8 edycja - przesuniecie Ligi

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

8 edycja - przesuniecie Ligi

Post autor: swieta_barbara »

Oficjalna data wydania kolejnej edycji WFB przypada na 8 lipca 2010. W zwiazku z tym, mam pewna propozycje i chcialem rozpoczac dyskusje na ten temat. Otoz zastanawialem sie z Shino, czy nie daloby sie tego okresu teraz do wyjscia nowej edycji, uznac za lige przejsciowa, klasyfikowana czesciowo do Ligi calorocznej, ktora odbywac sie bedzie zwyklym rocznym trybem, ale z pewnym przesunieciem.

Mowiac datami:
Liga po WI (bede tu mowil przejsciowa) trwac bedzie do Wielkiego Drakona, czyli do 11 lipca 2010. W sumie w jej czasie odbeda sie 3 imprezy masterowe i do Ligi 2010/2011 bedzie sie liczyl tylko najlepszy z nich.

Nastepnie rozpoczyna sie kolejna Liga Wyjatkowa, na ktorej pierwszym masterem bedzie (zapewne) DMP, 28-29 sierpnia 2010. Jednoczesnie DMP bedzie ostatnim masterem na stara edycje, pewnego rodzaju rozliczeniem i pozegnaniem. Liga Wyjatkowa trwac bedzie do konca czerwca 2011. Wyjatkowosc tej ligi polegac bedzie na tym, ze liczyc sie beda z niej max 3 mastery do rankingu i 1 master z przejsciowej + 6 lokali z dowolnego okresu, oraz ze odbedzie sie w jej trakcie tylko 8 imprez masterowych.

Po Lidze Wyjatkowej lecimy juz normalnie z liga, tak jak miala ona miejsce dotychczas.

Co nam daje takie przesuniecie?

- trudno powiedziec, jak glosowac obecnie na kandydatury masterowe, kiedy nie wiemy jeszcze, jakie beda obowiazywaly zasady
- zostaja 2 tygodnie na wybory skladow na ETC - niestety trzeba bedzie zmienic obecny system, wstepnie zaproponowalbym ten, ktory uskuteczniaja Vladdi z ekipa, tzn. top5 wybiera 3 dodatkowe osoby do skladu. Sprawdza im sie to od poczatku ETC, mysle, ze zmieniac tego nie zamierzaja.

Wartosci liczbowe jesli chodzi o mastery moga sie zmianiac, ale daty mniej wiecej sa juz sztywne. Zapraszam do rozmowy.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jeszcze kilka dni temu pisałeś, że ligę powinniśmy przesuwać tylko do tyłu, nie do przodu ;)

Jak wchodziła 7 edycja, to nie było żadnego takiego przesunięcia. IMO wydanie nowej edycji to wydarzenie rzędu... wydania kolejnego armybooka. Metagejm się zmienia i tyle. Jestem przeciwko tej zmianie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Furion pisze:Jeszcze kilka dni temu pisałeś, że ligę powinniśmy przesuwać tylko do tyłu, nie do przodu ;)

Jak wchodziła 7 edycja, to nie było żadnego takiego przesunięcia. IMO wydanie nowej edycji to wydarzenie rzędu... wydania kolejnego armybooka. Metagejm się zmienia i tyle. Jestem przeciwko tej zmianie.
W wypadku 7 ed na 8 ed znacznie wiecej sie zmienia niz w przypadku edycji nieparzystych (tak przynajmniej bylo dotad)

co do samewgo pomyslu to takze tam byla jedna sprawa warta przedyskutowania. Mianowicie po prostu zrobic 7ed ligowo do dmp wlacznie. NIe dosc, ze dalo by to miesiac na uscislenie najwikszych rzucajacych sie w oczy baboli to nie bylo by problemu na dmp (nie dosc, ze trzea by kupowac nowe figurki to jeszcze nauczyc sie wszystich zasad).

Zmiana ta dodatkowo daje to, ze na dmp, ktore pewnie bedzie na 7 ed. nie beda sie wszystkim mylily zasady.

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

Również jestem przeciwko, to niepotrzebne komplikowanie. Jak ktoś czuje potrzebe to niech natłucze sobie do woli turniejów na 7 edycje do następnej ligi przez te 3 miesiące.
Co do masterów to jestem w stanie uwierzyć, że każdy organizator ustanowi sensowne progi punktowe, proporcjonalne do tego co obiecuje teraz w oparciu o 7 ed. zasady.
DMP na zasady 7ed. to bardzo dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

j.w.

wejście nowej edycji nie powinno nic zmieniać w lidze – jak dla mnie za dużo przeciw a za mało za.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

