Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Re: Początkujący....

Post autor: Kordelas »

1.Kiedy siedzi w kotle już nie jest taka tania ;)
2.Wielu staro-edycyjnych bohaterów jest niezłych na tą edycję
3.Fakt- na duze ,save-owe rzeczy jest gięta ,ale wpadnij w to jakąś liczebna hordą i albo ją udupią albo zablokują.
4.Podjerzewam ,że gra na 3600 pkt będzie dość forfanowa ,wiec czy jest sens zabraniac jej koledze skoro ma ochotę ja wystawić? :)

może jakiś raporcik po bitwie? ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Z raportem nie ma problemu, ale to znowu będzie HE VS De ale jak nie przeszkadza to wrzucę. Zresztą przed chwilą przeczytałem zasady Allariell the Radiant i wsumie stwierdzam że w porównaniu z nią to helleborn wygląda słabooo...
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

W sumie racja z tym mono-elfizmem :D
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
kubaburza
Wałkarz
Posty: 89

Post autor: kubaburza »

Czy ap sie stakuje ?

Awatar użytkownika
Damas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Damas »

Niestety nie ;ccc
DE turniejowo (W/D/L)
12/4/10
Nowe DE turniejowo (W/D/L)
8/3/3

Awatar użytkownika
slec21
Plewa
Posty: 8

Post autor: slec21 »

Czołgiem!

Jestem "początkującym" graczem, co prawda mam za sobą trochę figurek, np LOTR albo WWII ale nie było mi dane zagrać w żaden z tych systemów, jedynie małe gry z kolegą który już dawno wyjechał do USA. Posiadam też 3 figurki Empire of TAU z WH40k, ale stwierdziłem że bardziej kręci mnie system zwykłego "młotka"

I z tąd moje pytanie, troche poszperałem po forum i nie mogę znaleźć armi dla siebie. A mianowicie co mnie interesuje. Kupa piechoty, co by na planszy pusto nie było. Ogólnie bardzo lubię grać piechotą, więc musi to byuć nacja która posiada jej dużo. Oczywiście nie obraził bym się za jakieś lekkie oddziały flankujące. Co mnie na pewno nie interesuje to magia, jakoś to nie mój styl.


Na początku myślałem o krasnalach ale jakoś nie rajcuje mnie dobijanie przeciwnika który zdoła do mnie dobiec (o ile zdoła). Później o Bretoni i Imperium, ale niestety rażą mnie u nich "rycerzyki" którzy rażą barwami na kilometr. No to tyle, mam nadzieję że chociaż przybliżona armia istnieje ; P

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

orki :D da sie piekne hordy porobic z nocnych goblinow i orkow roznej masci
wzglednie vampire counts, duuzo piechoty zombich i szkieletow, ale tu silna magia jest wskazana

niestety z magia jest tak, ze dobrze jest ja miec, przynajmniej zeby chronic samego siebie
w tej grze magia zagina gry :) wiec wczesniej czy pozniej bedziesz sie musial do niej przytulic
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Dużo piechoty bedziesz mial u Skavenów, Orków i Vampire Counts

Edit: Damn, misha jak zwykle szybszy :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Beastmeni? :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

sa ploty, ze krasnoludy w kolejnym booku dostana 'swoja magie'. nie bedzie wiec juz zadnej nieczarujacej armii.
sadze, ze najlepszym rozwiazeniem beda dla ciebie orki i gobliny. skaveny, beastmeni i wampiry w duzej mierze opieraja sie wlasnie na magii. z mniejsza iloscia modeli jednak nadal opierajacy sie na piechocie to np. woch.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Popatrz sobie na figurki i napisz jakie armie podobają Ci się z wyglądu, a my pomożemy wybrać najbardziej trafną dla Ciebie :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
slec21
Plewa
Posty: 8

Post autor: slec21 »

Po oglądnięciu wszystkich propozycji to tak:
Wampiry i inne umarlaki odpadają, mają fajna piechotę szkieletów ale reszta jedonstek nie jest przekonująca, (oprócz innych skrzydlatych monstrów)
Orki i Gobliny, są świetni ale ogromny pająk niosący gobliny mnie jakoś nie przekonuje, (czy jest to jakaś ważna figurka czy można by je zastąpić czymś innym?)
Beastmen - bardzo fajna frakcja ale niektóre figurki też wyglądają dość dziwacznie, aczkolwiek ich figurki "bosów" też robią bardzo miłe wrażenie
No i wreszcie Skyvan - frakcja bomba, jedyny mankament to ich pojazdy, no nie wiem, dla mnie wyglądają conajmniej jak wyje.te z stempunk-u

Może ktoś coś doradzi ; p ?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

kto ci kaze pajaka kupowac?
mozesz grac sobie na czym chcesz, bez maszyn, bez giganta pajaka
mozesz zlozyc sobie armie jak ci pasuje spelniajac tylko podstawowe wymagania przynajmniej 1 hero general i 25% jednostek w core

to ze cos jest w ksiazce nie znaczy, ze musisz to miec :) sam kupujesz co ci sie chce i podoba
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Demony :twisted: :twisted: :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
slec21
Plewa
Posty: 8

Post autor: slec21 »

Może i tak, ale o ile maleje potencjał bojowy twoich sił ;P, wiesz mimo wszystko miło jest raz od wielkiego dzwonu wygrać ; p

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Nie każdy duży model jest warty brania, bo np. nie musi byc opłacalny pkt. albo nie musi Ci pasowac do wizji armii. Nie ma jedynej słusznej koncepcji danej armii (nie licząc ograniczeń euro, które takowe po trochu narzucają :P), możesz grać na samej piechocie, możesz grać na kawalerii, mieszanych jednostkach. Wszystko zależy od tego jaki masz styl gry i czym najlepiej Ci się gra. IMO powinieneś wybrać taką armię, która najbardziej podoba Ci się wizualnie i klimatem (no warto jeszcze zwrócić uwagę na to czy to armia ofensywna czy przeciwnie). Jednostki i styl gry dopasujesz już sam do siebie, nikt nikokmu nie bedzie kazał grać na smokach, sfinksach czy innych wielkich krówskach :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
slec21
Plewa
Posty: 8

Post autor: slec21 »

Ok, wielkie dzięki. Aktualnie wacham się miedzy Orcs and Goblins a Skavens. Jednak ceny na allegro przemawiają za tą 1 ; P

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Sądzę że lepiej kupować na Ebayu niż na Allegro.
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
slec21
Plewa
Posty: 8

Post autor: slec21 »

Ale z zagranicy nie zawsze wyjdzie taniej i trza miec paypal. Co do tych figurek tau to musial bym pierw je znaleźć

Wybrałem swoją armię bd to Skaven-i Poszperałem po allegro i ludzie wyprzedają się z tego w dość niskich cenach. Wielkie dzięki za pomoc Panowie!
Mam nadzieje że kiedyś będzie mi dane się z wami zmierzyć. Si ju in batyl ;d

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Powodzenia w malowaniu slavów... :P
Duuuuuzo piechoty która nic nie robi poza umieraniem (no może czasem coś stormvermini). Bardzo ciekawi, różnorodni bohaterowie. 3 solidne rary.
Ale wybór bardzo dobry, moim zdaniem jedna z najciekawszych armii dostępnych w wfb :)

ODPOWIEDZ