Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Re: Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Post autor: Janus »

tak, musi
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Janus pisze:tak, musi
ale moge poprosic o cytat? nie jest to wprost napisane
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

A w jaki sposób tylko część oddziału ma RM?? Imo jest to niemożliwe, aby tylko wybrane modele miały RM a reszta normalny ruch. Ale co do cytatu to wystarczy przeczytać pierwsze zdanie zasady: "At the end of step 2 of the Movement Phase sequence (after Rally Fleeing Units), the unit moves using the rules for Pursuing units, with the following exceptions:"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Random Movement (X)
At the end of step 2 of the Movement Phase sequence (after Rally Fleeing Units), the unit moves using the rules for Pursuing units, with the following exceptions:
- It moves the distance stated in brackets (X), which is also used for Flee Distance and Pursue Distance (including Overruns).
- It can choose which direction to rotate towards before rolling the Pursuit Distance.
- It cannot move off the Board Edge.
- It only takes Dangerous Terrain Tests if it charges (it still tests as normal when Fleeing, Pursuing, and Overrunning).
- For units with several instances of Random Movement, use the one with the lowest average (choose in case of a tie).
There are several restrictions connected with Random Movement:
- The unit cannot move normally in the Movement Phase (Advance, March, Reform) and cannot Declare Charges.
Whenever it needs a March Rate (e.g. when Post-Combat Reforming), use the potential maximum value of X as its March Rate.
- The unit cannot perform Magical Moves.
- The unit loses Swiftstride
and can never gain it.
- Characters with Random Movement can only join units with Random Movement (by moving into contact with
them during the Movement Phase or by being deployed inside), and units with Random Movement can only be
joined by Characters with Random Movement.

- Units with Random Movement cannot enter Buildings.
- A unit with Random Movement cannot move in the same phase as it arrives on the Battlefield as Reinforcement (Dawn Assault) or Ambusher.
I żeby ominąć pytanie, od razu dodaję:
War Platform
Unless selected as a mount for a Character, a model with War Platform gains Not a Leader and Character
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

1. Teraz czary wybiera się na poziomie rozpiski czy przy każdej bitwie ?
2. Jak jest z kometą, mogę mieć jedną na stole, czy co turę mogę dokładać kolejne?
3. Model który lata i dostaje dodatkowo zasadę maximized - rzuca charge z 4 kości ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

1/ przed kazda bitwa
2/ co ture mozesz wrzucac i miec nawet 5 aktywnych
3/ nie
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Tirit pisze:1/ przed kazda bitwa
2/ co ture mozesz wrzucac i miec nawet 5 aktywnych
3/ nie
Dzięki za odp. ale chyba co do 3 pkt się mylisz, chyba że zasada fly nie daje już swiftstrid-a - ale poproszę jeszcze jakąś opinie
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Myli się. W opisie Maximised i Minimised Roll masz jasno napisane: "These rules are cumulative"
Fly daje Swifta+dodatkowa instancja Maximised Roll daje rzut 4 kościami i odrzucenie 2 najniższych kostek.
Obrazek

EmpGeX
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181

Post autor: EmpGeX »

Model z Feigned Flight może marszować jeśli zbierze się po ucieczce, czy tylko wykonać ruch?
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Wydaje mi się, że intencją jest wykonanie normalnej sekwencji ruchu "not prevent the unit from moving", a więc może też wykonać dodatkową reformę... Gdyby chcieli to ograniczyć, raczej by użyli zwrotu "unit can perform Advance Move". Reforma jest poza sekwencją ruchu jednostek, zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że położenie uciekających modeli sprzed reformy nie wpływa na zasięg ruchu (tzn. model może przemieścić się ponad swój zasięg marszu w stosunku do położenia, w którym zaczynał turę gracza).

EmpGeX
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181

Post autor: EmpGeX »

Trochę zawiła odpowiedź.Rozumiem, że można marszować i zasięgi ruchu są liczone od pozycji po reformie.

Problem polega na tym, ze w wielu miejscach podręcznika Advance Moves i March Moves są wymienione, a tu nie. Pozostawia to pole do interpretacji.
Np.: Jest "Units composed entirely of models with Light Troops are allowed to make any number of Reforms when performing Advance Moves or March Moves." zamiast "Units composed entirely of models with Light Troops are allowed to make any number of Reforms when performing move."
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

To dlatego że teraz Reform to też jest odmiana move;

"Select one of your units and a type of move (Advance, March, Reform), then move it."

Faranel
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Faranel »

Hmm. Czy Warhammer jest nadal w fazie tego całego Age of Sigmar i figuruje jako "gorsza" edycja niż te poprzednie?
Bo szczerze mówiąc bardzo chętnie bym powrócił do kolekcjonowania, aczkolwiek jeżeli modele do poszczególnych frakcji (elfickich) nie są wydawane, to wielka szkoda. Teraz wszystkie elfy są chyba połączone prawda? Nie istnieją już chyba podziały na leśne, mroczne i wysokiego rodu? Ktoś by mi to objaśnił?