IMHO podzieliło by to turnieje na kat A i kat B, i imprezy do DMP mogłyby zostać przez graczy per noga potraktowane.
Natomiast jestem za określeniem jasnego terminu do kiedy gramy na 7ed., o czym pisał Shino.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Myślę że określenie do kiedy lokale będą na 7 edycje nie ma znaczenia - to się samo zmieni.
Istotne są mastery – na ten moment wychodzi że DMP będzie ostatnie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Leśnik
Mudżahedin
Posty: 274
Lokalizacja: Poznań STREFA ZERO

Post autor: Leśnik »

IMO nie ma sensu wprowadzać takich zmian. Wprowadza to dużo burdelu w działanie ligi a niewiele nam daje. Zwłaszcza z perspektywy teraz odbywających się kluczowych głosowań jest to słaba opcja, bo może sporo zmieniać w preferencjach członków LL.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wiem, że chamsko wrwane z kontekstu, ale idealnie oddaje mój pogląd
Co nam daje takie przesuniecie?

- trudno powiedziec,
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jetem przeciw.
Sami organizatorzy zadecydują co chcą mieć.
DMP na 7 ed.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, o 22:45 przez bigpasiak, łącznie zmieniany 2 razy.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

bigpasiak pisze:Jetem przeciw.
Sami organizatorzy zadecydują co chcą mieć.
DMP na 7 ed.
Popieram BIGpasiaka :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bigpasiak pisze:Jetem przeciw.
Sami organizatorzy zadecydują co chcą mieć.
DMP na 7 ed.
znaczy organizatorzy zdecyduja czy na 7 ed to dmp?

bo to niekoniecznie to samo :P

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Nie do końca shino.
Chodzi mi o czas po DMP [ bo jak już gadaliśmy na tym powinno być po staremu w końcu to zwieńczenie roku a w miesiąc to cięzko się ograć... ]
Okres przejściowy i tak jest potrzebny żeby się przestawić jeśli zmiany będą aż tak duże.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Shino pisze: bo to niekoniecznie to samo :P
Shino wiadomo że o DMP powinien decydować ogół graczy, ale jak Pasiak napisał czas "po" już zależy do oraganizatorów - jeśli uznają że podołają to niech robią na nową i tyle.

Jeśli chodzi o sam pomysł to IMO nie ma silnych argumentów za jago wprowadzeniem a przeciw jest kilka:
-jest czas na wybór skadu
-na DMP (turnieju który się do tego najbardziej nadaje) można wręczyć nagrody za wygranie Ligi
-po co komplikować i robić Mastery lepsze i gorsze tylko dlatego że są na nowe bądz stare zasady

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie wiem po co taka inicjatywa KAcper...
Zgodze sie w tej kwestii z Furionem (omg) , ze 7ed wychodzila i nikt nie chcial kombinowac z przesuwaniem.

Poza tym DMP nadal mysle, ze bedzie na 7ed - jak bedzie na 8 mam wrazenie, ze przy 5 bitwach bedzie najbardziej niemiarodajne w historii...

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

To ja bym prosił o podzielenie poprzedniej ligi do wydania AB do skavenów i po tym....

Co to jest za pranoja, może zagrajmy na 6 edycyjnych AB bo były lepiej zbalansowane (i nudne jak tylko ab nudny być może), to że się nauczyliśmy jednych zasad nie znaczy że nie możemy się nauczyć nowych. W ogóle co to za pomysł żeby dmp było na starej edycji? Bo co? Ktoś się boi 8 edycji i plotek pewnych jak rozkład mpk w godzinach szczytu?

Ziemas przyznaj się że przy emeryckiej częstotliwości gry nie ogarniecie na czas 8 edycji i boicie się jakiejś spektakularnej porażki z młodą krwią, a nie ładuj tu farmazonów o miarodajności, najbardziej miarodajne byłyby szachy tylko są tylko dwie armie i ciężko ich nie powtórzyć w 5 osobowej ekipie.

Nowy AB jest legalny turniejowo 7 dni od premiery, nowa edycja tak samo.

Po to od jakiegoś czasu cofamy ligę by mieć spokój z wyborem składu na Euro tak? to teraz przesuniemy ją do przodu by mieć z czego dalej cofać?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Jankiel pisze:Wiem, że chamsko wrwane z kontekstu, ale idealnie oddaje mój pogląd
Co nam daje takie przesuniecie?

- trudno powiedziec,

Wpadłem na identyczny pomysł jak przeczytałem posta Barbary.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

wejście nowej edycji nie powinno nic zmieniać w lidze

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

esgaroth pisze:wejście nowej edycji nie powinno nic zmieniać w lidze
dokładnie

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Tak tylko proponowalem. Wydawalo mi sie, ze rozsadnie. To jeszcze tylko jeden argument na tak zapodam. Wszystkie nagordy i dyplomy za lige szybko by trafialy do triumfatorow. Obecnie trzeba czekac 4 miesiace.

ODPOWIEDZ