kapitana, kóry jest odpowiedzialny za wybór składu.

liczenie top3 z masterów jest także chybionym pomysłem, gdyż to własnie na masterach hobby bardzo wypacza punktację, w przeciwieństwie do lokali.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

pomysł Robsona jest dobry, popieram głosowanie.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

a moze jakas nieparzysta liczba, zeby nie bylo remisow? np. top15.

i dopisac, ze jesli jest wiecej niz 2 kandydatow i zaden nie zdobedzie ponad 50% glosow druga tura glosowania (jak w wyborach prezydenckich :lol2: )
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A co z jakimś alternatywnym rankingiem ?? choćby pilotażowo wprowadzonym ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Scimitar pisze:A co z jakimś alternatywnym rankingiem ?? choćby pilotażowo wprowadzonym ??
Jak najbardziej jestem za - trzeba pewne rzeczy sprawdzić żeby wprowdzić wiec na pewno trzeba przetestować.

ODPOWIEDZ