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Teraz masz 2 gry. Age of Shitma... Ekhm Sigmar jako oficjalna gra GW z ryboelfami itp. i 9th age jako fanowski zbalansowany projekt. Pytanie czy chcesz grać czy zbierać figsy.
He. BM.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Generalnie warhammer fantasy battle nie istnieje. Zamiast niego GW wypuścił Age of Sigmar, który wprawdzie coś tam czerpie z historii oryginalnego warhammera (jest niby kontynuacją) ale tak naprawdę to nowy świat. Dlatego też masz tam zupełnie inne frakcje niż w starym wfb. Z elfickich frakcji masz tam obecnie siostry khaina pod wodzą Morathi (czy baby od dark elfów z motywami greckimi - dużo wężowych rzeczy), frakcje podwodnych elfów oraz może sylvaneth (czyli drzewa od wood elfów ale już bez elfów). Sama gra to coś zupełnie innego dużo tzn. nie masz już klockowych regimentów. A i własnie wypuścili 2 edycję. Jak cię to interesuje to znajdź facebooka age of sigmar.

Równolegle większość graczy z tego forum przeniosła się na "fanowską" 9 edycję battla. (projekt jest międzynarodowy), która rozrosła się obecnie na tyle, że stara się stworzyć własny fluff (nawiązujący jedynie do warhammerowego ale dość mocno, na pewno mocniej niż aos). Podręczniki w porównaniu do aos masz darmowe tutaj: https://www.the-ninth-age.com/index.php?beta-page/
Wszystkie frakcje z 8edycji warhammera są w takiej formie jak były tzn. elfy masz mroczne, wysokie i leśne. (tylko pod innymi nazwami). A i wspomniałem że projekt jest fanowski? Niby tak ale rozrósł się na tyle że mało przypomina te o jakich się myśli gdy wyobrażasz sobie fanowski projekt. W dodatku małe firmy wykorzystują okazję i wspierają 9th age (tak się projekt nazywa) i wypuszczają modele do 1-2 frakcji. Więc oficjalnie producenta figurek nie ma, ale jest spory wybór różnych "zamienników".

Jak masz jeszcze jakieś pytania, szczęgólnie do 9th age to pisz. (do AoSa niektórzy ludzie tutaj reagują dość agresywnie, masz przykład wyżej, ale nie przejmuj się - tak to bywa jak producent niszczy czyiś ukochany świat i grę).

Faranel
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Faranel »

Hmm no tak się właśnie zastanawiam. Bo zawsze interesowały mnie te frakcje, a skoro zostały zamienione na coś innego to to już nie do końca to samo niestety. A powiedzcie, czy ten Age of Sigmar serio jest taki zły jak ludzie mówią? Oprócz tego, że został uproszczony, bo o tym słyszałem. A i pytanie, czy figurki do starych frakcji są nadal wypuszczane, czy są tylko na zasadzie do wyczerpania zapasów. (chodzi mi o te figsy które były dostępne przed Sigmar we frakcjach, czy one zostały usunięte i zastąpione innymi?)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Niektórych starych armii w ogóle nie ma (Bretka, Tomb Kings), w pozostałych są braki. Generalnie wszystko co nie jest nową frakcją trochę odstaje.
Gra jest zwyczajnie inna od starych edycji i 9tki - skirmish, niewielka ilość modeli, banalne zasady.
Obrazek

Faranel
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Faranel »

Czyli teoretycznie jakbym chciał zbierać i potem grać w Age Of Sigmar. Jakie są frakcje? Ile jest armii ogólnie? Jak to teraz wygląda. Na co to się dzieli.
Z tego co widzę to są te jakby cztery przymierza.

Order
Chaos
Destruction
Death

I o co tutaj chodzi? Że to są jakby takie cztery główne armie w które wchodzi multum poprzednich?
Czyli Order to są wszystkie armie, które sie na to składają? Pamietam że w starym warhammerze nie można było łączyć różnych armii np. Dark elfów z elfami. A tutaj coś takiego jest.

Czyli co, teraz teoretycznie mogę sobie zbierać i grać wszystkimi armiami które wchodzą np. w Alliance of Order?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Nie wiem czy to forum, będzie najlepszym miejscem na znalezienie odpowiedzi. Graczy AoS tu niewiele, do tego mogą rzadko tu zaglądać. Polecam grupę fejsbukową AOS polska. Tam na pewno Ci pomogą.

W skład każdego kontyngentu wchodzą armie, które mozna łaczyć na zasadzie sojuszy. Nie wiem jakie są dokłądnie zasady specjalne, ale w skrócie można łaczyć bardzo wiele modeli z różnych frakcji.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Czy jeskis przewodnik po armiah ktory doradzi uswiadomi jaka armie wybrac pod siebie , ktora spelni oczekiwania i pragnienia poczatkujacego gracza . Namawiam znajomego na gre tylko zeby przebic sie przez wszytko dla poczatkujacego to dyńka puchnie . Bylo cos takiego do 8ed jaka armia jakie ma glowne atuty jakie minusy jaka.jest jej struktura z grubsza bo wiadomo ze karzdy gra po swojemu . Ale takie objasnienie najlepij po polsku ale po angielsku tez bedzie.
I tez jakis kurs granaia filmik czy cos
Jest cos takiego.
eMperem
Fear is the path to the dark side

ODPOWIEDZ