Wzory do arkusza punktującego

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Wzory do arkusza punktującego

Post autor: Szmajson »

Ze względu na zmniejszony próg frekwencji, trzeba zmienić wzory.
Ktoś pamięta kto poprawiał te wzory? (jest podpisane by Szafa.. ale gadałem z nim, napisał że to nie jest jego wzór).

Ktoś ma jakieś inne propozycje?
Nowy arkusz można by wprowadzić od lutego (lub od Mastera w Zielonkach)

Kod: Zaznacz cały

7.6.1 Dla turnieju lokalnego: LICZBA.CAŁK(($B$2/$B$4-$B7)*JEŻELI($B$2>19;99;5*$B$2-1)/($B$2/$B$4-1))+1,
7.6.2 Dla turnieju klasy master: LICZBA.CAŁK((($B$2/$B$4-$B7)*(JEŻELI($B$2>49;249;5*$B$2-1))/($B$2/$B$4-1))+1+(JEŻELI($B$2>59;50;JEŻELI($B$2>49;5*($B$2-50);0))*EXP(-($B7-1)/($B$2/10)))),
gdzie: $B$2 - liczba graczy, $B$4 - liczba graczy w parze, $B7 - miejsce gracza
7.6.3 Dla ligi lokalnej: LICZBA.CAŁK(($B$2/$B$4-$B7)*JEŻELI($B$2>19;99;5*$B$2-1)/($B$2/$B$4-1))+1,
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Kudlaty się tym zajmie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ja grzebałem we wzorach, ale na konto szafy. On jest autorem algorytmu, ja trochę poprawiłem zapis i jakiś tam drobny błąd usunąłem.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

7.6.1 Dla turnieju lokalnego: LICZBA.CAŁK(($B$2/$B$4-$B7)*JEŻELI($B$2>9;99;10*$B$2-1)/($B$2/$B$4-1))+1,
7.6.2 Dla turnieju klasy master: LICZBA.CAŁK((($B$2/$B$4-$B7)*(JEŻELI($B$2>24;249;10*$B$2-1))/($B$2/$B$4-1))+1+(JEŻELI($B$2>34;50;JEŻELI($B$2>25;5*($B$2-25);0))*EXP(-($B7-1)/($B$2/10)))),
gdzie: $B$2 - liczba graczy, $B$4 - liczba graczy w parze, $B7 - miejsce gracza
7.6.3 Dla ligi lokalnej: LICZBA.CAŁK(($B$2/$B$4-$B7)*JEŻELI($B$2>9;99;10*$B$2-1)/($B$2/$B$4-1))+1,
Dwa tematy, po pierwsze wzory powyżej były stare dla lokali 20 a dla masterów 60 osób.
Po drugie w starym wzorze masterowym była taka dziwna część wykładnicza przy punktacji, która pojawiała się od określonej liczby graczy (wówczas max -10 osób). Założyłem że ona będzie nadal 10 mniejsza, bo miałem dzięki temu okrągłą liczbę w obliczeniach.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Niech ktoś jeszcze zobaczy ale mi wygląda, że OK.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Arkusz jest ok.

Pytanie - kto z użytkowników forum zna Adeona? (przydałby się solidny kontakt)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

napisze do Adeona PM, jak ktoś ma jakieś namiary do niego to niech też da znać.

Proponuję żeby wrzucić plik jak najszybciej.

Na stornie ligi trzeba dodać tylko info że jest nowy plik. Można też na początku dopisywać info w każdym zgłoszonym temacie turnieju na BP.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ok, to powinno teraz zadziałać.
Widać jednak że mamy szerszy i powtarzający się problem słabej komunikacji i tu moim zdaniem powinniśmy coś zrobić.

Ponawiając pytanie - czy ktoś zna osobiście Adeona? :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

nowy arkusz juz dodany do strony ligi, trzeba zrobic upa d regulaminu ligi (nowe wzory itd.).
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

moze nie sprawa stricte arkusza, ale jakie sa pomysly na zmiane rankingu jesli Adeon chce sie ze swoim zawinac?

widze, ze moderatorzy nie zaczeli tego tematu, ale nie najlepiej byloby sie obudzic z tym w grudniu

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Skontaktowalem się z Adeonem - odpisał ze może nam przekazać system, ma tylko ale co do danych osobowych (temat do przedyskutowania).

Pytanie czy mamy na pokładzie osoby chętne do prowadzenia rankingu z odpowiednią wiedzą IT. Najlepiej 2 osoby tak żeby nie było problemów z urlopami itp...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