T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Szamot »

Dancaarkiiel pisze:Zasada trudna, ja nie rozumieć. =P~

widać nie umiesz w 9 :oops:

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Szamot pisze:
Dancaarkiiel pisze:Zasada trudna, ja nie rozumieć. =P~

widać nie umiesz w 9 :oops:
Ja nie musieć, ja grać duże ogry.
Helfist i Rokhorny to wszystko co trzeba. =P~

le edit
Dobre :^)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2017, o 16:45 przez Dancaarkiiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Dancaarkiiel pisze:
Szamot pisze:
Dancaarkiiel pisze:Zasada trudna, ja nie rozumieć. =P~

widać nie umiesz w 9 :oops:
Ja nie musieć, ja grać duże ogry.
Helfist i Rokhorny to wszystko co trzeba. =P~
ja mieć demony i to śmierdzące, ślimaki i muchy i być bardzo wytrzymały a pupa i tak boleć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Co tu taka cisza Panowie?
MYK!
Claymore- Melee Weapon

This weapon follows the rules for Great Weapons, except the wielder can use it together with a Shield. In the first Round of Combat, the wielder may choose to use this as either a Spear (if Infantry) or a Light Lance (if Cavalry). In subsequent Rounds of Combat it uses the Great Weapon rules as normal.

This weapon will be provided to all models who have the questing vow, As Questing knights do a lot of heavy lifting in their advetures and lances get broken, so sword is a way to go (big one surely!). As for special first turn rule they can do with this weapon, is the representation of specific techniques. For example one like shown in this video at about 2:25

Display Spoiler



Defender's Shield - Dominant.
Shield enchantment.
While using this Shield, the bearer has its Defensive Skill set to 8 and its Offensive Skill set to 4, and enemy models that are able to allocate Close Combat Attacks towards the bearer must do so.

We changed the shield, the design remained the same, we just solved some problems with the previous ruling.
Now as you can see it's now simpler to use and can protect everyone , also I can anticipate that it can be used with another piece of armor enchantments to have a very good Resilient Character.


Hide Spoiler

The Last Knight Standing - Dominant.
One Use Only. Activate when the bearer reaches 0 (or fewer) Health Points. Do not remove the bearer as a casualty. Instead, after resolving all simultaneous attacks (such as all Shooting Attacks from the same unit or all Melee Attacks at the same Initiative Step), the bearer's Health Points are set to 1, and it gains Aegis (3+) until the end of the Player Turn.


It's a Trinket
We have imagined for his concept, a knight who succeeds in winning death through his willpower, who can stand in the face of the enemy even after a fatal stroke, and thanks to his will, the lady gives him the possibility of defending the kingdom once again.
Obrazek
Co sądzicie o nowych zabawkach Bretki :)?
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Green Knighta nie kumam.
Supernal to wiem, ze Demonic Instability.
Ale co to Ghost Step?
I ile on ma w koncu warda? Albo moze bardziej konkretnie: jak wyglada blessing i prayer w 2.0?

Pozostale rzeczy fajne. Moze fani bretki na forum sie troche uspokoja :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ghost step to pewnie przechodzenie przez tereny/jednostki jak eteryki.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

To, co przede wszystkim podoba mi się w tych nowych zasadach, to dbałość, aby były nie tylko zbalansowane, ale też aby miały mocne oparcie we fluffie. Przynajmniej te, którymi się interesowałem tak miały.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

z tego co słyszałem to cały proces zaczyna się właśnie od fluffu - pod niego tworzone są zasady
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

tak się zastanawiam co wy z tym flufem? Słysząc o jakichś zmianach zacząłem się tematem ponownie interesować.
Czy KoE będą teraz jeździć ubrani w kilty i zajadać shortbready?
Claymore to tradycyjna szkocka nazwa na miecz oburęczny używany przez szkocką piechotę. ew nazwa pałasza no ale to bardziej XIX wiek. może KoE będą teraz wyglądać tak https://www.youtube.com/watch?v=N0pGkXgPqTs (tu w walce z kislevem) :mrgreen:

Zakładając kompletną ignorancję historyczną twórców gry chyba chodzi o miecz półtoraręczny potocznie zwany "bastard sword".

