Lista Ligowa - skład

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

Zablokowany
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

nicki 3miasta: Młody esgaroth (stanik) Pająk (frankiewicz) Kowal (kowalczuk)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

co do % glosowan to mam skromna propozycje przemyslenia i przeglosowania czegos takiego

mniej niz 33% lub 50% - ostrzeżenie i wymiana czlonka
sytuacja sie powtarza to out.

co do RS...to Jankiel na LL jest dluzej niz ten ktos za ETC... wiec chyba nie problem w jankielu... ogolnie to widze 2 wyjscia, albo kasujemy na LL jankielowi RS i zostaje hlos, albo RS zdejmuje 1 czlonka... i jest zgodnie z regulaminem i biurokracja...
...albo zlewamy sprawe i skoro sa to aktywni czlonkowie udajemy ze 50% przynaleznosc jankiela nam zwisa...

osobiscie momentami wydaje mi sie ze LL jest zbyt upolityczniona i gryziemy sie jak w sejmie...a to chyba tylko czesc naszego hobby, a raczej organ, ktory ma za zadanie podwyższyć jego standarty...

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

thurion pisze:nicki 3miasta: Młody esgaroth (stanik) Pająk (frankiewicz) Kowal (kowalczuk)
Dodani. Liste zmienie po 22.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Ja jestem tymczasowo za Earthshakera.
Poczekamy jak potoczy się sprawa kont klubowych.

Co do Jankiela ( a właściwie RS) sprawa jest prosta, regulamin wprost określa ile maksymalnie osób może mieć jeden klub. Nie oznacza to oczywiście, że Jankiel musi odejść z LL, decyzje o swoich członkach podejmuje Rogaty Szczur i to on zdecyduje jakich będzie mieć przedstawicieli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Kielon pisze:Co do Jankiela ( a właściwie RS) sprawa jest prosta.....

Prosta i zalatwiona .. nie trzeba sie rozpisywać już na ten temat.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ja rozumiem ze gdyby w jednym miescie działały dwa rogate szczury lub w miastach oddalonych od siebie o godzine samochodem byłoby przegiecie, ale jeżeli są to różne województwa to nie widze problemu (tym bardziej ze idzie za tym zupełnie autonomiczna baza ludzi, sprzętu i wszystkiego prawie). Cały problem wynika z tego że Jankiel ma sentyment do RS, spójrzmy na to w ten sposób jest to miejsce HLOS-u jeżeli im nie przeszkadza że ktoś kto siedzie na ich miejscu dopisuje sobie drugi klub to nam też nie powinno.

A to że gra na DMP w RS? każdy może sobie na tydzień zmienić przynależność klubową i stworzyć mega skład.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

a jak ma "im" przeszkadzac, skoro HLOS to klub jednoosobowy-zona jankiela?

jesli uwazacie ze tak powinno byc, mozna zniesc limit ilosci czlonkow jednego klubu. tylko ze przy glosowaniu na LS/mastery moga nam zaczac patologie powstawac.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ale ten jednosobowy klub ma dostęp do jakiegoś lokalu, ma dostęp do jakiejś bazy terenowej, on wbrew pozorom kogoś reprezentuje co z tego że nieformalnie. Ja sam jestem jednosobobwym klubem co nie przeszkadza mi robić turniejów. HLOS jest reprezntantem jakiegoś środowiska i robi własne (to zdaje sie już raz było wyjaśniane) turnieje, należy mu się miejsce.

A co do regulaminu:
-przez klub rozumie sie środowisko graczy (lokalne lub ogólnopolskie),
-klub wybiera przedstawicieli ("Sposób wyboru przedstawicieli na LL jest pozostawiony gestii Klubów"),
-"klub nie może mieć więcej niż 3 przedstawicieli na LL",

Czyli HLOS tak jak każdy inny klub może wybrać że ich przestawicielem będzie członek RS lub dowolnego innego klubu. Limit 3 nie ma tu zastosowania bo to są przedstawiciele klubu który ich wybrał, a nie tego którego koszulki mają w szafie.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Szmaja już napisał - sprawa zamknięta. Nie będę na LL, nie mam ochoty bawić się w twórczą wykładnię regulaminu (choć argumenty kudłatego są bardzo sensowne) - nie zalezy mi.
Poza tym, niech truepunk ma w życiu choc jeden sukces.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Państwo wybaczą wejście na nieswoje podforum, ale kwestia czysto techniczna jest.

Skoro mamy mieć wszystkich członków LL na BP, pewnie będą się rejestrować. Gdyby mieli jakiekolwiek problemy z rejestracją (zazwyczaj związane z wpisaniem literek i cyferek z obrazka - LITERKI WIELKIMI) lub aktywacją konta (niedotarcie maila z linkiem aktywującym), proszę uderzać od razu na prywatnego maila tomekrs@o2.pl lub padu-padu 4865475.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Konrad Jabłoński to chyba Dastor, nie? ;)

już się zamykam :-#
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Tomash pisze:Konrad Jabłoński to chyba Dastor, nie? ;)

już się zamykam :-#
Tak, jest na BP tylko nie dopisalem mu loginu w tabelce. Niebawem sie pojawi :).
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kowal
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Szmajson pisze:A co do martwych dusz.. to trzeba by bylo sie zastanowic.. ile procent z ilu glosowan, to "ostrzeżenie"..
Nigdy nie byłem jakimś stachanowcem listy ligowej, ale w głosowaniach zawsze starałem się brać udział. Niestety w tym sezonie nie mam czasu na warhammera, ze względu na ostatni rok studiów, zarówno magisterskich, jak i licencjackich. Nawet jeszcze nie grałem nowymi High Elfami :roll: .

Dlatego proszę o zapisanie zamiast mnie na listę ligową jako reprezentanta "Spider Games" w tym sezonie Waldka Kozłowskiego - na BP jest on znany jako "Kozisyn". Mam nadzieje, że będzie on godnie reprezentował "Spider Games" :P

Pozdrawiam,
Kowal

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Moze powinnismy zrobic glosowanie " dany klub moze miec max 3 reprezentantow z danego miasta" ?? Dla mnie jest totalnie niesprawiedliwe , ze miasta polozone od siebie daleko , z oddzielna baza terenowa , organizujace oddzielne turnije , maja miec ograniczona liczbe miejsc , bo nazwa klubu taka sama?? Czy chcemy zeby powstawaly nowe sztuczne kluby ?? Bez jaj...

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Idac tym torem rozumowania - czemu klub ktory zrobi 6 lokali w dwoch miastach ma miec wiecej przedstawicieli na LL niz klub ktory zrobi 6 lokali w jednym miescie? Bo proponujesz zeby 2 miejsca za lokale z 2 osrodkow byly legalne, 2 miejsca za lokale z jedneg osrodka juz nie.

Proponowalbym, jesli juz poruszono ten temat, inny system.
Kazdy klub niech ma jednego przedstawiciela - nie zdazylo sie jeszcze chyba, zeby przedstawiciele jednego klubu glosowali inaczej, robi to tylko sztuczny tlok.
Niech za to kazdy klub ma okreslana jasno 'wage glosu' - odpowiednik obecnej ilosci miejsc na LL. Widzialbym to tak:
-za mastera (+1 za kazdego zorganizwanego)
-za lokale (+1 za kazde 3 zorganizowane w sezonie lokale, niezaleznie od tego w ilu miastach/wojewodztwach byly robione)
-organizacja Euro (+1 jesli ktorys z polskich klubow jest gospodarzem)

Wyeliminuje to w duzej mierze problem martwych dusz - zdaza sie teraz ze z klubu sa 2/3 osoby, z czego czesc aktywna, a czesc nawet sie na LL nie zalogowala. Jak bedzie jeden delegat, bedzie to zapewne osoba aktywna.

Kolejne plusy: wymagane kworum moglibysmy opierac o ilosc punktow, a nie o ilosc osob glosujacych.
Nie mialoby rowniez sensu wtedy rozdzielac klubow na drobne, sztuczne klubiki.. a i idea kont 'klubowych' nabralaby wiecej sensu niz na chwile obecna, gdy glosuja osoby a nie kluby.

No i wtedy faktycznie duze kluby mialyby sens.. na ta chwile pomysly zjednoczenia najwiekszych slaskich klubow sam wetowalem ze wzgledu na fakt, ze bysmy mieli o 2 miejsca na LL mniej niz na chwile obecna.

Pzdr


PS. Licze ze tym razem najpierw porozmawiamy, a potem dopiero bedzie zalozone glosowanie.

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Proszę o dodanie Macieja Rączki - Zyraf .

Za lokale w Pomiechówku klub Terror Boyz.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Nie podoba mi sie twój system TP , są w nim spore luki . Nie chce mi sie szczegółowo opisywac jakie . :wink:
No i wtedy faktycznie duze kluby mialyby sens.. na ta chwile pomysly zjednoczenia najwiekszych slaskich klubow sam wetowalem ze wzgledu na fakt, ze bysmy mieli o 2 miejsca na LL mniej niz na chwile obecna
Jedno proste pytanie .
Kogo proponujesz jako przedstawiciela połączonego klubu Silesia na LL :) ?
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Wszelkch zmian w skladzie LL dokonam dzis w nocy lub jutro kolo 11.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Oskar pisze:Nie podoba mi sie twój system TP , są w nim spore luki . Nie chce mi sie szczegółowo opisywac jakie . :wink:
No i wtedy faktycznie duze kluby mialyby sens.. na ta chwile pomysly zjednoczenia najwiekszych slaskich klubow sam wetowalem ze wzgledu na fakt, ze bysmy mieli o 2 miejsca na LL mniej niz na chwile obecna
Jedno proste pytanie .
Kogo proponujesz jako przedstawiciela połączonego klubu Silesia na LL :) ?
bez chwili zastanowienia powiem: KrzysiekW (;

jednak wtedy optowalbym za przemysleniem systemu kont klubowych - teraz glosuja ludzie, wiec jestem im przeciwny. gdyby glosowaly kluby sprawa diametralnie by sie zmienila

Pzdr

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ja mam wrazenie ze obecny system jest dosc dobry...nie daje nikomu zbytniej przewagi, sa przedstawiciele wszystkich srodowisk, duzo glosow w glosowaniach i dyskusji, kazda strona mzoe przedstawic swoje myslenie...osobiscie nie mam zbytnich zastrzeżeń...

Zablokowany