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ogólnie Claymore jako broń KoE pasuje, mimo wszystko Szkocja jest częścią Wielkiej Brytanii :) Ale sama jego zasada to według mnie jakaś abominacja, od kiedy dwuręczny Claymore używało się razem z tarczą :P? Broń jednoręczna-dwuręczna której można używać jako lekkiej lancy i włóczni? WTF :P
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Sądząc po opisie działania nie jest to claymore tylko estok. Obawiam się, że Background dał tu ciała jeżeli ta nazwa jest ostateczną.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

JimMorr pisze:Sądząc po opisie działania nie jest to claymore tylko estok. Obawiam się, że Background dał tu ciała jeżeli ta nazwa jest ostateczną.
Niestety ale się mylisz, Claymore ma większy sens, ponieważ KoE używa tej broni także na piechocie.
Obrazek

Awatar użytkownika
zly
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: zly »

Slayer Zabójców pisze:Ogólnie Claymore jako broń KoE pasuje, mimo wszystko Szkocja jest częścią Wielkiej Brytanii :) Ale sama jego zasada to według mnie jakaś abominacja, od kiedy dwuręczny Claymore używało się razem z tarczą :P? Broń jednoręczna-dwuręczna której można używać jako lekkiej lancy i włóczni? WTF :P
Moze wzorem Baldursa poszli, Claymore jako miecz poltorareczny? Tam mozna bylo go uzywac wlasnie z tarcza.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

claymore nie ma sensu to broń szkockiej piechoty. powinien być półtorak czyli "bastard sword" w fantazy też występuje zwłaszcza w d&d

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Internet to przydatna bestia, właśnie odkryłem, że istniało coś takiego jak claymore-pałasz który faktycznie używało się do walki razem z tarcza, ale wątpię żeby był on na tyle ciężki żeby dawać +2S w walce :P
scoutmaster pisze:claymore nie ma sensu to broń szkockiej piechoty. powinien być półtorak czyli "bastard sword" w fantazy też występuje zwłaszcza w d&d
Bastard sword lepiej pasowałby do opisu tej broni, ale według mnie claymore ma w sobie większy pazur, bastard sword jest taki nijaki ;)
Tak w ogóle ja dalej dziwie się dlaczego nikt nie przemycił do magicznych przedmiotów dla Bretki Excalibura...
Obrazek

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

claymore-pałasz miał kosz uniemożliwiający użycie dwuręczne. pałasze były używane przez szkocką jazdę w XIX wieku stąd ten filmik...
w każdym razie nazwa zupełnie pozbawiona sensu i świadczy o ignorancji twórców.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

scoutmaster pisze:w każdym razie nazwa zupełnie pozbawiona sensu i świadczy o ignorancji twórców.
No trudno, zostaje tylko się powiesić :(
Obrazek

Awatar użytkownika
zly
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: zly »

Hahaha, pol litra i postronek.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

lepiej ściąć łeb mieczem claymore
będzie bardziej bretońsko tzn equitaineowsko :mrgreen:

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Pod nazwą claymore to są znane dwie zupełnie różne bronie: wielki miecz górali szkockich (Breaveheart) oraz znacznie poźniejszy zdobny pałasz który poniekąd z tego miecza wyewoluował (Rob Roy). Zakładam, że twórcom chodzi raczej o ten pierwszy. Broń tak jak ją opisano nie odpowiada ani estokowi (od biedy można by tłumaczyć też jako koncerz) ani szkockiemu kozikowi... jednak z uwagi na utrwalony w popkulturze obraz szkockich dzikusów unikałbym nazwy claymore w połączeniu z kulturą rycerską. Koncerz / estok byłby lepszy... claymore mi zgrzyta.

edit: ale co się dziwić jak głową Backgroundu jest Scottish Knight.

ODPOWIEDZ